ویژه های خبری

جوانان شهر نردبامی برای ترقی ورشکستگان آرمان خواهی،شجاعت،مطالبه گری،دغدغه پیشرفت،پرسشگری،هوشمندی،جست و جوگری و کنجکاوی،جنب و جوش و تحرک،خستگی ناپذیری از جمله نشانه های بارز شخصیتی یک جوان ا ...

جوانان شهر نردبامی برای ترقی ورشکستگان

آرمان خواهی،شجاعت،مطالبه گری،دغدغه پیشرفت،پرسشگری،هوشمندی،جست و جوگری و کنجکاوی،جنب و جوش و تحرک،خستگی ناپذیری از جمله نشانه های بارز شخصیتی یک جوان است که اگر آن ها را در کنار ایمان و سواد و روحیه انتقادی و سختکوشی و صداقتش قرار دهیم انسانی را می سازد که می تواند مثمر ثمرترین فرد یک جامعه باشد.

آری همین روحیه ایمان و صداقت و شجاعت بود که روزی از همین دیار جوانانی اسطوره شدند و در تارک تاریخ درخشیدند،8 سال فعل خواستن را با تمامی ابعاد وجودیشان صرف کردند،فعل ایستادن در برابر زورگویی ها و حرف ناحق را در عمل به همه فهماندند و این درخشش تا حال با امثال شهید عابدینی ها ادامه دار شد و انگشت حیرت را بر دهان دشمن گذاشت.

آن روحیه و آن جوان اسطوره هنوز زنده است و ریشه اش قوی در دل این خاک قرار دارد اما آدم هایی سرسختانه با تیشه در حال زدن این ریشه هستند،آدم هایی که خود به ظاهر باید آبیاری کننده این ریشه باشند اما در خفا در حال ریشه کن کردند هستند و یاد این جمله در فیلم مختار که گفت: چه خون دل ها خورد علی از آدم های به ظاهر سر به سجود آیه خوان.

آدم های جاه طلب و قدرت طلب که منفعت طلبی های شخصیشان چشم هاشان را به واقعیت بست و ریشه ها از یادشان رفت و عطش آن ها برای رسیدن به قدرت و میز و صندلی آن هم با شعار زیبای خدمت به مردم سیری ناپذیر است.

با جوان و در جلسه جوانانه صحبت از شایستگی و میدان دادن به آن ها سر می دهند و در خفا برای سال بعد خود برنامه می ریزند،کافی نیست القای تفکر خسته و کهنه؟!کافی نیست محافظه کاری و عوامفریبی؟! یادتان رفت اسطوره های جوان جنگ را؟! نکند جوان و شایستگی و تجربه او فقط در برابر توپ و تانک بود و حال در میدان خدمت رسانی خام است و کم تجربه؟!

باید بدانیم و بدانید دوره بالا رفتن از نخل تنومند جوانان سرو قامت این شهر به پایان رسیده است،امروز شهر به این دیدگاه نزدیک می شود که جوان هم می تواند با همت و جسارت و روحیه مشورت پذیری خود در میدان سخت خدمت که برای برخی یک لفظ عامیانه و مضحک شده خودی نشان دهد.

حال باید دید کدامیک از مشکلات جوانان از قبیل ازدواج و مسکن و اشتغال از سوی مسئولین منطقه حتی رسیدگی شد؟

بدانیم و بدانید روزی تاریخ درباره ما قضاوت خواهد کرد قضاوتی که تاوان آن سنگین است آری تاریخ قضاوت کرد و دست انسان هایی را به ما نشان داد که فقط از نام جوان برای پیشبرد اهداف خود استفاده کردند و جوان برایشان گزارش عملکردی برای مسئولان بالا دستشان معنا دارد و زمین قطعه قطعه کرده اند و تغییر کاربری ها داده اند و چه و چه ، حال ظاهر امر شده اند دلسوز مردم،حال می خواهند خدمت کنند و پیش خود فکر میکنند حافظه تاریخی مردم ضعیف است!

بدانیم و بدانید دیگر جوان نردبان ترقی کسی نخواهد شد و خود وارد کار زار می شود تا نشان دهد هنوز ریشه ها نمرده اند و هنوز بذر امید در دل ها کاشته شده است،آری مردم بهوش باشید،برنامه ها دارند ورشکستان سیاسی شهر.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی