پایان تعطیلات رسمی و لزوم آغاز به کار/ ۱۰ چالش مهم در فریدونکنار نیازمند اقدام و عمل

در این بین از میان مشکل‌های فراوانی که مردم فریدونکنار با آن روبه‌رو هستند به ۱۰ نکته که به چالش بزرگی برای مسئولان تبدیل شده است می‌پردازیم که انتظار می‌رود در سال ۹۵، به صورت عملی برای رفع آن اقدام کنند.

کناریها به نقل از بصیر، به پایان تعطیلات رسمی رسیده‌ایم و از امروز تمامی مردم کشور با انگیزه و روحیه‌ای مضاعف، سالی جدید را آغاز کرده‌اند.

دانش‌آموزان در مدارس حضور پیدا کردند و کارمندان نیز پس از حضور کمرنگ در جند روز گذشته، با انرژی فراوان برای خدمت‌رسانی به مردم به اداره‌های خود بازگشتند.

به همین دلیل می‌‌توان گفت که تعطیلات رسمی تمام شده و فصل کار و تلاش فرارسیده است، فصل فعالیت برای مردم فریدونکنار، مردمی که لایق خدمت هستند.

در این بین از میان مشکل‌های فراوانی که مردم فریدونکنار با آن روبه‌رو هستند به ۱۰ نکته که به چالش بزرگی برای مسئولان تبدیل شده است می‌پردازیم که انتظار می‌رود در سال ۹۵، به صورت عملی برای رفع آن اقدام کنند.

  • معضل کمربندی فریدونکنار از مهم‌ترین و اساسی‌ترین چالش‌هایی است که بیش از ۱۵ سال است این شهر و مردم آن را می‌آزارد، چالشی که هر مسئولی بتواند آن را برطرف کند، تبدیل به یک فرد اسطوره‌ای در میان مردم خطه مبارک می‌شود.
  • مشکلات بیمارستان فریدونکنار از چالش‌های دیگری است که در همین امسال بخشی از آن رخ‌نمایی کرد، از نبود پزشک مغز و اعصاب با وجود مرکز پیشرفته سی‌تی‌اسکن حضرت فاطمه‌الزهرا تا نبود بیش از یک پزشک در اورژانس که مورد انتقاد بسیاری از مردم و بیماران قرار گرفته است.
  • چالش بعدی به مشکلات آب شرب این شهرستان مربوط می‌شود، مشکلاتی که با وجود تمامی تلاش‌های مسئولان این شهرستان همچنان ادامه دارد و با سلامت مردم فریدونکنار در ارتباط است، این بحران به تلاش ملی نیازمند است.
  • گروه بسیار زیادی از مردم این شهرستان از جوانان هستند که بیکاری توان زندگی را از آنها گرفته است، هر روز صبح پل ولیعصر(عج) فریدونکنار میزبان عده فراوانی از این جوانان است که آینده‌ای مبهم را برای خود مجسم کرده‌اند.
  • مشکل دیگر این جوانان تکمیل نشدن پروژه‌های ورزشی فریدونکنار است، حسین‌آباد، کاردگرمحله، استادیوم آزادی و مشکلات حقوقی آن، هیئت‌های ورزشی چون قایقرانی و کانوپولو تنها بخشی از چالش‌های ورزشی است که مسئولان مربوطه می‌توانند آن را با یک مدیریت درست حل و فصل کنند.
  • یکی دیگر از چالش‌های جدی مردم در شهرستان فریدونکنار رفع معضل طرح هادی است، طرح هادی که از قوانین مصوب دولت است باید از سوی مسئولان اجرایی شود و روستاهای متفاوت اختلاف زیادر در اجرای طرح هادی با یکدیگر ندارند، از شیرمحله و طوله‌سرا تا بنه‌کنار و کاردگرمحله همه نیازمند اجرای این طرح ملی هستند.
  • مسکن مهر که از سوی دولت گذشته کلید آغاز آن خورده بود، به نظر می‌رسد از سوی کلید روحانی قفلی محکم بر روی آن زده شد که بسیاری از فریدونکنار همانند مردم کشور با مشکل فراوانی در تحویل مسکن‌های خود روبه‌رو شده‌اند، به نظر می‌رسد مسئولان باید هر چه زودتر حق مردم را در این خصوص از پیمانکاران که این موضوع را مشمول زمان کرده‌اند بگیرند.
  • مشکل بعدی مربوط به شهرداری فریدونکنار است، بسیاری از خیابان‌های این شهر با مشکل آب‌گرفتگی در زمان بارش باران روبه‌رو هستند و که هر چه زودتر باید این موضوع برطرف شود، فیروزآباد، خیابان‌های بهشتی، روبه‌روی پارک لاله، پشت استادیوم آزادی، حمزه‌کبیری، ولیعصر و همت‌آباد تنها بخشی از این خیابان‌هایی است که با مشکل بزرگ آب‌گرفتگی روبه‌رو هستند.
  • چالش بسیار مهمی که در این شهرستان بسیاری از جوانان با آن روبه‌رو هستند نبود خانه فرهنگ و هنر است و استعداد بسیاری از جوانان فریدونکناری همچنان نهفته مانده، نبود سینما هم به این معضل افزوده است.انتظار می‌رود مسئولان فریدونکنار به ویژه اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان که از زمان آغاز حضور مسئول جدید اقدام قابل توجهی صورت نداده است، در این مورد به خصوص به صورت عملیاتی وارد صحنه شوند.
  • چالش دیگری که مردم و کشاورزان این شهرستان را با مشکل مواجه می‌کنند و آنها را به بدترین شکل ممکن در حالت بد روانی قرار می‌دهد، مشکل کم‌آبی و بی‌آبی است، این معضل که در سال‌های گذشته با وجود تلاش‌های مسئولان به صورت تنگاتنگ برطرف شد، نیاز به برنامه‌ریزی و اجرای فوری دارد تا در سال زراعی جدید، کشاورزان با کمترین مشکل روبه‌رو شوند.

به گزارش بصیر، این موارد تنها بخشی از چالش‌های موجود در فریدونکنار است که نیاز به ورود، برنامه‌ریزی و اجرای مسئولان دارد و اگر امسال را نیز از دست بدهیم، به بی‌اعتمادی مردم به مسئولان و در قبال آن نظام دامن می‌زنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

51 + = 60