آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / جهانی شدن فرهنگ اربعین با وجود سانسور رسانه های غربی

جهانی شدن فرهنگ اربعین با وجود سانسور رسانه های غربی

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار گفت: فرهنگ اربعین و ادامه راه عاشورا با وجود سانسور رسانه های غربی جهانی شده است.

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با ایسنا مازندران اظهار کرد: حرکت بزرگ اربعین که به صورت داوطلبانه از سوی مردم آغاز شده برخواسته از عمق اعتقادی آن‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: راهی که امام حسین(ع) ترسیم کرد موجب شد تا مردم به صورت عاشقانه راه آن بزرگ مرد تاریخ را به صورت یک حرکت سیاسی و اعتقادی ادامه دهند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیرات سیاسی و فرهنگی پیاده روی اربعین، گفت: این حرکت به جهانیان ثابت می‌کند که نهضت و مسیر امام حسین(ع) همچنان ادامه دارد.

نانواکناری تصریح کرد: این همایش بزرگی که ایجاد شد در دنیا و در تاریخ بی‌نظیر است و مردم حاضر هستند که برای اربعین از جان و مال خود برای احیای دین اسلام بگذرند که این نشان دهنده تاثیر فرهنگی است.

وی با بیان اینکه مردم جهان باید بدانند که تنها راه رهایی از ظلم و ستم پیروی از مکتب ائمه معصومین است، افزود: در حالی که رسانه‌های غربی این حرکت بزرگ را سانسور می‌کنند اما قدرت و تاثیر اربعین آنچنان بالا است که هر ساله از تمامی نقاط دنیا با پای پیاده به سفر کربلا می‌روند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار با اشاره به اینکه فقط ایرانی‌ها و شیعیان در این مراسم حضور پیدا نمی‌کنند، یادآور شد: در پیاده روی اربعین مسیحیان و دیگر مذاهب هم حضور دارند.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

نانواکناری: مذاکره جایگاهی در ادبیات دیپلماسی سعودی ندارد/ سازمان ملل پروژه توافق ملی یمن را کلید بزند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اگر بحران یمن به زودی حل نشود یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *