ویژه های خبری

سیدمصطفی قاسم‌زاده بعد از ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: بیمارستان امام فریدونکنار در سال ۱۳۶۹ افتتاح شده که بر پایه ...

سیدمصطفی قاسم‌زاده بعد از ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: بیمارستان امام فریدونکنار در سال ۱۳۶۹ افتتاح شده که بر پایه ۲۲۰ تخت خواب بنا و به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: این بیمارستان دارای ۱۳۰ تخت خواب فعال است و همچنان ظرفیت ۲۲۰ تخت خواب برای آن وجود دارد که لازم است با توجه به قدیمی بودن بنای بیمارستان مورد بازسازی و بهسازی قرار بگیرد.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) فریدونکنار تصریح کرد: این بیمارستان در زمان افتتاح به بعد نتوانسته انتظارات را برآورده کند و برنامه‌ای درازمدت در بیمارستان امام فریدونکنار محقق نشده است.

این مسؤول با بیان اینکه طرح تحول سلامت رضایت‌مندی مردم را افزایش داده است، خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته با اجرای طرح تحول سلامت در این بیمارستان تحولات خوبی در توسعه و گسترش کمی و کیفی خدمات به مردم منطقه رقم خورده است.

قاسم‌زاده ادامه داد: کاهش فرانشیز پرداختی در بیمارستان امام فریدونکنار به سه تا ۶ درصد تقلیل یافته که از نتایج مطلوب اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستان بوده است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات دولت در بخش بهداشت و درمان جدی و مطلوب بوده است، بیان کرد: زایمان طبیعی و تهیه دارو و تجهیزات پزشکی در این بیمارستان رشد خوبی داشته است.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) فریدونکنار افزود: بیش از ۶۰ درصد درآمد‌ها برای خرید تجهیزات و ادوات پزشکی هزینه می‌شود که این کار نیز مشکلات و دغدغه‌های جدی و گسترده‌ای دارد.

این مسؤول اظهار کرد: با توجه به قدیمی بودن و عمر ۳۲ ساله بیمارستان امام فریدونکنار حالا نیاز به بازسازی، زیباسازی و بهسازی بخش‌های مختلف آن بیش از پیش احساس می‌شود که البته از سال گذشته اقدامات خوبی در همین راستا انجام شده است.

این مسؤول با تأکید بر اینکه هم‌اکنون سه پزشک متخصص در بیمارستان امام این شهرستان مقیم هستند، بیان کرد: در سال گذشته سالانه ۴۰ عمل چشم پزشکی در این بیمارستان انجام می‌شد که با خرید تجهیزات لازم و بهره‌گیری از تکنسین و دکتر متخصص مجرب حالا این آمار به ماهانه حدود ۵۰ عمل چشم پزشکی رسیده است.

قاسم‌زاده با اشاره به اینکه رضایت‌مندی مردم از خدمات حوزه بهداشت و درمان در منطقه افزایش یافته است، گفت: ماهانه ۴۵۰ عمل جراحی در این بیمارستان انجام می‌شود و ضریب اشغال ما نیز به ۷۰ درصد رسیده که این آمار نمودار استحقاق پیشرفت را نشان می‌دهد که شامل گردش بیماران در بخش‌های مختلف بیمارستان است.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی