آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / دکتر مهرداد ابراهیمی فرماندار سابق فریدونکنار و معاون سیاسی استانداری خراسان شمالی مطرح کرد: مهم ترین رسالت رسانه ها رعایت حقوق شهروندی است

دکتر مهرداد ابراهیمی فرماندار سابق فریدونکنار و معاون سیاسی استانداری خراسان شمالی مطرح کرد: مهم ترین رسالت رسانه ها رعایت حقوق شهروندی است

به گزارش کنتریها و به نقل از وانانیوز،
مهرداد ابراهیمی سه شنبه در نشست مشترک مدیران خبرگزاری ها و نشریات و هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان اظهار داشت: رسانه با جمهوریت و روح دموکراسی گره خورده است پس باید با دوری از استبداد رای، واقعیات برای مردم بیان شود.

وی ادامه داد: بهره مندی از مشاوره و نقطه نظرات مردم به ویژه نخبگان و دانشگاهیان به اصحاب رسانه توصیه می شود چرا که مردم مشکلات و مسائل را به درستی لمس می کنند و این تغییر نگرش می تواند فرهنگ شهر و استان را متعالی سازد.

دکتر ابراهیمی در ادامه به نقش پررنگ رسانه ها در ایجاد امنیت روانی جامعه اشاره داشت و تصریح کرد: قدرت شایعه بسیار بالاست و بنابراین رسانه ها باید از رواج شایعه به ویژه در مواقع بحرانی جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر این که مردم، رسانه و مدیران سه عنصر جدایی ناپذیر در جامعه هستند، اظهار داشت: رسانه های خراسان شمالی هم با تکیه بر این باور، به نحو متعادل کار می کنند.

رئیس شورای اطلاع رسانی استانداری خراسان شمالی گفت: رسانه ها باید به رعایت و حفظ آبرو و حیثیت افراد اهتمام ویژه داشته باشند چرا که بردن آبروی افراد حق الناس است و باید بدانیم ترور شخصیت بسیار خطرناک تر از ترور فیزیکی است.

ابراهیمی افزود: کلمات حرمت دارند و بنابراین باید هر کلمه در جای خود و به درستی به کار برده شود و هم چنین در انتشار اخبار سعه صدر به خرج دهیم و با بررسی موارد و موضوعات، آن را منتشر کنیم.

وی بیان داشت: از رسانه ها انتظار داریم اطلاع رسانی سریع، صریح و مسئولانه به ویژه هنگام وقوع بحران داشته باشند و باید دانست که زبان تشکر ایجاد انگیزه می کند و برای تداوم اقدامات خوب لازم است.

ابراهیمی با تاکید بر این که در عصر حاضر قدرت رسانه را باید جدی گرفت، تصریح کرد: رسانه است که افکار عمومی را شکل می دهد و نتایج مطالعات مختلف بیانگر تاثیر و نقش پررنگ رسانه ها بر ایجاد و هدایت انقلاب های مختلف در بازه های زمانی گوناگون است.

وی خاطر نشان کرد: رسانه ها هم چنین می توانند موجب تخدیر یا تفهیم افکار عمومی شوند و بر مباحث مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی اثر گذار باشند به گونه ای که امروز تاثیر رسانه ها بر تغییر نوع فرهنگ، رفتار، پوشش و ذائقه غذایی افراد را شاهد هستیم.

ابراهیمی با تاکید بر منویات رهبری که باید تبلیغات را هنرمندانه بیان کرد، افزود: بی توجهی به این موضوع منجر به خروج ما از چرخه رسانه ای دنیا و هجوم آماج توطئه های گوناگون دشمنان نظام و انقلاب اسلامی خواهد شد چرا که امروز بمباران عقاید مردم هدف اصلی جنگ رسانه ای است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی از تشکیل کارگروه ویژه رسانه و اطلاع رسانی در آتیه نزدیک با هدف پیگیری دغدغه های فعالان این عرصه خبر داد و گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در حمایت از مطبوعات اهتمام جدی داشته باشد و درخصوص رتبه و جایگاه رسانه ای استان و برقراری امنیت شغلی برای خبرنگاران و بیمه آنان اقدام کند.

گفتنی است، ساماندهی وضعیت خبرنگاران و برگزاری دوره های آموزشی، تبیین اهمیت و جایگاه رسانه ها و مطبوعات برای مدیران استان، راه اندازی روابط عمومی الکترونیک، ارتقای وضعیت استان در جغرافیای رسانه ای کشور از دیگر موارد مطرح در این نشست بود.
منبع: وارنا نیوز

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

اقناع مشروط نانواکناری از پاسخ های وزیر کشور

نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر کشور به شرط برگزاری جلسه ای با حضور مسئولان مربوطه درخصوص دپوی زباله در شهرهای استان مازندران با مجمع نمایندگان استان مازندران، قانع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + = 14