رئیس بیمارستان امام(ره) فریدونکنار خبر داد ساخت کلینیک ویژه اعصاب و روان در بیمارستان امام فریدونکنار

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان فریدونکنار از ساخت کلینیک ویژه اعصاب و روان در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش کناریها به نقل از فارس سید مصطفی قاسم‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار کرد: بخش بلوک زایمانی و واحدهای ال‌دی‌آر بیمارستان امام فریدونکنار با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: چهار واحد ال‌دی‌آر برای چهار بیمار در این بیمارستان به صورت همزمان امکان زایمان طبیعی را فراهم کرده است.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) فریدونکنار تصریح کرد: در مدت کوتاهی که از زمان بهره‌برداری از این واحدها می‌گذرد زایمان‌های طبیعی در شهرستان تا حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است.

این مسؤول تسهیل در شرایط ساختمانی، فیزیکی و نیروی انسانی را در این راستا بسیار مهم دانست و بیان کرد: بهره‌برداری از واحدهای تک نفره زایمان طبیعی در بیمارستان امام فریدونکنار می‌تواند نقش بسیار مؤثری در ترویج زایمان‌های فیزیولوژیک در شهرستان داشته باشد.

قاسم‌زاده در ادامه تصریح کرد: یکی از اهداف طرح تحول سلامت ترویج زایمان طبیعی است و این مهم نیز فقط با بسترسازی لازم و ایجاد شرایط مورد نیاز تحقق می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: این چهار واحد زایمان یک نفره به طور همزمان توان فعالیت و ارائه خدمات در بیمارستان فریدونکنار را دارا بوده و افتتاح این واحد توانسته تاکنون ۵۰ درصد افزایش زایمان طبیعی را داشته باشد.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) فریدونکنار با تأکید بر اینکه انتفاع این طرح برای مردم شهرستان است، افزود: این واحد یک نفره زایمان طبیعی حدود سه ماه پیش به افتتاح اولیه رسیده بود.

این مسؤول با بیان اینکه بودجه این طرح از دانشگاه غلوم پزشکی مازندران تأمین شده است، اظهار کرد: واحد یک نفره زایمان طبیعی در بیمارستان فریدونکنار حدود هزار متر زیربنا داشته و جزو بهترین فضاهای بیمارستانی است که مورد نوسازی قرار گفته است.

قاسم‌زاده با بیان اینکه این واحد از بهترین بلوک‌های زایمان طبیعی در منطقه است، تصریح کرد: امروز و با گذشت مدت کوتاهی از افتتاح این واحدها، افزایش درصد زایمان‌ها و افزایش سطح رضایت‌مندی مردم در آمار به خوبی مشخص است.

وی بیان کرد: محیط این واحد طرح دلباز و خوبی است و البته پروژه‌های دیگری نیز در دستور کار است که شامل ساخت کلینیک ویژه و بخش اعصاب و روان می‌شود.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) فریدونکنار اظهار کرد: برای پروژه بخش اعصاب و روان زفضایی با مساحت ۶۰۰ مترمربع در نظر گرفته شده که ضمن هماهنگی های لازم هم اکنون اقدامات اداری آن نیز انجام شده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه بیمارستان فریدونکنار با ظرفیت ۲۲۰ تخت خواب احداث شد، افزود: هم اکنون ۱۳۸ تخت فعال داریم و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با حمایت‌های لازم طرفیت کنونی را به ۱۶۰ تخت خواب افزایش دهیم.

قاسم‌زاده در پایان بر لزوم اجرای پروژه روانپزشکی در بیمارستان امام(ره) فریدونکنار تأکید کرد و گفت: حمایت‌های مالی بیشتر موجب تسریع در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها می‌شود.

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. دبیر فریدونکناری گفت:

    سلام
    نامه ای به رییس جمهور، استاندار و مجمع نمایندگان استان بفرستید و تا قبل ازشروع انتخابات تکلیف پایتخت برنج را اعلام نماید وگرنه کوچکترین برگه تبلیغاتی از سوی دفترشان در فریدونکنار ممنوع و انعکاس بدی در کشور به راه خواهد افتاد ( اینجا فریدونکنار است شهر سرداران و دلیرمردان بی ادعا که با جان و دل از حقوق به حقشان دفاع می کنند دیروز از مرز و بوم ، نظام وانقلاب و قرآن و امروز از حیثت و حقوق شهروندی شان)
    ماهم در آموزش و پرورش در این زمینه کوتاه نمی آییم و بر نمی تابیم و دانش اموزان و خانواده ها و معلمان را همسو می نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 9