ویژه های خبری

جوانان فریدونکناری با تمام مشکلات خود به تحقق فرموده‌های رهبری که در واقع همان رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور است توجه ویژه‌ای کرده و با وجود کمبود امکانات و برخی اوقات تهدیدهایی که از سوی ...

جوانان فریدونکناری با تمام مشکلات خود به تحقق فرموده‌های رهبری که در واقع همان رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور است توجه ویژه‌ای کرده و با وجود کمبود امکانات و برخی اوقات تهدیدهایی که از سوی بعضی از مسئولان صورت می‌گیرد از فعالیت خود دست بر نمی‌دارند.

چند سالی می‌شود که واژه اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است و توجه به آن به منظور تکیه بر توان و تولیدهای داخلی که هر فرد بتواند در یک عرصه وارد شود و نیاز خود و سایر افراد جامعه را مهیا کند از اهمیت فراوانی برخورداراست.

توجه به اقتصاد مقاومتی موجب می‌شود تا با تکیه بر داخل از سیل واردات بی‌رویه کاسته شود و وابستگی کمتری به خام‌فروشی برخی از محصولات و فرآورده‌ها مانند نفت داشته باشیم.

نگاه درون‌زا با تکیه و اعتماد به جوانان همواره در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران تاثیرگذار بوده است به طوری که در سخت‌ترین شرایط این جوانان جامعه بودند که مشکلات برا برطرف کرده و به بهترین شکل ممکن به سرانجام رساندند.

 در این میان عده‌ای به اجرای نقش خود در عرصه اقتصاد مقاومتی پرداخته‌ و علاوه بر چرخش چرخ اقتصادی خانواده‌ خود به اقتصاد کشور نیز کمک کرده و واژه «ما می‌توانیم» را در عمل ثابت کردند.

به گزارش بصیرنیوز، این روزها که مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند افرادی هم هستند که با وجود این مشکلات برای کمک به درآمدزایی خود و خانواده‌شان در راستای تولیدهای داخلی و اقتصاد مقاومتی گام برداشته و در این زمینه به اقتصاد کشور نیز کمک می‌کنند.

در این میان، جوانان فریدونکناری با تمام مشکلات خود به تحقق فرموده‌های رهبری که در واقع همان رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور است توجه ویژه‌ای کرده و با وجود کمبود امکانات و برخی اوقات تهدیدهایی که از سوی بعضی از مسئولان صورت می‌گیرد از فعالیت خود دست بر نمی‌دارند.

یکی از این جوانان مستعد فریدونکناری سیدمحمدمهدی حسینی است که با پرورش ماهیان گرم آبی اقدام به تحقق فرموده‌ رهبری کرده است.

حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بصیرنیوز، با بیان اینکه به پرورش ماهی علاقه فراوانی دارم، اظهار کرد: با توجه به وضعیت سخت اقتصادی و کمبود کار تصمیم به خوداشتغالی گرفتم تا بخشی از مشکلات معیشتی خود را برطرف کنم.

وی تصریح کرد: فعالیت خود را در زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع و در دو بخش ۱۰۰ متری آغاز کردم و حدود یک سال و نیم از آغاز فعالیتم می‌گذرد.

این جهادگر اقتصادی با اشاره به اینکه به صورت رسمی سه ماه از پرورش ماهی گذشته است، گفت: با تسهیلاتی که از سوی جهاد سازندگی دریافت کردم پرورش ماهی آغاز شد و از سوی مسئولان نه تنها حمایت نشدم بلکه از سوی جهاد کشاورزی نیز تهدید به پلمپ شدیم.

حسینی افزود: جهاد کشاورزی تهدید کرد که به دلیل آنکه این استخر ماهی در کنار آب بندان روستا قرار دارد، اگر از سوی مردم روستا شکایتی شود این استخر را پلمپ می‌کنیم، این در صورتی است که هیچ حمایتی از سوی آنها نمی‌شویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط سودآوری این طرح، خاطرنشان کرد: پرورش ماهیان گرمابی در هر دوره ۵ ماهه حدود ۲۰ میلیون تومان فروش دارد که سودآوری آن بسیار مناسب است.

این جهادگر اقتصادی با توصیه به مسئولان در حمایت از طرح‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: به مسئولان توصیه می‌کینم تا از اینگونه از طرح‌ها حمایت کنند.

وی افزود: تا به امروز چیزی جز سنگ‌اندازی از سوی برخی از مسئولان چیز دیگری ندیدیم و جوانانی که با اشتیاق به این مباحث ورود می‌کنند با عملکرد برخی از این مسئولان بی‌انگیزه می‌شوند.

به گزارش بصیرنیوز، باید به این باور برسیم که توجه به داخل و داشته‌های خود تنها راه رفع مشکلات اقتصادی کشور است و تا این خودباوری ایجاد نشود معضل‌های معیشتی و اقتصادی مردم و کشور ادامه‌دار است.

منبع : بصیر نیوز

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی