آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / رئیس اداره شیلات فریدونکنار و بابلسر خبر داد: وجود بیش از دو هزار هکتار آب‌بندان در فریدونکنار و بابلسر

رئیس اداره شیلات فریدونکنار و بابلسر خبر داد: وجود بیش از دو هزار هکتار آب‌بندان در فریدونکنار و بابلسر

رئیس اداره شیلات فریدونکنار و بابلسر از وجود بیش از دو هزار هکتار آب‌بندان در این دو شهرستان خبر داد.

به گزارش کناریها به نقل از بصیرنیوز، حسن اسحاقی در گفت‌وگو با خبرنگار بصیرنیوز با اشاره به اینکه اداره شیلات شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسردر ۴ بخش در حال فعالیت است، اظهار کرد: آبزی‌پروری، صید و صیادی، بندر صیادی و صنایع شیلاتی از جمله محورهای فعالیتی این اداره است.

وی خاطرنشان کرد: فریدونکنار و بابلسر در بخش آبزی‌پروری دارای ۵۷ قطعه آب‌بندان است که مساحت کلی آن ۲ هزار و ۲۸۶ هکتار و مساحت مفید آن به هزار و ۸۵۱ هکتار می‌رسد که میزان تولید آن‌ها ۴ هزار و ۸۳۹ تن است و به‌صورت مستقیم ۳۳۹ نفر و غیرمستقیم ۶۸۰ نفر در آن مشغول به فعالیت هستند.

رئیس اداره شیلات فریدونکنار و بابلسر تصریح کرد: در این دو شهرستان ۲۳۸ قطعه پرورش ماهیان گرمابی موجود است که مساحت کلی آن به ۳۰۹ و مساخت مفید ان به ۲۵۷ هکتار می‌رسد و میزان تولید آن‌ها هزار و ۳۶۹ تن است که ۲۳۸ نفر به‌طور مستقیم و ۴۸۰ نفر به طور غیرمستقیم مشغول به فعالیت هستند.

اسحاقی افزود: ۳ قطعه مزارع پرورش ماهی سردآبی به مساحت کلی ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع و ۶۰۰ مترمربع مفید وجود دارد که میزان تولید آن به ۶۷ تن رسیده و ۱۰ نفر به طور مستقیم و ۱۸ نفر غیرمستقیم در آن مشغول فعالیت می‌باشند.

وی با بیان اینکه ۴ مزرعه زینتی در فریدونکنار و بابلسر موجود است، یادآور شد: مساحت کلی این مزارع ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و مساحت مفید آن‌ها به ۸۰۰ مترمربع می‌رسدکه ۳۴ هزار قطعه تولید داشته و تعداد ۸ نفر به‌طور مستقیم و ۱۶ نفر غیرمستقیم در این مزارع مشغول فعالیت هستند.

رئیس اداره شیلات فریدونکنار و بابلسر خاطرنشان کرد: ۲ مزرعه خاویاری در این دو شهرستان به مساحت کلی ۹ هزار مترمربع و مساحت مفید هزار و ۵۷۳ مترمربع وجود دارد که ۵۰ تن میزان تولید آن یوده و ۱۴ نفر به‌طور مستقیم و ۲۰ نفر غیرمستقیم در آن فعالیت می‌کنند.

اسحاقی با اشاره به بخش صید و صیادی فریدونکنار و بابلسر، گفت: ۶ شرکت تعاونی صیدگاه پره و ۲ شرکت صیدگاه خاویاری در این دو شهرستان وجود دارد که میزان صید آن‌ها ۷۲ تن است و ۴۲۰ نفر مشغول فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۱ شناور ثابت و ۱۷ مهمان در بخش بندر صیادی فریدونکنار و بابلسر وجود دارد که میزان صید آن‌ها تا دی ماه۱۱ هزار تن میزان صید آن‌ها است و ۳۶۰ نفر مستقیم و ۷۳۰ نفر غیرمستقیم در حال فعالیت هستند.

رئیس اداره شیلات فریدونکنار و بابلسر با اشاره به بخش صنایع شیلاتی فریدونکنار و بابلسر تصریح کرد: ۲ شرکت فیله و بسته‌بندی، ۵ شرکت روغن ماهی، ۷ شرکت کنسرو و ۵ شرکت ماهی در بخش صنایع شیلاتی در حال فعالیت هستند.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

واکنش صاحب امتیاز پایگاه خبری تحلیلی کناریها به اظهارات خلاف و واقع شهردار جوان فریدونکنار

  به گزارش کناریها،    اینجانب قربانعلی خبازکناری صاحب امتیاز پایگاه خبری،تحلیلی کناریها در مورد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *