آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / ۱۱ مرد در دریای مازندران غرق شدند/ ۶۴ درصد غرق شدگان غیر بومی هستند

۱۱ مرد در دریای مازندران غرق شدند/ ۶۴ درصد غرق شدگان غیر بومی هستند

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: در خرداد ماه امسال ۱۱ نفر (همگی مرد ) بر اثر غرق‌شدگی در دریای مازندران جان خود را از دست دادند، که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۵۷ درصد رشد یافته است.

دکتر علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران اظهار کرد: در خرداد ماه امسال ۱۱ نفر (همگی مرد ) بر اثر غرق‌شدگی در دریای مازندران جان خود را از دست دادند، که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۵۷ درصد رشد یافته است.

بیشترین شهرها
وی تصریح کرد: شهرستان های نوشهر با ۴ مورد، محمودآباد ،بابلسر هر کدام با ۲ مورد فوتی بیشترین و شهرهای نور ،ساری ، رامسر هر کدام یک مورد در آن به ثبت رسید.

۶۴ درصد غرق شدگان غیر بومی
عباسی با بیان اینکه همگی این غرق شدگان در خارج از طرح دریا شنا کرده بودند افزود : ۶۴ درصد از غرق شدگان غیر بومی هستند. که به نظر می رسد اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص نحوه استفاده مطلوب و ایمن از دریا نیاز به عزم ملی در سراسر کشور دارد و تلاش مسئولین استانی به تنهایی چاره ساز نخواهد بود.

بیشتر غرقی ها دارای سن ۳۱تا ۴۰ سال هستند
بررسی ها نشان می دهد بیشتر غرق شدگان در سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۴ مورد هستند و بعد از آن ۲۱ تا ۳۰ سال با ۳ مورد و ۱۱ تا ۲۰ با ۲ مورد و ۴۱ تا ۶۰ سال ۲ غرقی در رتبه های بعدی قرار دارند.
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت : هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما هموطنان بسیاری جهت گردشگری و استراحت در دامنه کوه و استفاده از ساحل در یا به مازندران سفر می کنند که برخی از آنها بازگشتی خوش ندارند. شنا در خارج از طرح های در یا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنایی با فن شنا، عدم آگاهی از تفاوت شنا از دریا و استخر و … را از دلایل بروز حادثه برای گردشگران دانست.
این مقام اجرایی استان مازندران خاطر نشان کرد: در محلهای شناوری و استخرها توجه به تابلوهای هشدار دهنده به میزان قابل توجهی از بروز حادثه جلوگیری می کند. یکی از عوامل خطر در استخرها و دریا شیرجه در قسمت کم عمق است که موجب برخورد سر به کف، ضربه مغزی و آسیب های نخاعی می شود.

منبع : وبسایت عبارت

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

اقناع مشروط نانواکناری از پاسخ های وزیر کشور

نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر کشور به شرط برگزاری جلسه ای با حضور مسئولان مربوطه درخصوص دپوی زباله در شهرهای استان مازندران با مجمع نمایندگان استان مازندران، قانع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 3