گفتگو با کارمند هنرمند بیمارستان فریدون‌کنار؛ دارنده دو تندیس از جشنواره سیمرغ؛ وقتی قلم خوش می‌رقصد/ در کنار مشغله روزگار، به هنر روی بیاورید تا آرامش نصیبتان شود

حسین ابراهیم نژادآکردی دارنده‌ی دو تندیس از جشنواره بین المللی سیمرغ تاکید کرد: حتما در کنار مشغله روزگار، به هنر روی بیاورید تا آرامش نصیبتان شود.

به گزارش کناریها به نقل از مفدا در ادامه گفتگو با دانشگاهیانی که سیمرغ را بر دستان خود نشاندند، با حسین ابراهیم نژادآکردی دارنده‌ی دو تندیس از جشنواره بین المللی سیمرغ گفتگویی داشتیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

– ابتدا خودتان را کامل معرفی کنید.

حسین ابراهیم نژاد آکردی هستم، دارنده مدرک فوق ممتاز انجمن خوشنویسان ایران و و برنده دو تندیس جشنواره سیمرغ در رشته های نقاشی خط و شکسته نستعلیق. متولد آبان۱۳۵۷، در نکا و کارمند بیمارستان امام خمینی شهرستان فریدونکنار هستم.

– شما در دوره قبل جشنواره سیمرغ افتخار کسب کردید، لطفا این افتخارات را برای ما شرح دهید.

طی فراخوان جشنواره آثارم را به دانشگاه ارسال کردم که بعد از مرحله استانی به مرحله کشوری راه یافت. در مرحله کشوری علاوه بر داوری، در مسابقه حضوری با عنوان راستی‌آزمایی هم شرکت کردم که بعد از این مرحله در هر دو رشته‌ای که شرکت کرده بودم به لطف پروردگار برنده دو عنوان اولی و تندیس از جشنواره سیمرغ شدم.

– چگونه در این عرصه به موفقیت رسیدید؟ رمز موفقیت شما چه بوده است؟

پشتکار، سال‌ها تمرین و تلاش درگذشته و همچنین تمرین مداوم تا زمان حال را رمز موفقیت خود می‌کنم.

– آیا با فعالیت در عرصه هنر از کارهای خود جا نمانده اید؟ چگونه این دو را مدیریت کرده‌اید؟

در کنار کارها و شغلم که کارمند بیمارستان هستم، اتفاقا هنر، باعث رفع خستگی و تجدید قوا و روحیه بوده است.

–  از نقش اساتید در موفقیت خود بگویید.

مسلما بدون راهنمایی و دلسوزی اساتید موفقیتی وجود نداشت. جا دارد نام عزیزانم را ببرم و  خدا را شکر که اساتید درجه یکی داشتم که وجودشان باعث برکت در زندگی شخصی و هنری بنده بوده و هست. از جمله استاد اسدپور، استاد مرتضی مهرورزیان، استاد عموزاده مهدیرجی، استاد خلیل سمایی جابلو

–  توصیه شما به کسانی که بین درس، کار و فعالیت های جانبی فاصله زیاد می‌بینند و معتقدند این دو را نمی‌شود باهم پیش برد، چیست؟

فقط عرض کنم که؛ “غیر از هنر که تاج سر آفرینش است/ دوران هیچ سلطنتی پایدار نیست”. حتما در کنار مشغله روزگار، به هنر روی بیاورید تا آرامش نصیبتان شود.

–  آثار برگزیده شما در چه فضایی بود؟ و با چه حسی آنها را خلق کرده اید؟

آثار من در موضوعات مختلف اعم از متون قرآنی و اشعار با موضوعات مختلف بود که در فضای کلاسیک و همچنین نو خلق شدند.

–  جشنواره سیمرغ را در دوره قبلی چطور ارزیابی می‌کنید؟

بسیار عالی و با برنامه و خوب؛ حجم بالای کار و زحمات بسیار زیاد خانم دکتر طالبی بسیار تاثیر گذار بود که جا دارد از ایشان تشکر کنیم. البته با توجه به عناوینی که دراین دوره کسب شد، احساس می‌کنم می‌شود این جشنواره را جدی‌تر گرفت و عناوین بیشتری را برای استان مازندران عزیزمان کسب کرد.

– امسال هم در جشنواره سیمرغ اثر ارسالی خواهید داشت؟

علیرغم مشغله کاری، اگر بتوانم کار مناسب ارائه بدم، حتما دوست دارم شرکت کنم.

– سخن پایانی شما؟

ممنون از همه شما که یادی از بنده کردید و ترتیب این مصاحبه را دادید. کاش کرونا زودتر به خط پایان برسد و من بتوانم میزبان عزیزان در گالری خودم باشم. با آرزوی اتفاقات خوب در آینده ی پیش رو.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

53 − 48 =