ویژه های خبری

رئیس شورای اسلامی شهر فریدونکنار از لزوم تلاش برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با تصویب منطقه آزاد مازندران خبر داد. به گزارش کناریها به نقل از فارس سید حسین میرمرادی امروز در گفت‌وگو با ...

رئیس شورای اسلامی شهر فریدونکنار از لزوم تلاش برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با تصویب منطقه آزاد مازندران خبر داد.

به گزارش کناریها به نقل از فارس سید حسین میرمرادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار کرد: اعضای شورای اسلامی شهر فریدونکنار در نامه‌ای به ریاست جمهوری اسلامی ایران در زمینه حمایت از منطقه آزاد شدن شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر توضیحات لازم را ارائه دادند.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد تنها مرکز واردات کالا نیست، افزود: این منطقه می‌تواند برای صادرات کالای تولیدی، صنعتی و کشاورزی به کشورهای همجوار مفید باشد تا از این راه بتوان در راستای حمایت از صادرات کالای تولید داخل و نیز افزایش اشتغال در راستای اهداف سیاست اقتصاد مقاومتی گام برداشت.

رئیس شورای اسلامی شهر فریدونکنار با تاکید بر اینکه لازمه تحقق این امر برای تولید بومی و غیربومی کمک به کاهش قیمت تمام شده کالای تولیدی از جمله کاهش هزینه حمل و نقل است، تصریح کرد: بندر فریدونکنار به دلیل مرکزیت جغرافیایی نسبت به شرق و غرب مازندران می‌تواند برای تولید کننده توجیه اقتصادی داشته و ضمن به صرفه شدن آن، جذابیت برای صادر کننده فراهم آورد.

میرمرادی ادامه داد: با توجه به نظریه کار‌شناسی به عمل آمده توسط کار‌شناسان اقتصادی و همچنین انجام کار‌شناسی توسط اساتید دانشگاه مازندران، شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر به دلایل متعدد و دارا بودن امتیازات ویژه، مناسب‌ترین مکان برای ایجاد منطقه آزاد در استان مازندران هستند

وی بیان کرد: با توجه به اینکه مازندران در حاشیه دریای خزر واقع است، بندر فریدونکنار در مرکزیت جغرافیایی این استان واقع و در حد فاصل استان‌های گیلان و گلستان قرار دارد.

میرمرادی با انتخاب فریدونکنار و بابلسر جمعیت بیشتری در استان می‌توانند از مزیت‌های منطقه آزاد بندر فریدونکنار برخوردار شوند، خاطرنشان کرد: منطقه آزاد در این محدوده بیش از 80 درصد جمعیت سه میلیون نفری مازندران و در واقع حوزه انتخابی 10 نماینده از 12 نماینده مازندران در مجلس شورای اسلامی را شامل می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر فریدونکنار با اشاره به اینکه بندر فریدونکنار در مجاورت 20 کیلومتری شهرستان صنعتی آمل که هم از نظر تعداد واحدهای تولیدی و هم از نظر تنوع تولیدات در بین استان‌های شمالی گیلان، مازندران، گلستان بی‌نظیر است قرار دارد، افزود: این بندر همچنین در 20 کیلومتری شهرستان تجاری بابل که از قدیم به نام بار فروش معروف بوده و اکنون نیز در بین شهرهای استان‌های شمالی از نظر تجارت بی‌نظیر است، قرار دارد.

میرمرادی خاطرنشان کرد: استقرار ده‌ها واحد تولیدی اعم از صنعتی و کشاورزی به ویژه پرورش گل و گیاه زینتی در هر یک از شهرستان‌های همجوار غرب، شرق و جنوب بندر فریدونکنار می‌تواند پس از ایجاد منطقه آزاد در این منطقه زمینه افزایش صادرات این نوع کالا را به کشورهای آسیای میانه و قفقاز فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه فاصله بسیار نزدیک بندر فریدونکنار با تهران از مهم‌ترین مزیت‌های منطقه است، اظهار کرد: کوتاه‌ترین راه پایتخت به شمال و دریای خزر، محور هراز بوده که مستقیم به بندر فریدونکنار ختم می‌شود.

میرمرادی با اشاره به استقرار مرکزیت دانشگاه مازندران در شهرستان بابلسر، بیان کرد: استقرار بزرگ‌ترین مراکز گردشگری با همه امکانات تجاری و رفاهی مازندران در حد فاصل شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار نیز از دیگر مزین‌های منطقه محسوب می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر فریدونکنار گفت: با توجه به نظریه کار‌شناسی، امکانات موجود و خواسته به حق مردم مازندران به ویژه شهرستان‌های نور، محمودآباد، آمل، فریدونکنار، بابلسر، بابل، قائمشهر، سوادکوه، سیمرغ، جویبار، ساری، میاندرود و نکا، شورا و شهرداری فریدونکنار بر اساس مصوبه بند 12 مورخ 29/8/1395 آماده هرگونه همکاری برای تأسیس منطقه آزاد تجاری هستند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی