آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / منطقه آزاد تجاری با رابطه به امیرآباد رفت ! سرقت منطقه آزاد تجاری بابلسر ؟

منطقه آزاد تجاری با رابطه به امیرآباد رفت ! سرقت منطقه آزاد تجاری بابلسر ؟

منطقه آزاد تجاری با رابطه به امیرآباد رفت !

چند روز پیش در کمال نا باوری امیرآباد از سوی ترکان به عنوان منطقه آزاد تجاری مازندران اعلام شد !؟ این در حالی ست که شهرهای بابلسر و فریدونکنار کاندیدای اول منطقه آزاد تجاری بودند …حتی رئیس جمهور در بازدید از مازندران قرار بود این مطلب را حضورا اعلام کند اما…هر چند اغلب نمایندگان مازندران با طرح منطقه آزاد امیرآباد مخالفت کردند. رئیس مجمع نمایندگان مازندران هم اظهار کرد که نمایندگان برای بحث فقط منطقه آزاد در مازندران رأی نخواهند داد.

به گزارش کناریها به نقل از تابناک به گزارش تابناک مازندران، شهر بابلسر به همراه فریدونکنار در مازندران تنها شهری ست که دارای دو بندر توریستی و صادراتی است . جالب این که بابلسر تنها شهری است که دارای گمرک می باشد که بیش از صد سال سابقه فعالیت دارد . از نظر جغرافیایی تقریبا در مرکز استان مازندران قرار دارد ، بزرگترین دانشگاه مازندران در این شهر واقع شده است و ۱۵ هزار دانشجو در فضایی زیبا مشغول تحصیل می باشند.

در ضمن بابلسر تنها شهر استان است که دو رودخانه بزرگ دارد ، فضایی بزرگ برای ساخت فرودگاه بین المللی در مازندران را در روستای احمد کلا دارد ….
راستی مهندس ترکان عزیز که امیرآباد را به عنوان منطقه آزاد تجاری مازندران اعلام کردید ، شاید یادتان رفته که زمانی که در وزارت راه تشریف داشتید در مورد شهر بابلسر چه اظهار نظری داشتید و چه تعریف و تمجیدی از بابلسر و موقعیت آن کردید اگر نیاز داشتید خدمت شما ارائه می کنیم….
به هر روی این شهر زیبا بدون تردید همه فاکتورهای لازم را برای منطقه آزاد تجاری دارد ولی متاسفانه ظاهرا مسئولان پرنفوذی ندارد ! چون آنقدر مسئولان شهری مشغله شخصی دارند که به این موارد مهم توجه ای ندارند…

متاسفانه علی رغم پیگیریها و موافقتهای اخذ شده بدلیل عدم توانایی در حفظ موقعیت ممتاز بابلسر در میان مسئولین کشوری، ظاهرا مجوز منطقه آزاد تجاری به بابلسر نرسید…
البته تمامی مراحل برای اعلام بابلسر برای منطقه آزاد تجاری مازندران بطور محرمانه طی شده بود و موافقت همه ارگانها و مراجع ذیربط را اخذ شد، این فکر به ذهن نمایندگان دیگر شهرهای استان خصوصا ساری نشینان! خطور کرد که اگر قرار است منطقه آزادی تصویب شود،چرا شهر ما این عنوان را بدست نیاورد؟!
واضح است که امیر آباد تنها بخاطر نزدیک بودن به شهر ساری انتخاب شد و در مقایسه با شهر بابلسر اصلا قابل قیاس نیست . جالب این که امیر آباد بیش از ۲۰۰ کیلومتر از چندین شهر مازندران فاصله دارد! و ضعفهای آشکار فراوانی برای  منطقه آزاد شدن دارد و مسلما در مجلس شورای اسلامی به گفته احمدی‌لاشکی رئیس مجمع نمایندگان مازندران هم آرا لازم را برای این امر مهم کسب نمی کند…

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

فرماندار فریدونکنار: پرورش کرم ابریشم در فریدونکنار رونق می گیرد

  فرماندار فریدونکنار گفت: پرورش کرم ابریشم برای نخستین بار در این منطقه در حال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *