مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار: اعمال قرنطینه بر روی ۱۳۲ هزار تن محصولات کشاورزی در فریدونکنار/ غلات بیشترین حجم محصولات وارداتی

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار از اعمال قرنطینه بر روی ۱۳۲ هزار تن محصولات کشاورزی و نهاده‌های دامی از بندر این شهرستان خبر داد.

 حسن رزاقی در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز، اظهار کرد: بخش قرنطینه گیاهی جهاد کشاورزی در بندر فریدونکنار در حال نظارت بر محصولات وارداتی و صادراتی است و با امکاناتی که در اختیارمان قرار دارد در کمترین زمان وظیفه ذاتی خود را انجام می‌دهیم.

وی تصریح کرد: شرایط برای قرنطینه محصولات گیاهی در بندر فریدونکنار به خوبی فراهم شده است و تا به امروز امحا و ضدعفونی صورت گرفته و حتی شاهد بازگشت محصولات کشاورزی نیز بودیم.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار با بیان اینکه به امکانات و تجهیزات بیشتری برای انجام این وظایف سنگین نیازمندیم، خاطرنشان کرد: قرنطینه گیاهی یک وظیفه حکومتی است و به هیچ عنوان بخش خصوصی در آن دخالت ندارند، در واقع این بخش دروازه ورود و خروج محصولات کشاورزی به کشور و بسیار حساس است.

رزاقی در ادامه با اشاره به اینکه ورود محصولاتی چون غلات بیشترین حجم را دارد، افزود: گندم، جو، چوب، ذرت، ارزن، کنجاله و غیره از دیگر موارد محصولات صادراتی و وارداتی از بندر است که از سوی بخش قرنطینه نظارت صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: امسال ۱۳۲ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و نهاده‌های دامی و چوب از طریق بندر فریدونکنار با اعمال قرنطینه گیاهی وارد کشور شد.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی به وجود آمده در کشور و روابط خوب تجاری با روسیه، در زمینه‌های صادرات انواع میوه و سبزیجات و گل و گیاه زینتی این بخش آمادگی دارد در سریع‌ترین زمان همکاری لازم را به عمل بیاورد.

منبع : بصیرنیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 9 = 16