ویژه های خبری

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی مناسب در بین دانش‌آموزان برای مراقبت از پرندگان مهاجر، گفت: قشر دانش‌آموز باید اهمیت موضوع مراقبت از پرندگان مهاجر و حفاظت از زیستگا ...

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی مناسب در بین دانش‌آموزان برای مراقبت از پرندگان مهاجر، گفت: قشر دانش‌آموز باید اهمیت موضوع مراقبت از پرندگان مهاجر و حفاظت از زیستگاه این پرندگان را درک کند.
 به گزارش کناریها به نقل از فارس: به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، سیدعظیم اسماعیل‌زاده صبح امروز در مراسم بازدید جمعی از فرهنگیان از تالاب روستای ازباران و زیستگاه قوهای مهاجر این شهرستان با تأکید بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ حمایت از پرندگان مهاجر در مدارس، اظهار کرد: تالاب‌های شهرستان فریدونکنار همه ساله محیط امنی برای پرندگان مهاجر است و باید میزبانان شایسته‌ای برای این پرندگان باشیم.

وی با اشاره به مسیر طولانی مهاجرت این پرندگان از سیبری به ایران، افزود: این پرندگان به ما پناه آورده‌اند و ما در برابر این پرندگان مسؤول هستیم.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار با اشاره به آموزه‌های دینی، تصریح کرد: مهربانی با حیوانات از دستورات دین و سیره پیامبر اکرم(ص) بوده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

اسماعیل‌زاده با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی مناسب در بین دانش‌آموزان برای مراقبت از پرندگان مهاجر، تصریح کرد: قشر دانش‌آموز باید اهمیت موضوع مراقبت از پرندگان مهاجر و حفاظت از زیستگاه این پرندگان را به‌عنوان یک برند جهانی درک کند.

وی افزود: این مسأله وظیفه همه شهروندان به‌شمار می‌رود اما مسؤولیت فرهنگیان در رابطه با آموزش و فرهنگ‌سازی در نسل جوان و نوجوان بسیار سنگین‌تر و حساس‌تر است.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار با بیان اینکه قوهای مهاجری که روستای ازباران فریدونکنار را به‌عنوان زیستگاه خود برگزیده‌اند مشکل کمبود غذا دارند، گفت: به مدیران مدارس فریدونکنار ابلاغ شد تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای بازدید دانش‌آموزان از این پرندگان زیبا و تهیه بخشی از مواد غذایی قوهای مهاجر انجام شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی