ویژه های خبری

هنگامه ذاکریان ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: از مجموع جمعیت ۶۰ هزار و ۷۱۷ نفری شهرستان فریدونکنار تعداد ۳۵ هزار و ۳۷ ...

هنگامه ذاکریان ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: از مجموع جمعیت ۶۰ هزار و ۷۱۷ نفری شهرستان فریدونکنار تعداد ۳۵ هزار و ۳۷۷ نفر زیرپوشش بیمه سلامت هستند که حدود ۵۸ درصد جمعیت را شامل می‌شوند.

وی با بیان اینکه صندوق کارکنان دولت 3 هزار و ۲۹۵ عضو دارد، افزود: صندوق بیمه سلامت همگانی۱۲ هزار و ۲۸۳ نفر، ایرانیان ۵۰ عضو، سایر اقشار یک‌هزار و ۴۹۶ عضو و روستاییان ۱۸ هزار و ۲۵۳ عضو دارند.

رئیس اداره بیمه سلامت فریدونکنار تصریح کرد: بیماران خاص زیرپوشش بیمه سلامت در این شهرستان تعداد ۱۱۸ بیمار هستند که ۱۹ بیمار‌ ام اس، پنج بیمار پیوند کلیه، ۵۴ تالاسمی، سه هموفیلی، ۲۷ بیمار مزمن کلیوی هستند.

ذاکریان ادامه داد: موسسات طرف قرارداد با این اداره شامل ۹ پایگاه پزشک خانواده و سه مرکز پزشک خانواده، داروخانه، سه متخصص، ۱۲ مطب پزشک خانواده شهری، سه مرکز بهداشتی درمانی روستایی، دو آزمایشگاه، یک واحد درمانگاه، بیمارستان و همچنین فیزیوتراپی هستند که از تعداد سه مطب، بیمارستان امام خمینی (ره) فریدونکنار به صورت ماهیانه و تعداد ۱۴موسسه سطح دو شامل پزشکان متخصص، آزمایشگاه، داروخانه و فیزیوتراپی به صورت ادواری بازدید می‌شود.

وی بیان کرد: در سال گذشته رسیدگی اسناد سرپایی بیمارستان نشان داد حدود ۳۶ هزار نسخه، 3 هزار و ۱۵۰ پرونده بستری، ۴۵۰ پرونده بستری موقت، ۱۵ هزار و ۶۰۰ نسخه موسسات در این اداره انجام می‌شود که بار مالی هزینه‌های درمانی هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

ذاکریان خاطرنشان کرد: صدور 3 هزار و ۴۵۷ دفترچه در صندوق کارمندی، ۱۰۷ دفترچه ایرانیان، ۱۵هزار و ۱۰۲ دفترچه سلامت همگانی، 2 هزار و ۶۶۰ دفترچه سایر اقشار، ۱۶هزار و ۴۱ دفترچه روستایی انجام شد که در سال ۹۴ مجموع صدور دفترچه اداره بیمه سلامت فریدونکنار ۳۷ هزار و ۳۶۷ فقره بوده است.

رئیس اداره بیمه سلامت فریدونکنار با اشاره به اینکه بازدید و پایش نمایندگی برای بررسی نحوه ارائه خدمت به تعداد ۳۵ هزار و ۳۷۷ نفر از بیمه شدگان این شهرستان به صورت ماهانه انجام می‌شود، اظهار کرد: در تایید نسخه‌های دارویی ضمن اینکه داروخانه‌های طرف قرارداد مجهز به برنامه تایید اینترنتی دارو شدند، فرایند لازم برای آن دسته از بیمارانی که در شرایط خاص نیاز به تایید دارو دارند با پیگیری و هماهنگی توسط پزشک معتمد در همین شهرستان انجام می‌شود تا نیاز بیماران برای مراجعه به شهرستان دیگر مرتفع شود.

ذاکریان با تاکید بر اینکه نکته مثبت طرح پزشک خانواده شهری، بسته‌های ابلاغی است، افزود: تا قبل از اجرای این طرح این جمعیت مورد مراقبت قرار نمی‌گرفتند اما امروزه شناسایی شده و با تشکیل پرونده و ویزیت‌های دوره‌ای پیگیری می‌شوند.

وی با بیان اینکه این بسته‌ها شامل شناسایی و کنترل مادران باردار، مدارس امسال، سالمندان، دیابت و فشار خون است، گفت: اطلاع‌رسانی لازم برای جلوگیری از سردرگمی بیمه شده روستایی و شهری در نحوه دریافت خدمات درمانی سطوح یک، دو و سه در موسسات و مراکز ارائه دهنده خدمت انجام شده است.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی