آموزش وردپرس
خانه / شهرستان / فرمانده سپاه فریدونکنار خبر داد افتتاح ۷ پایگاه بسیج با اعتبار یک‌میلیارد ریالی در فریدونکنار

فرمانده سپاه فریدونکنار خبر داد افتتاح ۷ پایگاه بسیج با اعتبار یک‌میلیارد ریالی در فریدونکنار

فرمانده سپاه فریدونکنار از افتتاح ۷ پایگاه مقاومت بسیج با اعتبار یک میلیارد ریالی در این شهرستان در هفته بسیج امسال خبر داد.

به گزارش کناریها به نقل از فارس از شهرستان فریدونکنار، خیرالله باقرزاده صبح امروز در نشست خبری هفته بسیج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسیج سیاسی است اما سیاست زده نیست و می‌تواند برای آگاهی‌بخشی برای حفظ دستاوردهای نظام می تواند در عرصه انتخابات نقش‌آفرین باشد.

وی با بیان اینکه بسیج در عمر ۳۷ ساله خود توانسته عملکرد بسیار خوبی بر جای بگذارد، افزود: بسیجیان با توجه به عملکرد خوب برای سربازی در رکاب امام زمان و پیروی از منویات امام و رهبری، بسیجیان بدون تعبیر و تفسیر پشت سر ولی امر خود هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدونکنار با اشاره به اینکه بسیج در کوران‌های مختلف با تاسی از منویات امام و پیروی از رهبری توانسته نقش آفرینی خوبی داشته باشد، تصریح کرد: امروزه که در زمان حساسی هستیم بسیجیان در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و فناوری نقش های بسیار بسزایی داشته و در خط مقدم ماموریتی که در سه اردوگاه و قرارگاهی که رهبری برای بسیج در حوزه های فرهنگی، جهاد اقتصادی و امر به معروف قرار دادند، نقش مهمی ایفا می‌کنند.

باقرزاده با تاکید بر اینکه بسیج نیروی بزرگ و قدرتمند فکری، اعتقادی و نظامی است، بیان کرد: می‌توان در همه عصرها از این ظرفیت استفاده کرد و با توجه به منویات رهبری، بسیج آمادگی دارد که در همه عرصه‌ها نقش آفرینی کند و البته این منوط به مراحلی است که مسؤولان بخواهند.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی برای ایجاد کارگاه‌های خانگی و حمایت از تولید و اشتغال برنامه‌ریزی و عملکرد خوبی داشته است، خاطرنشان کرد: در سطح شهرستان برگزاری مجمع بسیج که امری راهبردی است، برای برون رفت از مشکلات منطقه‌ای با تشکیل اتاق فکر با کمک دستگاه‌های اجرایی تصمیم‌گیری و فعالیت می‌شود.

باقرزاده با اشاره به اینکه امسال راه‌اندازی سالن ورزشی برای خدمت به بسیجیان ورزشکار نهایی شد که عموم مردم می‌توانند از این سالن استفاده کنند، بیان کرد: در سطح پایگاه‌های مقاومت شجره طیبه صالحین با برنامه‌ریزی دقیق با کلاس‌های بصیرتی، تربیتی و نظامی برای آمادگی همه جانبه بسیجیان کار می‌کند.

فرمانده سپاه فریدونکنار با بیان اینکه برای دفاع همه جانبه آحاد مردم را بر مبنای مبانی اسلام تربیت می‌کنیم، اظهار کرد: برنامه‌های ورزشی و اردویی خوبی داریم و کارگروه‌های تخصص در زمینه‌های سلامت، اجتماعی، سیاسی، زنان، اخلاقی، امنیت، بسیج محلات و اقتصادی تشکیل شده که با بررسی موارد لازم در شورای راهبردی شهرستان در محل سپاه با حضور نخبگان تصمیم‌گیری‌های لازم برای رفع مشکلات اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسیج مساجد و محلات در پیشبرد اهداف سپاه نقش‌آفرینی می‌کند، گفت: امسال تحقق شعار بسیجی خدمتگزار در محوریت برنامه‌ها قرار دارد.

باقرزاده از اجرای بیش از ۱۵۰ عنوان برنامه فضاسازی محیطی با محوریت اربعین در هفته بسیج فریدونکنار خبر داد و افزود: ۹ نشست روشنگری و بصیرتی، ۶ مرحله همایش‌های تجلیل از نخبگان، نشست‌های عاشقان ولایت، افتتاح هفت پایگاه مقاومت بسیج، ویزیت رایگان، نشست ائمه جماعات، اجرای مسابقات مختلف ورزشی در سالن ورزشی ۹ دی و اجرای طرح واکسیناسیون دام و طیور در ۱۵ روستا از برنامه‌های مهم این هفته است.

وی از دیدار با ۲۵ خانواده معظم شهدا و عطرافشانی مزار شهدا و هفته بسیج خبر داد و بیان کرد: تقدیر از کارآفرینان بسیجی برتر در عرصه اقتصاد مقاومتی از برنامه‌های ما بوده که در عرصه اقتصاد مقاومتی تسهیلات خوبی در سطح شهرستان فریدونکنار از پنج سال گذشته تاکنون تزریق شده است.

ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدونکنار از برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی برای نمایان شدن تحقق شعار ما می‌توانیم خبر داد و تصریح کرد: برگزاری یادواره ویژه شهدای زن توسط زنان حوزه مقاومت بسیج خواهران و جامعه بسیج، برگزاری میقات صالحین، حضور و فراخوانی یک حلقه صالحین ویژه، اجتماع ویژه و بزرگ پنجم آذر در مصلای قدس فریدونکنار با نمایش اقتدار، صبحگاه مشترک نظامی و حضور همه بسیجیان در نماز جمعه نیز از برنامه‌های مهم محسوب می‌شود.

باقرزاده ادامه داد: امسال آمار بسیار خوبی در اعزام به پیاده‌روی اربعین داشتیم که حدود هزار و ۸۰۰ نفر را به ثبت رساندیم که این اجتماع بزرگ نشان دهنده عظمت اسلام است و این در حالی است که رسانه‌های خارجی هیچ خبری از این اجتماع مخابره نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه سانس‌ها در سالن ورزشی سپاه با قیمت نازل‌تری ارائه می‌شود، گفت: امکانات خوبی در سالن ورزشی ما موجود هست و بیشتر ویژه ورزش‌های توپی است و سرویس‌های بهداشتی کامل در این سالن تکمیل شده و ساعت کاری نیز از ۷ صبح تا ۲۲:۳۰ است.

فرمانده سپاه فریدونکنار با بیان اینکه امسال حدود از ۷۵۰ میلیون تومان در بسیج سازندگی اعتبار تزریق شده است، خاطرنشان کرد: رویکرد بسیج سازندگی این است که از کارگاه‌های تولیدی و مشاغل خانگی حمایت شود و در همین راستا در سال ۹۲ تعداد ۱۳۰ نفر شامل حمایت‌های این بخش شدند که در سال ۹۳ افزایش ۴۰ درصدی و در سال ۹۴ افزایش ۵۰ درصدی را داشتیم.

باقرزاده با تاکید بر اینکه در سال گذشته ۱۰۰ میلیون تومان برای ساخت پایگاه‌های بسیج تزریق شد، گفت: برای پایگاه روستایی ۱۵ و شهری ۱۰ میلیون تومان اعتبار دادیم و چون بعضی زیرساخت لازم را داشتند با همین اعتبارات تکمیل شدند و هفته بسیج امسال پایگاه‌های مقاومت بسیج شهید ادبی‌نژاد، حضرت خدیجه، انصارالمهدی، نسیبه، حضرت مریم، حضرت قاسم و حضرت ساره افتتاح می‌شوند.

 

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

نقد…! چالش یا فرصت

نقد را میتوان جدا کردن سره از ناسره و شناختن خوبی‌ها و بدی‌های یک چیز، تعریف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 17 = 25