آموزش وردپرس
خانه / شهرستان / دکتر مهرداد ابراهیمی فرماندار سابق فریدونکنار و معاون سیاسی استانداری خراسان شمالی مطرح کرد: مهم ترین رسالت رسانه ها رعایت حقوق شهروندی است

دکتر مهرداد ابراهیمی فرماندار سابق فریدونکنار و معاون سیاسی استانداری خراسان شمالی مطرح کرد: مهم ترین رسالت رسانه ها رعایت حقوق شهروندی است

به گزارش کنتریها و به نقل از وانانیوز،
مهرداد ابراهیمی سه شنبه در نشست مشترک مدیران خبرگزاری ها و نشریات و هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان اظهار داشت: رسانه با جمهوریت و روح دموکراسی گره خورده است پس باید با دوری از استبداد رای، واقعیات برای مردم بیان شود.

وی ادامه داد: بهره مندی از مشاوره و نقطه نظرات مردم به ویژه نخبگان و دانشگاهیان به اصحاب رسانه توصیه می شود چرا که مردم مشکلات و مسائل را به درستی لمس می کنند و این تغییر نگرش می تواند فرهنگ شهر و استان را متعالی سازد.

دکتر ابراهیمی در ادامه به نقش پررنگ رسانه ها در ایجاد امنیت روانی جامعه اشاره داشت و تصریح کرد: قدرت شایعه بسیار بالاست و بنابراین رسانه ها باید از رواج شایعه به ویژه در مواقع بحرانی جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر این که مردم، رسانه و مدیران سه عنصر جدایی ناپذیر در جامعه هستند، اظهار داشت: رسانه های خراسان شمالی هم با تکیه بر این باور، به نحو متعادل کار می کنند.

رئیس شورای اطلاع رسانی استانداری خراسان شمالی گفت: رسانه ها باید به رعایت و حفظ آبرو و حیثیت افراد اهتمام ویژه داشته باشند چرا که بردن آبروی افراد حق الناس است و باید بدانیم ترور شخصیت بسیار خطرناک تر از ترور فیزیکی است.

ابراهیمی افزود: کلمات حرمت دارند و بنابراین باید هر کلمه در جای خود و به درستی به کار برده شود و هم چنین در انتشار اخبار سعه صدر به خرج دهیم و با بررسی موارد و موضوعات، آن را منتشر کنیم.

وی بیان داشت: از رسانه ها انتظار داریم اطلاع رسانی سریع، صریح و مسئولانه به ویژه هنگام وقوع بحران داشته باشند و باید دانست که زبان تشکر ایجاد انگیزه می کند و برای تداوم اقدامات خوب لازم است.

ابراهیمی با تاکید بر این که در عصر حاضر قدرت رسانه را باید جدی گرفت، تصریح کرد: رسانه است که افکار عمومی را شکل می دهد و نتایج مطالعات مختلف بیانگر تاثیر و نقش پررنگ رسانه ها بر ایجاد و هدایت انقلاب های مختلف در بازه های زمانی گوناگون است.

وی خاطر نشان کرد: رسانه ها هم چنین می توانند موجب تخدیر یا تفهیم افکار عمومی شوند و بر مباحث مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی اثر گذار باشند به گونه ای که امروز تاثیر رسانه ها بر تغییر نوع فرهنگ، رفتار، پوشش و ذائقه غذایی افراد را شاهد هستیم.

ابراهیمی با تاکید بر منویات رهبری که باید تبلیغات را هنرمندانه بیان کرد، افزود: بی توجهی به این موضوع منجر به خروج ما از چرخه رسانه ای دنیا و هجوم آماج توطئه های گوناگون دشمنان نظام و انقلاب اسلامی خواهد شد چرا که امروز بمباران عقاید مردم هدف اصلی جنگ رسانه ای است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی از تشکیل کارگروه ویژه رسانه و اطلاع رسانی در آتیه نزدیک با هدف پیگیری دغدغه های فعالان این عرصه خبر داد و گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در حمایت از مطبوعات اهتمام جدی داشته باشد و درخصوص رتبه و جایگاه رسانه ای استان و برقراری امنیت شغلی برای خبرنگاران و بیمه آنان اقدام کند.

گفتنی است، ساماندهی وضعیت خبرنگاران و برگزاری دوره های آموزشی، تبیین اهمیت و جایگاه رسانه ها و مطبوعات برای مدیران استان، راه اندازی روابط عمومی الکترونیک، ارتقای وضعیت استان در جغرافیای رسانه ای کشور از دیگر موارد مطرح در این نشست بود.
منبع: وارنا نیوز

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

آمار تصادفات نوروزی در فریدونکنار به صفر رسید

رئیس راهنمایی و رانندگی فریدونکنار اظهار کرد: در ایام نوروز تصادفاتی که منجر به جراحت شدید و فوت شده باشد خوشبختانه در فریدونکنار رخ نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

84 + = 91