جلوگیری از رشد فزاینده طلاق در مازندران/درد رواج تک فرزندی در استان

علیرضا یونسی با اشاره به ثبت طلاق در شهرستان های دیگر، اظهار کرد: یکی از کارهای بسیار خوب دولت دکتر حسن روحانی ملاک قرار دادن آمار مهم و مستند کشور بوده است.

وی با اشاره به وضعیت طلاق در استان مازندران، افزود: در سال ۱۳۹۴ در راستای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، وضعیت پر رنج طلاق در استان مازندران در شهرستان های بابلسر و فریدونکنار بیشترین آمار طلاق را داشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به افزایش طلاق در سال ۱۳۹۴ در فریدونکنار و بابلسر، تصریح کرد: در راستای جلساتی که با فرماندار این دو شهرستان داشتیم تا پایان سال۱۳۹۵ کاهش طلاق را در  شهرستان بابلسر و فریدونکنار داشتیم.

این مسئول به رشد طلاق در سال ۱۳۹۶ در دو شهرستان فریدونکنار و بابلسر و رفع این مشکل تاکید کرد و بیان کرد: فرمانده های هر شهرستان مسئول مردم منطقه خود بوده و در برطرف ساختن نیاز ها و مشکلات در حوزه اجتماعی وظیفه مهم و اساسی دارند.

وی با اشاره به شجاعت دولت روحانی در پیرامون موضوعات فساد، اعتیاد، طلاق و بیکاری، ادامه داد: بر اساس برنامه استانی برای شهرستان ها، دولت بودجه ای به سازمان ملی از جمله بهزیستی، آموزش و پرورش و سازمان های فرهنگی داده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به بودجه دولت به سازمان های ملی و برطرف ساختن مشکلات آن سازمان، خاطرنشان کرد: هر سازمان باید مشکلات خود را شناسایی و وظایف اصلی خود را در برطرف ساختن آن انجام دهد تا به کنترل و کاهش طلاق در استان کمک کرده باشد.

یونسی به افزایش طلاق در سال ۱۳۹۵ و کاهش آن در سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و گفت: همه مسئولین و فرمانداران شهرستان های استان باید با همفکری و هم اندیشی در راستای کاهش طلاق حرکت کنند.

وی با اشاره به بحث هایی در راستای کاهش طلاق، اظهار کرد: بسته اجرای کنترل طلاق با اشاره به طرح جامعه  کاهش طلاق در هر شهرستان باید تهیه شود که در سال گذشته سه شهرستان محمود آباد، بابلسر و فریدونکنار وضعیت مطلوب و خوبی داشتند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران به مطلوب بودن وضعیت محمودآباد در سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: بحث محله محوری در دستور کار استان قرار گرفته و بهره گیری از حوزه علمیه و مطرح کردن موضوع کاهش طلاق در نماز جمعه بوده است.

این مسئول با اشاره به حوزه ازدواج، طلاق و فرزندآوری، تصریح کرد: استان مازندران به سوی تک فرزندی در حال حرکت بوده که این مسئله خطر بسیاری برای خانواده، فرزند و جامعه داشته است.

وی به جلوگیری از بحث تک فرزندی و معایب آن تاکید کرد و بیان کرد: در شهرستان های استان مازندران، مسئولین و فرمانده ها باید در کنار کنترل و کاهش طلاق به افزایش ازدواج، موالید و فرزندآوری توجه داشته و دولت هم با اصلاح برنامه خود در این زمینه با ۱۰ برابر  کردن وام ازدواج نسبت به دولت قبل به کاهش طلاق در استان کمک کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران ادامه داد: امروزه شکل تکامل ارتباطات و نحوه آشنایی در بین جوانان تفاوت کرده که در این حوزه جوانان جامعه ما باید  به آموزش لازم در استان و شهرستان دست یابند.

یونسی به نمونه فعالیت های حوزه کنترل و کاهش طلاق در جامعه اشاره کرد و خاطر نشان کرد:بحث دیگر در کاهش طلاق استان دعوت روسا و اساتید دانشگاه های دولتی، آزاد و پیام نور در حوزه کنترل و کاهش طلاق بوده که دو دوسال اخیر مدارس و دانشگاه ها اقدامات خوبی را در راستای کاهش طلاق داشتند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی با اشاره به اینکه رسالت مهم شوراهای شهر و روستا خدمت به مردم است، گفت: وظیفه ما خدمت گذاری به مردم جامعه بوده که تشویق مردم و روستا های پاک یکی دیگر از عوامل مهم در کنترل و کاهش طلاق در استان و شهرستان های آن بوده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79 + = 87