ویژه های خبری

فرماندار فریدونکنار از اجرای طرح «هر دانش‌آموز یک قو» در این شهرستان با هدف حمایت از پرندگان مهاجر خبر داد و گفت: امسال بیش از 5 هزار قطعه قو از انواع گنگ، فریادکش و قوی کوچک برای زمستان‌گذر ...

فرماندار فریدونکنار از اجرای طرح «هر دانش‌آموز یک قو» در این شهرستان با هدف حمایت از پرندگان مهاجر خبر داد و گفت: امسال بیش از 5 هزار قطعه قو از انواع گنگ، فریادکش و قوی کوچک برای زمستان‌گذرانی به تالاب روستای ازباران در بخش دهفری فریدونکنار مهاجرت کردند.

به گزارش کناریها به نقل از فارس حسین منفردی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار با اشاره به اهمیت توجه به تغذیه پرندگان مهاجر اظهار کرد: درباره تغذیه قوهای زمستان‌گذران در تالاب روستای ازباران فریدونکنار پیگیری‌های متعددی انجام شده است.

وی افزود: امسال بیش از 5 هزار قطعه قو از انواع گنگ، فریادکش و قوی کوچک برای زمستان‌گذرانی به تالاب روستای ازباران در بخش دهفری فریدونکنار مهاجرت کردند.

فرماندار فریدونکنار با بیان اینکه امنیت قوهای مهاجر توسط نیروهای داوطلب مردمی تأمین شده است، تصریح کرد: مهم‌ترین دغدغه برای پذیرایی بهتر از این پرندگان تأمین خوراک آنهاست که با مشارکت مردم، شورای اسلامی و دهیاری روستای ازباران و همراهی رسانه‌ها در حال انجام است.

منفردی ادامه داد: طرحی با عنوان «هر دانش‌آموز یک قو» در فریدونکنار و دیگر شهرستان‌های میزبان پرندگان مهاجر مطرح شده که در این طرح هر دانش‌آموز مقداری از تغذیه یک قو را به عهده می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با بازدید دانش‌آموزان از تالاب بین‌المللی روستای ازباران در بخش دهفری شهرستان فریدونکنار که با آواز خواندن‌های گروهی قو‌ها همراه است، نسل نوجوان شهر لذت بیشتری برده و درس میزبانی از پرندگان مهاجر را فرا می‌گیرند.

فرماندار شهرستان فریدونکنار گفت: نخستین دسته قوهای مهاجر شامل انواع گنگ و فریادکش ماه گذشته برای زمستان‌گذرانی وارد تالاب بین‌المللی روستای ازباران فریدونکنار شدند و تا اسفندماه مهمان مردم این شهرستان هستند که انتظار داریم مردم ضمن بازدید از این پرندگان زیبا و خوش صدا برای تغذیه آنها نیز اقدام کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی