تحلیلی بر پنجمین دوره انتخابات شورای شهر فریدونکنار و افراد منتخب

با توجه به اینکه در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر فریدونکنار تعداد ۲۹ نفر با سوابق مدیریتی مختلف وارد عرصه شده بودند، انتخاب افراد مناسب توسط همشهریان کمی سخت بود زیرا مدت زمان تبلیغاتی که در اختیار نامزدهای شورای شهر قرار داده می شود بسیار اندک است و همچنین از بین این ۲۹ نفر شاید بتوان حداقل ۱۰ نفر را در یک رده دانست که کار انتخاب را مشکل می کند. بنابراین آنچه که ۵ نفر منتخب را از بقیه جدا کرد چه بود؟ آیا این افراد دارای ویژگی های خاصی نسبت به بقیه بودند که توانستند گوی سبقت را از بقیه بربایند؟


نتیجه ای که در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر فریدونکنار بدست آمد نشان داد که چقدر رسانه ها در معرفی افراد مهم هستند و تقریبا تمامی افراد منتخب دارای سه ویژگی بسیار مهم بودند:


۱) استفاده از رسانه های محلی بویژه در محیط تلگرام و اینستاگرام


۲) داشتن شهرت مناسب در منطقه


۳) داشتن افرادی معروف و فعال در اتاق فکر


حال جهت اثبات این موضوع سعی می شود تا به صورت مختصر شرایط هر کدام از نامزدها را بررسی نماییم. پس با ما همراه باشید:


۱) مهدی باقرزاده فریدونی:
جناب آقای باقرزاده به دلیل پستی که در اتاق اصناف شهر فریدونکنار دارد شناخته شده ترین فرد این دوره از انتخابات بود. زیرا او رئیس اتاق اصناف شهر فریدونکنار می باشد و خواه و ناخواه با تمام کسبه و بازاریان شهر ارتباط مستقیم دارد و از طرفی به نحو احسنت از فضای مجازی بویژه محیط تلگرام استفاده نمود و در نهایت توانست به عنوان نفر اول به شورای شهر فریدونکنار راه یابد. اما مهمترین نکته در مورد ایشان تایید صلاحیت شدن ایشان در لحظات پایانی بود که فرصت کمی از نظر تبلیغات در اختیار ایشان قرار داده بود و بنابراین انتخاب شدن ایشان به عنوان نفر اول می تواند نشان دهنده این باشد که ایشان از اتاق فکری قوی بهره مند بودند و همچنین از فضای مجازی بویژه محیط تلگرام به نحو احسنت استفاده کردند.


۲) مهدی بابکی:
جناب مهندس مهدی بابکی از جمله افرادی بودند که توانستند بهترین بهره را از فضای مجازی ببرند و در معرفی خود به همشهریان موفق ظاهر شوند. زیرا تمامی افرادی که در اتاق فکر و تبلیغات ایشان قرار داشتند، از نسل جوان و دست به اینترنتی بودند که راه تبلیغات را خوب بلد بودند. همچنین مهندس بابکی به دلیل سابقه مدیریتی قابل قبولی که در سطح شهر و استان از خود نشان دادند به راحتی توانستند جامعه مهندسین شهر را با خود همراه کنند و به عنوان نفر دوم به شورای شهر راه یابند. مهندس بابکی به عنوان جوان ترین عضو شورای شهر فریدونکنار می باشند که از پتانسیل های زیادی برخوردارند که می تواند برای شهر فریدونکنار مفید واقع شود.


۳) سید جواد قاسمی کناری:
جناب آقای قاسمی که از اعضای شورای چهارم شهر بودند، توانستند با استفاده از کارنامه قابل قبولی که از خود به جای گذاشته بودند به راحتی وارد شورای شهر شوند. زیرا ایشان به دلیل فعالیت های زیاد در مسائل ورزشی شناخته شده هستند و توانستند امکانات ورزشی خوبی را در چهار سال اخیر به شهر اضافه نمایند که بسیار تاثیرگذار بود. اما مهمتر از فعالیت های ایشان، ارتباط مستمر جناب آقای قاسمی با کانال تلگرامی کناریها بود که ایشان را به مردم معرفی کرد. بله سیدجواد قاسمی همان عضو شورای موتور سوار شهر می باشد که در همه روزهای خوب و بد این شهر و در همه صحنه ها حضور دارد و باید ورود او را به پنجمین شورای شهر تبریک گفت.


۴) سید نازبانو عزیزی کناری:
وقتی صحبت از انتخابات شورای شهر می شود یکی از نام هایی که همواره بر سر زبان ها می چرخد نام فردی است بسیار شناخته شده. این فرد نه یک آقا بلکه خانمی است با نام نازبانو عزیزی که از اولین دوره شورا شهر تا کنون همواره در توانسته رای بیاورد و خود را به جمع نفرات منتخب برساند. با توجه به مدت زمان حضور طولانی ایشان در شورای شهر (بالغ بر ۱۸ سال) و نارضایتی نسبی که معمولا از عملکرد شوراها وجود دارد اما ایشان چگونه می تواند رای مورد نظر را کسب کند؟ جوابش کاملا مشخص است و آن اینکه ایشان علاوه بر تجربه بسیار زیاد در زمینه انتخابات، از فضای مجازی بویژه تلگرام به نحو احنست استفاده کرده است که راه ایشان را به شورای شهر پنجم باز کرده است و همچنین ایشان از حمایت نسبی بانوان شهر نیز برخودار است. در هر صورت آرزوی موفقیت برایشان داریم و امیدواریم تجربه ایشان برای بقیه اعضاء مفید واقع شود.


۵) مصطفی شیاری کناری:
جناب آقای مصطفی شیاری که یکی از پیشکسوتان بسیار با تجربه و با اخلاق این شهر می باشند توانستند به عنوان نفر پنجم وارد شورای شهر فریدونکنار شوند که جا دارد از همینجا به او تبریک بگوییم. جناب آقای شیاری به دلیل شغل جالب خلبانی، بسیار بر سر زبان ها بودند و همچنین استفاده ایشان از افرادی بسیار توانمند در فضای مجازی بویژه محیط تلگرام توانست مهر تایید ایشان جهت حضور در جمع پنج نفره شورا را صادر کند. جناب شیاری علاوه بر همراه داشتن حمایت پیشکسوتان این شهر، به عنوان فردی بسیار پاکدست و داشتن اخلاقی پسندیده معروف هستند که حضور چنین فردی در شورای شهر می تواند به سلامت شورا بسیار کمک کند.


و این بود تحلیلی کوتاه از افراد منتخب پنجمین دوره شورای شهر فریدونکنار که امیدواریم مورد توجه همشهریان قرار گرفته باشد. با آرزوی موفقیت برای همه این عزیزان و به امیدی آبادانی هر چه بیشتر این مرز و بوم …


نویسنده: محسن شیرویی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 61 = 65