محمد مویدی وزنه بردار فریدونکناری استان مازندران به مدال طلای مسابقات نوجوانان آسیا دست یافت

“موئدی” قهرمان وزنه‌برداری نوجوانان آسیا شد???

محمد موئدی عضو تیم ملی وزنه برداری نوجوانان ایران در پایان رقابت دسته ۸۵ کیلوگرم مسابقات آسیایی نوجوانان موفق شد با اقتدار قهرمان این وزن شده و با کسب یک نشان نقره یکضرب و دو طلای دو ضرب و مجموع قهرمان ۸۵ کیلویی وزنه برداری قاره آسیا شود.

به گزارش روابط عمومی وزنه‌برداری، رقابت دسته ۸۵ کیلوگرم با حضور ۵ وزنه بردارنوجوان از کشورهای (ژاپن، کره جنوبی،چین تایپه ،عربستان و نماینده شایسته کشورمان محمد موئدی) در سالن آرنای شهر توکیو میزبان برگزاری هجدهمین دوره مسابقات نوجوانان و سی امین دوره مسابقات جوانان برگزار شد.

((حرکت یکضرب))

آغاز حرکت یکضرب برای نماینده کشورمان، “محمد موئدی” ابتدا با انتخاب وزنه ۱۲۲کیلوگرم برای این وزنه بردارمازندرانی استارات خورد. موئدی در نخستین حرکت خود با مهار این وزنه جایگاه خود را در جدول رده بندی تثبیت کرد تا نگاهش به دو حرکت باقی مانده‌اش باشد. ملی پوش نوجوان کشورمان اگر چه در دومین حرکت خود نتوانست از پس وزنه ۱۲۷ کیلویی برآید، اما در نهایت با بالابردن وزنه ۱۲۸ کیلوگرمی در حرکت سوم و پایانی خود شانسش را برای کسب مدال نقره حرکت یکضرب مسجل کند.

(( نتیجه پایانی حرکت یکضرب))

۱٫ سانگوئن جیون وزنه بردار کره جنوبی و رقیب جدی موئدی در دسته ۸۵ کیلوگرم به ترتیب پس از مهار وزنه های (۱۲۸)، (۱۲۹) و (۱۳۲) کیلوگرم و نیز ثبت سه حرکت صحیح عنوان نخست حرکت یکضرب و مدال طلای این حرکت را به خود اختصاص داد.

۲٫ محمدموئدی ملی پوش نوجوان کشورمان هم با ثبت وزنه ۱۲۸ کیلوگرم صاحب نشان نقره یکضرب شد.

۳٫تینگ وی هو وزنه بردار نوجوان چین تایپه هم با ثبت وزنه های (۱۱۶)،(۱۲۰) و(۱۲۲) کیلوگرم صاحب نشان برنز حرکت یکضرب شد.

((حرکت دوضرب))

شروع حرکت دوضرب برای موئدی وزنه بردار توانمند مازنی زبان کشورمان با مهار وزنه ۱۵۰ کیلوگرم، بی تردید شروعی ایده ال برای کسب نشان های طلای دو ضرب و مجموع آسیا بود، موئدی در دو حرکت بعدی خود (دوم و سوم) با مهار وزنه های بسیار خوبی که کادرفنی برای این وزنه بردار در نظر گرفته بودند با ثبت وزنه‌های (۱۵۶) و (۱۶۰) کیلوگرم رقیب کره ای خود را کنار زد و در نهایت صاحب ۲ نشان طلای دوضرب و مجموع آسیا در دسته ۸۵ کیلوگرم شد.

((نتیجه مجموع دسته ۸۵ کیلوگرم ))

۱٫ محمدموئدی ملی پوش شایسته کشورمان در دسته ۸۵ کیلو گرم موفق شد با ثبت مجموع ۲۸۸ کیلوگرم صاحب نشان طلای حرکت مجموع شود.

۲٫ سانگوئن جیون وزنه بردار کره جنوبی با مجموع ۲۸۳ کیلوگرم صاحب عنوان نایب قهرمانی آسیا و نشان نقره این وزن شود.

۳٫ تینگ وی هو وزنه بردار نوجوان چین تایپه نیز در نهایت با ثبت مجموع ۲۷۰ کیلوگرم صاحب نشان برنز آسیا و سکوی سومی مسابقات شود.

photo_2016-11-14_11-56-58

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. سید گفت:

  با عرض سلام
  مطمئن هستین ک این نوجوان اهل فریدونکناره؟محمد مویدی زاده روستای مریج محله از توابع دابو شهرستان آمل و ساکن محله مادری خود یعنی روستای مرزنگو میباشد
  با تشکر

  • سعيد گفت:

   ايشون اهل مريج محله هستن،ولي از صفر وزنه برداري رو در فريدونکنار شروع کردن زير نظر اقاي اسماعيل زاده وناييج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

65 − = 59