آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / چرا سکان مدیریت ورزش شهرستان باید سالها در دست مدیران غیربومی کم تجربه باشد؟/دستاورد این مدیریت چندین دهه‌ای چه بوده است؟/افول ورزش فریدونکنار در دوران مدیران غیر بومی رقم خورده است

چرا سکان مدیریت ورزش شهرستان باید سالها در دست مدیران غیربومی کم تجربه باشد؟/دستاورد این مدیریت چندین دهه‌ای چه بوده است؟/افول ورزش فریدونکنار در دوران مدیران غیر بومی رقم خورده است

وقتی اسم #ورزش به میان می‌آید همه ناخودآگاه در ذهنشان جوانی، قدرت، انرژی، تندرستی و سلامتی تداعی می شود و #فریدونکناری‌های ورزش‌دوست با شنیدن نام ورزش به یاد ناصر احسانی و عباس حاج کناری مرتضی عرب نژاد و احمد صباغی و… میافتند، اما جدای از این موضوعات وقتی نگاهی به گذشته میکنیم و عملکرد مدیریت ورزش شهرستان فریدون‌کنار را از قدیم ورق میزنیم با یک نگاه اجمالی مدیریت #محمد_جعفری_کناری که زمانی ریاست تربیت‌بدنی فریدونکنار را بر عهده داشت به چشم میخورد ، مدیریتی که باعث شده بود ورزش #کشتی در آن زمان به اوج خود برسد ، و #فوتبال شهر از قدرت های #کشور را محسوب میشد که حتی در جام حذفی کشور حضور داشتیم و پیشرفت چندین رشته های ورزشی دیگر در فریدون‌کنار توسط مدیریت #بومی بنام #محمد_جعفری_کناری رقم خورد،مدیری‌جهادی،دلسوز،تلاشگر و…

اما رفته رفته ورزش شهر رنگ و بوی سیاست به خودش میگیرد و با وجود داشتن مدیران #بومی شایسته، لایق و توانمند از شهرستان فریدونکنار ، سیاسیون منطقه به ویژه فعالان سیاسی شهرستان #نور ورزش فریدونکنار را مأمن‌گاهی امن برای مدیران تازه به دوران رسیده خود میدانند و ورزش فریدونکنار محل آزمون و خطا و پله‌ی پرش و ترقی مدیران #پروازی می باشد.

اما با روی کار آمدن مدیران #غیربومی کم تجربه در ورزش فریدونکنار چه اتفاقی افتاد؟
آیا افول وزش هایی نظیر #کشتی , #بوکس , #دوچرخه_سواری , #قایقرانی , و عدم مدیریت سالن های ورزشی نظیر سالن فیروزآباد و… در مدیریت مدیران غیربومی نبوده است؟

#کشتی_فریدونکنار به فراموشی سپرده شد بطوری که تقریبا در یک سال هیچگونه مسابقات رسمی در شأن ورزش دوستان فریدونکناری برگزار نمیشود یا اگر هم چنین اتفاقی بیافتد فقط در همین فریدونکنار و حوزه ی کوچک منطقه یا استان صورت میگیرد ، واقعا با این همه استعداد شایسته در ورزش کشتی فریدون‌کنار نمیشود میزبان مسابقات کشوری بود؟ یا در لیگ‌ها، تورنمت‌ها و جام‌های مختلف کشتی‌گیران فریدون‌کناری را معرفی کرد؟

حقیقتا در رشته #فوتبال بعد از دورانی که در ورزش استان بزرگی میکرد و بعد از آن پس‌رفت شدیدی در سال‌های گذشته در این رشته ایجاد شده بود ، اما با موفقیت‌هایی که در رده‌های پایه و اخیرا در رده‌های بزرگسالان در لیگ‌های مختلف استانی و کشوری و همینطور حضور تیم فوتسال #کاردگر_محله در لیگ برتر #فوتسال استان به عنوان تنها نماینده‌ی فریدون‌کنار، نشان از آن دارد نه تنها فوتبال فریدون‌کنار در حال برگشت به روزهای گذشته و اوج خود رسیده بلکه کم کم در حال پیشی گرفتن از دوران طلایی فوتبال این شهر است , پیشرفت های مقطع ای در ورزش های فردی نظیر وزنه برداری , تکواندو و چند ورزش دیگر اتفاق افتاده است ولی باید بررسی کرد که واقعا نقش مدیریت اداره ورزش شهرستان در این بین چه بوده؟ سرانه ورزشی و فضای ورزشی در فریدونکنار چند درصد افزایش پیدا کرده است؟ زمین فوتبال فیروزآباد که توسط ورزشکاران به استخر رو باز تشبیه میشود چرا تجهیز یا مرمت نمیشود؟ رختکن و سرویس بهداشتی ورزشگاه آزادی که در بدترین حالت خود به سر میبرد چرا تجهیز , مرمت و نوسازی نمیشود؟ روند ساخت سکوی تماشاگران ورزشگاه آزادی چرا چندین سال است که متوقف شده است؟ وضعیت سرمایشی و گرمایشی و بهداشتی سالن های ورزشی و دولتی سر و سامان داده نمیشود؟ در دوره مدیریت شما چند درصد از زیرساختهای ورزش فریدونکنار توسط بودجه های دولتی و حمایت اداره ورزش افزایش پیدا کرده است؟

و اما چند سوال دقیقا اداره ورزش و جوانان این شهر برای حمایت از ورزشکاران چه نقشی دارد؟
گزارش عملکرد بفرستدد برای بالادستان و بگوید ما در فلان سال بیش از ۱۵۰ مدال کسب کردیم یا بیشتر و …
خب مدال شخصی ورزش های تک نفره را شما کسب کردی جناب رییس؟!؟! چطور ممکنه است؟؟!!!

مدالها و زحمت ها و هزینه های شخصی یک ورزشکار به پای اداره ورزش نوشته میشود در دفتر مدیرکل،اما سوال آیا همین اداره ورزش که نام و مدال این ورزشکاران را در جلسات مختلف شهرستانی و استانی با صدای بلند فریاد میزنند در حد یک بنر تقدیر و تشکر از این ورزشکاران یاد کرده اند؟ حمایت مادی و معنوی بماند.

🔹نمنونه های عینی

صائب گلی کناری داور ملی فوتبال که یکی از بهترین داورهای کشور محسوب میشود را اصلا میشناسید؟ یا برای این سرمایه ی ملی شهرمان چه کرده اید؟

خانم جمیله طهماسبی قهرمان آسیا و مربی تیم ملی در ورزش قایقرانی روزگار خود را چگونه سپری میکند؟

ابوالفضل خطیبی نوجوان با استعداد و قهرمان کشور که اخیرا سهمیه پارا المپیک را کسب کرده است چه امکاناتی نیاز دارد؟
راستی شنیده‌ام برای قدردانی از ابوالفضل خطیبی قهرمان کشور یک بن صد و پنجاه هزار تومانی به ایشان هدیه داده‌ای ، واقعا جای تاسف دارد.

حسین بیرانوند قهرمان وزنه‌برداری جوانان کشور چه شد؟ و الان کجاست و چه میکند؟

مصطفی فتحی قهرمان جوان و با استعداد این شهر در چه وضعیتی است و با چه مشکلاتی برای آینده خوب ورزشی خود رو‌به‌رو است ؟

مجید امینی قهرمان چندین رده‌ی سنی مسابقه‌های مختلف استانی و کشوری کجاست ؟ چه میکند؟
علیرضا اسفندیار قهرمان این شهر در استان کجاست؟
متین آقا‌جان‌پور بازیکن تیم ملی بسکتبال چه میکند؟
پیشکسوتان ورزش شهر را در کجای برنامه‌های خود قرار داده‌اید؟
واقعا چه ارگان،سازمان یا اداره‌ای مسئول پیگیری ،بررسی و بسترسازی مناسب برای موارد فوق است؟!
اداره ورزش و جوانان چه مسئولیتی دارد؟!

راستی جناب رییس یعنی باید باور کنیم که حتی نمیشود کارمندان شما فریدون‌کناری باشند که هر ساله از دیارتان برایمان سوغات میاورید؟

یادم نمیرود که در یکی از مصاحبه هایتان با رسانه ای اعلام کردید که ورزش فریدونکنار از نبود اسپانسر رنج میبرد خب هر فردی که در ورزش کار کرده باشد از این موضع مطلع است شما هم که بیان کردید اما سوال اینجاست برای رفع کمبود اسپانسر در ورزش فریدونکنار چه کرده اید؟

حرف آخرم : حقیقتا دارم به این نتیجه میرسم که بعضی از مدیران و مسئولین نه تنها #یار مردم این دیار نیستند بلکه #باری سنگین برای شهروندان خطه ی مبارک محسوب میشوند

#قربان‌علی_خبازکناری /فعال اجتماعی , زمستان هزار و سیصد و نود و شش

 

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

گره کور کمربندی فریدونکنار پس از ۱۷ سال باز نشد

ساخت کمربندی جنوبی شهرستان فریدونکنار که در سال ۱۳۸۰ کلنگ زنی شد هنوز با گذشت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *