ویژه های خبری

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار از برگزاری آزمون شبه نهایی پایه سوم متوسطه در این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار، سید عظیم اسماعیل زاده  در جلس ...

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار از برگزاری آزمون شبه نهایی پایه سوم متوسطه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار، سید عظیم اسماعیل زاده  در جلسه شورای معاونین گفت: به منظور آمادگی بیشتر دانشآموزان و ارتقاء میانگین نمرات نهایی آنان، آزمون شبیهسازی امتحانات نهایی پایه سوم متوسطه از اول اردیبهشت در آموزشگاههای دوره دوم متوسطه نظری فریدونکنار برگزار میشود .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار افزود: ارتقاء کیفیت آموزش با محوریت ارتقاء میانگین نمرات نهایی و ارتقاء جایگاه فریدونکنار در کنکور سراسری یکی از اولویتهای اصلی حوزه آموزش متوسطه بوده و تمام طرح و برنامههای آموزشی با محوریت تحقق این سیاست تدوین و اجرایی شده است. 

وی در ادامه به تاثیر 25درصدی نمرات کتبی دروس سال سوم متوسطه در کنکور اشاره و تأکید کرد: باید آمادگی دانشآموزان را برای شرکت در امتحانات نهایی ارتقاء داد.

اسماعیل زاده درباره منابع این آزمونها بیان کرد: در هر رشته شش درس  انتخاب شده و سوالاتی از مجموعه سوالات نهایی سنوات گذشته و نمونه سوالات برگزیده طراحان استانی  به عنوان سوالات آزمون شبیهسازی امتحانات نهایی پایه سوم درنظر گرفته میشود.

وی خاطرنشان کرد: انتظار میرود این آزمونها ضمن آشنا ساختن دانشآموزان با نحوه طراحی سوالات نهایی، میانگین نمرات آنها را در امتحانات نهایی ارتقاء دهد.

اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: در این آزمون ها تلاش می شود تا دقیقاً تمامی موارد مانند آزمون های نهایی انجام شده تا ترس و واهمه ای که اکثر دانش آموزان ازامتحانات نهایی دارند برطرف شود که این امر به دانش آموزان جهت شرکت بدون استرس در آزمون های نهایی و در نتیجه کسب نمرات بهتر کمک خواهد کرد.

مدیر اموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار با بیان اینکه این آزمونها برای سه رشته ریاضی، تجربی و علوم انسانی برگزار خواهد شد اظهار کرد: در این آزمون ها تعداد 235نفر از دانش آموزان پایه سوم نظری شهرستان فریدونکنار شرکت خواهند کرد.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی