آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / جلوگیری از رشد فزاینده طلاق در مازندران/درد رواج تک فرزندی در استان

جلوگیری از رشد فزاینده طلاق در مازندران/درد رواج تک فرزندی در استان

علیرضا یونسی با اشاره به ثبت طلاق در شهرستان های دیگر، اظهار کرد: یکی از کارهای بسیار خوب دولت دکتر حسن روحانی ملاک قرار دادن آمار مهم و مستند کشور بوده است.

وی با اشاره به وضعیت طلاق در استان مازندران، افزود: در سال ۱۳۹۴ در راستای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، وضعیت پر رنج طلاق در استان مازندران در شهرستان های بابلسر و فریدونکنار بیشترین آمار طلاق را داشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به افزایش طلاق در سال ۱۳۹۴ در فریدونکنار و بابلسر، تصریح کرد: در راستای جلساتی که با فرماندار این دو شهرستان داشتیم تا پایان سال۱۳۹۵ کاهش طلاق را در  شهرستان بابلسر و فریدونکنار داشتیم.

این مسئول به رشد طلاق در سال ۱۳۹۶ در دو شهرستان فریدونکنار و بابلسر و رفع این مشکل تاکید کرد و بیان کرد: فرمانده های هر شهرستان مسئول مردم منطقه خود بوده و در برطرف ساختن نیاز ها و مشکلات در حوزه اجتماعی وظیفه مهم و اساسی دارند.

وی با اشاره به شجاعت دولت روحانی در پیرامون موضوعات فساد، اعتیاد، طلاق و بیکاری، ادامه داد: بر اساس برنامه استانی برای شهرستان ها، دولت بودجه ای به سازمان ملی از جمله بهزیستی، آموزش و پرورش و سازمان های فرهنگی داده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به بودجه دولت به سازمان های ملی و برطرف ساختن مشکلات آن سازمان، خاطرنشان کرد: هر سازمان باید مشکلات خود را شناسایی و وظایف اصلی خود را در برطرف ساختن آن انجام دهد تا به کنترل و کاهش طلاق در استان کمک کرده باشد.

یونسی به افزایش طلاق در سال ۱۳۹۵ و کاهش آن در سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و گفت: همه مسئولین و فرمانداران شهرستان های استان باید با همفکری و هم اندیشی در راستای کاهش طلاق حرکت کنند.

وی با اشاره به بحث هایی در راستای کاهش طلاق، اظهار کرد: بسته اجرای کنترل طلاق با اشاره به طرح جامعه  کاهش طلاق در هر شهرستان باید تهیه شود که در سال گذشته سه شهرستان محمود آباد، بابلسر و فریدونکنار وضعیت مطلوب و خوبی داشتند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران به مطلوب بودن وضعیت محمودآباد در سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: بحث محله محوری در دستور کار استان قرار گرفته و بهره گیری از حوزه علمیه و مطرح کردن موضوع کاهش طلاق در نماز جمعه بوده است.

این مسئول با اشاره به حوزه ازدواج، طلاق و فرزندآوری، تصریح کرد: استان مازندران به سوی تک فرزندی در حال حرکت بوده که این مسئله خطر بسیاری برای خانواده، فرزند و جامعه داشته است.

وی به جلوگیری از بحث تک فرزندی و معایب آن تاکید کرد و بیان کرد: در شهرستان های استان مازندران، مسئولین و فرمانده ها باید در کنار کنترل و کاهش طلاق به افزایش ازدواج، موالید و فرزندآوری توجه داشته و دولت هم با اصلاح برنامه خود در این زمینه با ۱۰ برابر  کردن وام ازدواج نسبت به دولت قبل به کاهش طلاق در استان کمک کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران ادامه داد: امروزه شکل تکامل ارتباطات و نحوه آشنایی در بین جوانان تفاوت کرده که در این حوزه جوانان جامعه ما باید  به آموزش لازم در استان و شهرستان دست یابند.

یونسی به نمونه فعالیت های حوزه کنترل و کاهش طلاق در جامعه اشاره کرد و خاطر نشان کرد:بحث دیگر در کاهش طلاق استان دعوت روسا و اساتید دانشگاه های دولتی، آزاد و پیام نور در حوزه کنترل و کاهش طلاق بوده که دو دوسال اخیر مدارس و دانشگاه ها اقدامات خوبی را در راستای کاهش طلاق داشتند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی با اشاره به اینکه رسالت مهم شوراهای شهر و روستا خدمت به مردم است، گفت: وظیفه ما خدمت گذاری به مردم جامعه بوده که تشویق مردم و روستا های پاک یکی دیگر از عوامل مهم در کنترل و کاهش طلاق در استان و شهرستان های آن بوده است.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

اقناع مشروط نانواکناری از پاسخ های وزیر کشور

نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر کشور به شرط برگزاری جلسه ای با حضور مسئولان مربوطه درخصوص دپوی زباله در شهرهای استان مازندران با مجمع نمایندگان استان مازندران، قانع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 71 = 81