ویژه های خبری

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان فریدونکنار از بهره‌مندی اعضای این کانون از سینما کودک در این شهرستان خبر داد. به گزارش کناریها به نقل از فارس سید محمد حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگا ...

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان فریدونکنار از بهره‌مندی اعضای این کانون از سینما کودک در این شهرستان خبر داد.

به گزارش کناریها به نقل از فارس سید محمد حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار کرد: کتاب در خدمت دانایی جامعه است و اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان فریدونکنار نیز با همین شعار هفته کتاب را در منطقه گرامی داشتند.

وی افزود: ویژه برنامه هفته کتاب با عنوان کتاب در خدمت دانایی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فریدونکنار با حضور دانش آموزان مدرسه ریحانةالنبی به اجرا در آمد.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان فریدونکنار تصریح کرد: در این برنامه فرهنگی کتاب محور دانش‌آموزان به بازدید از بخش‌های مختلف کانون پرداختند و از کارگاه‌های نقاشی و سفال، نمایشگاه دستاورد‌ها، نمایشگاه و فروشگاه کتاب، سالن کتابخانه کودک و سینما کودک دیدن کردند.

حسینی ادامه داد: نحوه فعالیت‌های مختلف تحت کتاب از مطالعه تا تولید آثار و فرآیندهای جانبی برای دانش‌آموزان و مربیان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان شهرستان فریدونکنار بازدید کننده تشریح می‌شود.

وی کتاب را یار مهربان اقشار جامعه دانست و بیان کرد: به دنبال ترویج و تبلیغ شعارهای ایران می‌خواند، کتاب در خدمت دانایی، کتاب بالی برای بالندگی، ما کتاب می‌خوانیم، بخوانیم و ببخشیم و بخوان و ببخش، در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان شهرستان فریدونکنار هستیم.

حسینی کتاب را محصولی محوری در خدمت دانایی دانست و خاطرنشان کرد: از کتابخوانان و سفیران کتاب بر‌تر شهرستان فریدونکنار تقدیر شده است.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان فریدونکنار بیان کرد: اهدای کتاب از طرف کانون فریدونکنار به کتابخانه مسجد حضرت ولیعصر (عج) شهرستان انجام شده که در مسیر تحقق شعار و هدف بخوان و ببخش بوده است.

وی افزود: ضمن برگزاری نشست صمیمی با موضوع کتاب، بیش از 60 جلد کتاب از طرف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان فریدونکنار به کتابخانه کانون فرهنگی هنری موعود مسجد حضرت ولیعصر (عج) و اعضای آن اهدا شده است.

حسینی با اشاره به اینکه به همت کانون پرورش فکری و همکاری آموزش و پرورش کارگاه نویسندگی در مدرسه دخترانه شهیدان کارگران برگزار شد، اظهار کرد: در ادامه برنامه‌ها با شعار کتاب در خدمت دانایی، کارگاه تخصصی نویسندگی و دیدار با نویسنده معروف کودک و نوجوان کشور عباس جهانگیریان برگزار شده است.

وی ادامه داد: این کارگاه تخصصی یک‌روزه که به همت کانون پرورش فکری فریدونکنار و با همکاری اداره آموزش و پرورش در مدرسه فاطمه زهرا (س) فریدونکنار با حضور دختران کتابخوان و نویسنده برگزار شد، با استقبال خوب شرکت کنندگان و مربیان حاضر در این نشست صمیمی رو به رو شده است.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان فریدونکنار با بیان اینکه از این نویسنده موفق کشورمان تاکنون بیش از 40 اثر مختلف در حوزه کودک و نوجوان به چاپ رسیده است، تصریح کرد: این استاد دانشگاه در جمع نوجوانان مشتاق کتاب و نویسندگی از مراحل مختلف نگارش سخن گفته و به مواردی همچون ایده یابی، پردازش، پژوهش و فراز و فرود نگارش اشاره کرده است.

حسینی گفت: عباس جهانگیریان عضو شورای نویسندگان کودک و نوجوان کشور است که از میان نوشته‌های وی می‌توان به فیلم نامه معروف دریا و هامون، پسر نان و نمک، توران تور و سایه هیولا اشاره کرد.

 

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی