ویژه های خبری

مسئول گروه مشاوران جوان فرماندار فریدونکنار گفت: تشکیل مشاوران جوان با هدف پشتوانه‌سازی مدیریتی برای آینده کشور و افزایش سطح تاثیر نخبگان بر تصمیمات دولت انجام شده است. امیرحسین اسفندیان در ...

مسئول گروه مشاوران جوان فرماندار فریدونکنار گفت: تشکیل مشاوران جوان با هدف پشتوانه‌سازی مدیریتی برای آینده کشور و افزایش سطح تاثیر نخبگان بر تصمیمات دولت انجام شده است.

امیرحسین اسفندیان در نشست صمیمی فرماندار فریدونکنار با اعضای گروه مشاوران جوانان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران را می‌توان انقلاب جوان نام برد و شروع حرکت‌های دینی و انقلابی در جهت مقابله با استکبار و استبداد در ایران، همواره با تکیه بر عناصر فعال و پیش‌رو و برای احیای سنت‌های الهی و پاسداشت احکام دینی، با توجه به حضور جوانان در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی توأم بوده است.

وی افزود: پیشینه فعالیت‌های گسترده سیاسی همواره در تقابل با رژیم‌های دست‌نشانده و وابسته گویای این مطلب است که با اعتماد به جوانان می‌توان دست به اقدام‌های بزرگ زد.

مسئول گروه مشاوران جوان فرماندار فریدونکنار ادامه داد: جوان مسلمان ایرانی در همه صحنه‌ها خالصانه به میدان آمده است و در پیدایش و شکل‌گیری انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) با توجه به روحیه پرشور و خروش جوانان و احساسات پاک آنها توانستند از این ظرفیت عظیم در راستای احیای سنت و احکام الهی و مبارزه با فساد دستگاه حکومتی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه به جرات می‌توان گفت هر زمان که جوانان وارد صحنه شدند پیروزی از آن انقلاب و اسلام بوده است، تصریح کرد: حرکت جوانان ایران را در پاسداشت و حفاظت از آرمان‌های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، الگوی جوانان سایر کشورهای اسلامی در به راه افتادن بیداری اسلامی است.

اسفندیان افزود: در تداوم حرکت تکاملی انقلاب اسلامی، پس از پیدایش یک جنگ تمام‌عیار علیه کشور و آرمان‌های مردم، هجوم جوانان به مرز‌ها برای دفاع از کشور هنوز هم در حافظه تاریخی این ملت، حضور فعال و جدی دارد.

وی گفت: فرمانده‌های جنگ در مقابل ارتش کلاسیک و آموزش‌‌دیده عراق، عمدتا جوانان بودند که میانگین سنی آن‌ها 20 تا 25 ساله بوده است و این ژنرال‌های جوان توانستند با تدبیر به طراحی و مدیریت جنگ هشت ساله بپردازند.

اسفندیان خاطرنشان کرد: در آن طرف، در اردوگاه دشمن نه فقط یک کشور و یک دشمن، بلکه همه استکبار با همه توان در مقابل این جوانان به شکست افتضاح‌آمیز واصل شد، در طول تاریخ معاصر ایران برای نخستین‌بار است که در یک جنگ تمام‌عیار حتی یک وجب از خاک کشور در دستان دشمن باقی نمانده است.

مسئول گروه مشاوران جوان فرماندار فریدونکنار بیان کرد: در دوران بعد از جنگ نیز تا به حال پیشرفت‌های علمی، پزشکی، نانوتکنولوژی، هسته‌ای دفاعی توسط همین جوانان رقم خورده است و مرهون دین‌داری، تلاش و سخت‌کوشی آنهاست.

وی با تاکید بر اینکه ترکیب جوانی، ‌ایمان و حماسه، چشم‌های دشمنان را به کم‌سویی و زبان آنها را به لکنت کشانیده است، اظهار کرد: جوانان ما، باور «ما می‌توانیم» را در طول 36 سال انقلاب نسل به نسل تمرین کردند و در برابر امواج سهمگین ایادی کفر و استکبار همچنان با بصیرت بذر امید را در جامعه کاشتند.

اسفندیان بااشاره به اینکه امروز این جوانان به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب از جوانان دهه شصت در مسیر تحقق اهداف انقلاب مهم‌تر هستند، گفت: تشکیل مشاوران جوان با هدف پشتوانه‌سازی مدیریتی برای آینده کشور و افزایش سطح تاثیر نخبگان بر تصمیمات دولت انجام شده و فرصتی است برای جوانان جامعه که همانند ابتدای پیروزی انقلاب مدیریت انقلابی را به صحنه عمل بیاورند و برای تحقق کامل گفتمان امام و انقلاب گام بردارند. منبع : وبسایت فرمانداری شهرستان فریدونکنار

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی