دسته: محیط زیست

0

«امید» به زندگی در شرایط سخت

سهم مازندران در کاهش جمعیت درنای سیبری بسیار ناچیز است.و این «تک جمله» سرآغازی شد بر گفت‌و‌گوی با رییس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران درباره بازگشت «تک درنای» سیبری به تالاب فریدونکنار.انتظارها به سر...

0

طرح ممنوعیت شکار پرندگان مهاجر در مازندران از حرف تا عمل

اگرچه همساله در آستانه فصل مهاجرت میلیونی پرندگان مهاجر زمستان‌گذر به استان مازندران ، محیط‌زیست طرح ممنوعیت شکار را مطرح می‌کند، ولی تجربه چند سال اخیر نشان داده این طرح همچنان با واقعیت‌های موجود همخوانی ندارد.

0

آغاز کشتار غیرقانونی “پرندگان مهاجر” در فریدونکنار / ۱۰ صیاد در راس هرم کشتار!

پس از گذشت ۶ سالِ بی‌حاصل از تدوین طرح ۵ساله تعامل با متخلفان به منظور ساماندهی صید و شکار در فریدونکار، امسال هم صید و عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر در منطقه آغاز شده تا لزوم ورود فرااستانی دستگاه‌های قضایی و اجرایی به این معضل بار دیگر یادآوری شود.

0

بازار مکاره پرنده، دام

پرندگانی خسته از سفری طولانی هزاران کیلومتر با امید بال گشوده و به ایران آمدند، هر ساله با آغاز پاییز حدود ۳۰۰ نوع پرنده وارد تالاب فریدونکنار می‌شود و بزرگترین گردهمایی پرندگان در دنیا را شکل می‌دهند، زمانی که از سیبری حرکت می‌کنند و هزاران کیلومتر را بی‌وقفه بال می‌زنند نمی‌دانند چه سرنوشت شومی در انتظارشان است و هنوز خستگی راه از تن و بالشان بیرون نرفته با میزبانی انواع و اقسام دام‌ها، سر از تخته‌های بازار مکاره پرنده‌فروشان فریدونکنار در می‌آورند.