آموزش وردپرس
خانه / شهرستان / گفت و گوی اختصاصی کناری ها با محمد محمدی، چهره ی نام آشنای موسیقی

گفت و گوی اختصاصی کناری ها با محمد محمدی، چهره ی نام آشنای موسیقی

????گفت و گوی اختصاصی کناری ها با محمد محمدی، چهره ی نام آشنای موسیقی
(دغدغه بنده بعد از افتتاح رسمی آموزشگاه روناک، برگزاری کنسرت در فریدونکنار می باشد.)
????محمد محمدی در ابتدا نوید اجرای بزرگ خود، در بابلسر را داد.
_سال ۷۰ با تشویق پدرم موسیقی را زیر نظر استاد مرحوم هادی صمیمی به مدت ۵ سال آغاز و سپری کردم.به علاوه ردیف های موسیقی را با استاد بیژن مرتضوی کار کرده، و دوره ی کلاسیک را چند سال در کنار استاد ارسلان کامکار گذراندم، و موفق به اخذ اولین کارت تدریس استان مازندران شدم.و در این راستا اجرا و کنسرت های زیادی داشتم.یکی از مهمترین اجراها به زودی در بابلسر خواهد بود.و به امید خدا هماهنگی های لازم در این زمینه برای این امر در تالار میزبان شهرستان بابلسر انجام شده.و بنده به عنوان تک نواز در میان ۶۰ نوازنده موسیقی دیگر اجرا خواهم کرد.
ضمن اینکه ترجیح بنده در این است که این اتفاق بزرگ که برای بار اول است به این سبک در ایران برگزار میشود، در شهر خودم فریدونکنار صورت گیرد.

 

✅تشکیل انجمن موسیقی در آموزشگاه روناک
من همیشه در فریدونکنار بوده و در شهرهای مختلفی هم تدریس های زیادی داشتم.حال تلاش های شایان تشکر آقای نیکو ريیس فرهنگ و ارشاد اسلامی فریدونکنار منجر به تاسیس انجمن موسیقی شده.به واقع باید گفت اگر محیط موسیقی در شهر و در بین جوانان بسته باشد.بستر روی کارآمدن هنرجوهای زیرزمینی، و رقابت های ناسالم خواهد شد.
در راستای جلوگیری از چنین فضایی، انجمن موسیقی در سال ۹۶ راه اندازی شد، و همه ی افراد پراکنده ی فعال در این زمینه، در قالب انجمن و فستیوال موسیقی در گروه های مختلف پاپ و سنتی دور هم جمع شدیم، و اجرای برنامه داشتیم.
و همچنین بخش مجزای بانوان هم راه اندازی کردیم.تا خود آنها اجرا کنند و هم بیننده باشند.از جمله کارهای مهم انجمن برگزاری اولین فستیوال موسیقی در شهر بود که استارت خوبی در بین مردم و هنردوستان بود.و البته مردم این شهر همیشه برای هنر استقبال خواهند کرد.

.

???? استعدادهای موسیقی در فریدونکنار باور نکردنی است .

به عنوان یک مثال ساده؛ همین گروه روناک و گروه هایی که برای کودکان در نظر گرفته شده، همه از دل استعدادهای این شهر هستند ، گروه تی تی سا که بیش از ۵۰ نونهال را در خود جا داده و گروهی اجرا می کنند. از استعدادهای خوب شهر هستند ، با توجه به اینکه هنوز تبلیغات وسیعی نداشتیم، اما با استقبال خوبی از طرف همشهریان مواجه شدیم. ، حتی جالب است بدانید که وقتی برای تدریس به دیگر شهرهای مازندارن می روم کلی هنرجو ی فریدونکناری دارم.
_ گفتنی است سعی شده در آموزشگاه روناک مدرس های مجرب را به کار گیریم. و در بخش ها ی مختلف سازهای ایرانی و کلاسیک و آواز های ایرانی و پاپ و کلاسیک فعالیت میکنیم.و همه مدرسین فارغ التحصیل از دانشگاه موسیقی با مدارک عالیه هستند ، ما اینجا هنرجو از سن ۳ سال تا ۵۰ سال داریم ، و نیمی از این هنرجو ها بانوان هستند.

❗️❓فرق ما در موسیقی با شهرهای همجوار چیست؟!

ما با شهرهای همجوار چه فرقی داریم؟
برای من همیشه این سوال هست که فرق ما با شهرهای همجوار در چیست؟ که دین و مذهب ما با بابل و بابلسر و آمل و محمودآباد چه فرقی دارد ؟! اینجا پر از استعداد است،اما متاسفانه عصبیت و ناراحتی موج می زند ،موسیقی غذای روح است و ما در اینجا هیچ توجهی به آن نداریم.

????به کار گیری هنرجو در گروه های موسقی شهر

_ در این آموزشگاه، هنرجوها بعد از اینکه حداقل دوره ها را گذراندند و به توانایی رسیدند در گروه های این آموزشگاه اسم نویسی کرده و اجرا میکنند ، کلاس ها در اینجا در طول سال برقرار است.

‼️انتظار از مسئولین

ضمن تشکر از آنها و ذکر این نکته که همگی این عزیزان خوب و فعالند.باید گفت وخواست،محافظه کار نباشند ، مسئولین باید سپر هنرمندان باشند و انتظار داریم یک مسىول تا آخر با ما همراه باشد ،
اجرای موسیقی و برگزاری کنسرت در شهر دغدغه بعدی من، بعد از راه اندازی آموزشگاه روناک بوده و امیدوارم با همکاری مسئولین آن را به عرصه ی عمل برسانیم.????

( ما کم از شهرهای دیگر در جهت برگزاری کنسرت نداریم!)

✅کنسرت ها میتواند در سانس های مختلف در سالن های موجود در شهر برگزار گردد ،عمیقا خواستار این اتفاق در شهر هستم.
ما کمی از شهرهای دیگر نداریم .ما تشنه اجرا در فریدونکنار نیستیم اگر هم این خواسته توسط ما اجرا نشد ایرادی نیست ، افراد دیگر بیایند و این کار را انجام دهند ،مهم نفس عمل و تحقق آرزوی قلبی دوستداران موسیقیست.
در همین راستا شاید هفته ای یکبار در همین مکان آموزشگاه روناک برنامه برگزار کنیم.قدوم سبز همه را به دیده منت گذاریم و خودشان استفاده کنند.

????از مردم انتخاب آگاهانه ی مدرس موسیقی مورد انتظار است.
خداروشکر در حال حاضر آگاهی ها بالاتر رفته و فقط از مردم خواستارم آگاهانه مدرس موسیقی فرزندانشان را انتخاب کنند.چون تاثیر مدرس بر هنرجو خیلی بالاست و باید خیلی دقت و تحقیق در این زمینه انجام گیرد.
یک مدرس بد و بی سواد میتواند هنرجو را از موسیقی دور کند.و صرف داشتن مجوز برای تدریس کافی نیست، بلکه سواد و بردباری نقش مهمی دارد.
برخی ها با تدریس موسیقی در خانه استعداد هارا حیف میکنند.و گاها هنرجویان از موسیقی زده میشوند.
والبته تشویق و همراهی خانواده ها خیلی در روحیه هنرجو مهم است و باعث پیشرفت فرد می شود.

✔️دغدغه نسبت به شهرم، فریدونکنار

خیلی نسبت به شهرم دغدغه دارم و هر جا رفته ام خاطرنشان کردم که حتما در اجراها همراه با اسم من،نام فریدونکنار را بیاورند. گرچه هنوز بازخوردهای مناسب را ندیده ام اما امیدوارم، اگر قرار باشد برای موسیقی شهر یک نفر فدا شود، من قلبا حاضرم فدا شوم تا این موضوع در شهر جا بیوفتد.

????حرف آخر ????

برای آموزشگاه روناک نزدیک به ۲ سال تلاش کردیم تا بلاخره با یاری خدا مجوز گرفتیم ،
افتتاحیه این مکان هم با حضور مردم شریف و مسئولین شهر به زودی برگزار می شود ،و جشن مفصل و بزرگی هم دراین راستا ، با برنامه های متنوع و شاد برگزار میشود.????

????روناک اسم قطعه کردی به معنی صاف و زلال است و در افتتاحیه برنامه، یک قطعه از آن را اجرا خواهم کرد.

صمیمانه از بذل توجه شما سپاسگزارم
< پایان>

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

نقد…! چالش یا فرصت

نقد را میتوان جدا کردن سره از ناسره و شناختن خوبی‌ها و بدی‌های یک چیز، تعریف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =