آموزش وردپرس
خانه / شهرستان / مدیر امور آب وفاضلاب فریدونکنار: آب شرب فریدونکنار دارای تمامی مشخصات آب سالم و مطابق با استانداردهای موجود است

مدیر امور آب وفاضلاب فریدونکنار: آب شرب فریدونکنار دارای تمامی مشخصات آب سالم و مطابق با استانداردهای موجود است

مهندس جعفر جعفرنیا، به اهمیت آب در حیات موجودات زنده پرداخت و گفت: آب ارزشمندترین هدیه و از منابع مهم محیط زیست محسوب می شود به طوری که زندگی وسلامت تمامی موجودات زنده اعم از انسانها، حیوانات و گیاهان به آن وابسته است.

وی، ضمن بیان اینکه ۷۰ درصد وزن انسانها را آب تشکیل می دهد، افزود: بخش عمده بافتهای مغز و خون بدن آدمی از آب تشکیل شده است.

جعفرنیا، آب را عامل طهارت و پاکیزگی و دوری از آلودگی و بیماریها دانست و تصریح کرد: خداوند در قرآن می فرماید، ما آب را به میزان و به مقدار معین خلق کردیم.

مدیر امور آب وفاضلاب فریدونکنار، با اشاره به اینکه سه چهارم کره زمین را آب و یک چهارم را خشکی فرا گرفته است، اظهار داشت: ۹۷ و نیم درصد آب جهان شور و ۲ و نیم درصد شیرین است.

وی، با بیان اینکه از هر ۱۰۰ لیتر آب موجود در دنیا، یک لیتر آب شیرین و قابل استفاده می باشد، گفت: تمامی نیازهای موجودات زنده از همین یک درصد آب شیرین تامین می شود.

مدیر امور آب و فاضلاب فریدونکنار، بر صرفه جویی در مصرف آب تاکید و تصریح کرد: دین مبین اسلام نیز اسراف را ممنوع کرده است لذا همه موظفیم با مدیریت مصرف، اصل صرفه جویی را رعایت کنیم.

جعفرنیا، در ادامه سخنانش، با اشاره به اینکه مصرف سرانه آب شرب در کشور ما ۲ برابر جهانی است، افزود: اگر ۲۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنیم، تابستان امسال را بدون کمبود آب پشت سر می گذاریم.

وی، به راه های صرفه جویی در منازل اشاره و تصریح کرد: هر شیرآب خراب در منازل در حدود ۲۰۰ لیتر آب را هدر می رود همچنین استفاده از سردوشهای کاهنده و به کارگیری تمامی ظرفیت ماشینهای لباس شویی و ظرف شویی ، میزان قابل توجه ای از مصرف آب را کاهش می دهد.

جعفرنیا، اظهار داشت: آموزش مدیریت مصرف از دوران کودکی در نهاینه سازی و ترویج فرهنگ صرفه جویی موثر است.

مدیر امور آب و فاضلاب فریدونکنار، در بخش دیگری از سخنانش، گفت: آب این شهرستان از طریق ۸ حلقه چاه با توان ۱۹۰ لیتر در ثانیه آبدهی در مخزن ۲ هزار متر مکعبی جمع آوری می شود و توسط ۲۴ کیلومتر خط انتقال وارد شهر و توسط ایستگاه پمپاژ به شبکه شهری توزیع می شود.

وی، ادامه داد: آبی که تامین می شود تمامی مشخصات آب سالم را دارد و به صورت مستمر پایش وارزیابی می شود.

جعفرنیا، ضمن اشاره به اینکه برای تامین آب فریدونکنار، برنامه های کوتاه و بلند مدت پیش بینی شده است، اظهار داشت: در برنامه کوتاه مدت، با حفر یک حلقه چاه جایگزین، ۲۰ لیتر در ثانیه به میزان تامین آب این شهر افزوده شد همچنین حفر یک حلقه چاه جدید نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیر امور آب و فاضلاب فریدونکنار، ادامه داد: برای ارتقای کیفیت آب، در مجموع ۵۰ شیر تخلیه بر شبکه توزیع آب شهری و ۹ شیر تخلیه بر روی خط انتقال نصب شد.

جعفر نیا، خاطرنشان کرد: با شروع فصل پاییز و زمستان طی دو مرحله تمامی شبکه خطوط توزیع و انتقال آب این شهرستان شست و شو می شود.

وی، تامین آب از طریق سد لفور را از مهمترین برنامه های بلند مدت امور آب وفاضلاب فریدونکنار دانست و تصریح کرد: طرح انتقال آب از این سد با تلاش همکاران آب منطقه ای مازندران در حال اجراست.

مدیر امور آب وفاضلاب فریدونکنار، از اتمام مطالعه طرح جمع آوری ، انتقال و دفع فاضلاب در این منطقه خبر داد و گفت: با حمایت مسئولان شهری و نمایندگان مجلس، پیگیر اخذ ردیفهای اعتباری برای عملیاتی نمودن این طرح هستیم.

منبع: وبسایت فرمانداری

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

حسین یکتا در سالگرد شهید مدافع حرم علی عابدینی: لشکرهای مقاومت در دنیا دشمن را عصبانی کرده است/ دولت پس از ۲ سال به پیش‌بینی رهبری رسید

روایتگر دفاع مقدس گفت: امروز به برکت خون شهدا لشکرهای مقاومت در دنیا شکل گرفته و دشمن از دست جمهوری اسلامی ناراحت است که به فرموده رهبری این‌ها نفس‌های آخر را می‌کشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

98 − 92 =