آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / فرهنگی و مذهبی / رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فریدونکنار خبر داد اهدای کتاب به رانندگان و خبازان در فریدونکنار

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فریدونکنار خبر داد اهدای کتاب به رانندگان و خبازان در فریدونکنار

به گزارش کناریها به نقل از فارس رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فریدونکنار از اجرای طرح اهدای کتاب به رانندگان آژانس‌های درون‌شهری و خبازی‌های سنگگ در این شهرستان خبر داد و گفت: مراسم گلریزان کتاب در این شهرستان برگزار شد که با اهدا کتاب همراه بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، ابراهیم نقدی بابایی امشب در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در سالن اجتماعات شهید بصیر، اظهار کرد: طرح اهدای کتاب به نانوایی‌های سنگک توسط اداره کتابخانه‌های عمومی فریدونکنار، اهدای کتاب به کارکنان آژانس تلفنی و برگزاری نشست کتابخوانی در مدرسه شهیدان شالیکار همراه با مسابقه داستان‌خوانی با اهدای جوایز انجام شده است.

وی از اهدای کتاب از طرف اداره کتابخانه‌های عمومی فریدونکنار به بیماران کودک بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان خبر داد و افزود: شاداب‌سازی محیط کتابخانه‌های عمومی شهرستان و تأمین بخشی از هزینه‌های آن توسط خیر نیک‌اندیش فریدونکناری اجرایی شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فریدونکنار با بیان اینکه تأمین فضای مناسب و جذاب برای ارتقای شاخص‌های کیفی مطالعه و افزایش فراگیری اعضا حائز اهمیت فراوانی است، تصریح کرد: محیط شاداب کتابخانه‌ای، فضای امن و مناسب برای مراجعه کنندگان به کتابخانه‌های عمومی فراهم می‌کند که یکی از مهم‌ترین وظایف ما در کتابخانه‌های عمومی، توجه بیشتر به فضای داخلی و بیرونی است.

نقدی با اشاره به اینکه غفلت از این مسئله بسیار مهم و حساس و کم‌توجهی به ظرافت‌های زیبایی کتابخانه‌ها باعث دلزدگی و کاهش مراجعه کنندگان به کتابخانه‌های عمومی می‌شود، بیان کرد: مراسم گلریزان کتاب در فریدونکنار برگزار شد که با اهدا و دریافت کتاب توسط اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان همراه بود و تعدادی از کتاب‌های اهدایی به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه کسانی که قصد اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی شهرستان را دارند می‌توانند کتاب‌های خود را اهدا کنند، خاطرنشان کرد: از عضو کودک نمونه و فعال کتابخانه عمومی خاتم‌الانبیا فریدونکنار به‌عنوان کودکی که کار کردن و مطالعه از مهم‌ترین لحظه‌های زندگی او بوده و خستگی کار کردن هرگز نتوانست مانع مطالعه و کتاب خواندن وی شود، تجلیل شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فریدونکنار از برگزاری برنامه گلریزان کتاب و نمایشگاه کتاب در مقطع کودک و بزرگسال در این شهرستان خبر داد و گفت: نمایشگاه مجلات نیز توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان در مصلی قدس نماز جمعه دایر شده است.

نقدی اظهار کرد: اشاعه فرهنگ در بین شهروندان فریدونکنار با دسترسی آسان به کتاب برای کسانی که به دلایلی امکان مراجعه به کتابخانه ندارند، انجام شده است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب فریدونکنار در طیف‌های مختلف شامل بخش‌های کودک، بزرگسال و مجلات برگزار می‌شود، تصریح کرد: ارائه منابع اطلاعاتی کتاب نقش مهمی در ارتقای فرهنگی جامعه به ویژه در نسل‌های نوجوانان و جوانان ایفا می‌کند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فریدونکنار با اشاره به اینکه برای افزایش سطح آگاهی مردم و نیز بازنمایی منابع کتابخانه‌ای در سطح وسیع، نمایشگاه‌های کتاب نقش مهمی ایفا می‌کنند، گفت: برگزاری نمایشگاه‌های کتاب منابع اطلاعاتی در محیط کتابخانه و حتی در فضای خارج از آن، سهولت دستیابی کتاب‌ها و منابع اطلاعاتی را برای شهروندان امکان‌پذیر کرده است.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

دانلود اپلیکیشن کناریها با ظاهری زیبا و امکاناتی فوق العاده

⚜ اپلیکیشن کناریها با امکاناتی فوق العاده رونمایی شد ⚜ ✅ در این اپلیکیشن می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *