آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار مطرح کرد لزوم آموزش فرهنگ میزبانی از پرندگان مهاجر در مدارس

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار مطرح کرد لزوم آموزش فرهنگ میزبانی از پرندگان مهاجر در مدارس

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی مناسب در بین دانش‌آموزان برای مراقبت از پرندگان مهاجر، گفت: قشر دانش‌آموز باید اهمیت موضوع مراقبت از پرندگان مهاجر و حفاظت از زیستگاه این پرندگان را درک کند.

 به گزارش کناریها به نقل از فارس: به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، سیدعظیم اسماعیل‌زاده صبح امروز در مراسم بازدید جمعی از فرهنگیان از تالاب روستای ازباران و زیستگاه قوهای مهاجر این شهرستان با تأکید بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ حمایت از پرندگان مهاجر در مدارس، اظهار کرد: تالاب‌های شهرستان فریدونکنار همه ساله محیط امنی برای پرندگان مهاجر است و باید میزبانان شایسته‌ای برای این پرندگان باشیم.

وی با اشاره به مسیر طولانی مهاجرت این پرندگان از سیبری به ایران، افزود: این پرندگان به ما پناه آورده‌اند و ما در برابر این پرندگان مسؤول هستیم.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار با اشاره به آموزه‌های دینی، تصریح کرد: مهربانی با حیوانات از دستورات دین و سیره پیامبر اکرم(ص) بوده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

اسماعیل‌زاده با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی مناسب در بین دانش‌آموزان برای مراقبت از پرندگان مهاجر، تصریح کرد: قشر دانش‌آموز باید اهمیت موضوع مراقبت از پرندگان مهاجر و حفاظت از زیستگاه این پرندگان را به‌عنوان یک برند جهانی درک کند.

وی افزود: این مسأله وظیفه همه شهروندان به‌شمار می‌رود اما مسؤولیت فرهنگیان در رابطه با آموزش و فرهنگ‌سازی در نسل جوان و نوجوان بسیار سنگین‌تر و حساس‌تر است.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار با بیان اینکه قوهای مهاجری که روستای ازباران فریدونکنار را به‌عنوان زیستگاه خود برگزیده‌اند مشکل کمبود غذا دارند، گفت: به مدیران مدارس فریدونکنار ابلاغ شد تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای بازدید دانش‌آموزان از این پرندگان زیبا و تهیه بخشی از مواد غذایی قوهای مهاجر انجام شود.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

photo_2017-01-11_16-05-59

وحید خسروی در گفتگو با کناریها : کسب رتبه چهارم استان در مقایسهء درآمد و هزینه و ضریب تعادل در 9 ماهه نخست سال 95

وحید خسروی در گفتگو با کناریها : کسب رتبه چهارم استان در مقایسهء درآمد و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *