آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار: تمامی واحدهای صنفی فریدونکنار باید دارای کارت سلامت باشند

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار: تمامی واحدهای صنفی فریدونکنار باید دارای کارت سلامت باشند

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار خاطرنشان کرد: تمامی کسبه و واحدهای صنفی باید نسبت به دریافت کارت سلامت اقدام کنند.

به گزارش کناریها به نقل از بصیرنیوز، محمد نصرتی در گفت وگو با خبرنگار بصیرنیوز با اشاره به عملکرد شبکه بهداشت فریدونکنار اظهار کرد: در بخش آموزش سلامت تعداد ۳ هزار و ۲۹۶ نفر به عنوان سفیر سلامت خانوار جذب شده‌اند که این افراد پس از آموزش در خانواده مدرس می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: توزیع ۳ هزار و ۸۰۶ کتاب خود مراقبتی بین سفیران سلامت و کلاس‌های آموزش تغذیه مناسب برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی انجام شده است.

مدیر شبکه بهداشت و در مان فریدونکنار یادآور شد: اجرای برنامه‌های خودمراقبتی سازمانی در کمیته امداد، اداره برق، حوزه علمیه شهرستان که همکاران با حضور خود در ادارت آموزش های لازم را ارائه کردند.

نصرتی تصریح کرد: تشکیل شورای ارتقا سلامت در ۱۶ مدرسه حامی سلامت،  جذب ۲ هزار و ۸۰۶ نفر بعنوان سفیر سلامت  دانش اموزی، جذب ۱۵۰ نفر بعنوان سفیر سلامت در حوزه علمیه  دانشگاه و سربازان سپاه، تشکیل هزار و ۶۲۵ جلسه آموزش گروهی در موضوعات بهداشتی به مردم از اقدامات در بخش سلامت شبکه بهداشت بوده است.

وی با اشاره به برگزاری آموزش چهره به چهره به افراد در معرض خطر بیماری، یادآور شد: همکاران شبکه بهداشت به صورت چهره به چهره به تعداد ۷ هزار و ۲۵ نفر از افراد در معرض خطر بیماری را آموزش‌های لازم می‌دهند.

مدیر شبکه بهداشت و در مان فریدونکنار در خصوص فعالیت‌های بخش سلامت محیط گفت: تعداد هزار و ۴۶ کارت بهداشت برای کارگران و متصدیان اماکن تهیه و توزیع موادغذایی صادر شده که باید تمامی کسبه و واحدهای صنفی نسبت به دریافت کارت سلامت اقدام کنند و از نظر بیماری‌های انگلی آزمایش می‌شوند.

نصرتی افزود: ۲۴۸ مورد نمونه برداری از مواد غذایی سطح شهرستان انجام گرفته که اگر از مواد غیرمجاز استفاده کنند یا آلوده به میکروب باشد با آنها برخورد می‌شود که در سال جاری تعداد ۲۰ مورد از افراد متخلف به دادگاه معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۱۱ هزار و ۱۲ مورد پایش و کلرسنجی انجام شده است، خاطرنشان کرد: ۱۷ خانه بهداشت و پنج مرکز روزانه و در دو نوبت میزان کلر آب را اندازه گیری می‌کنند که اگر از حد نصاب بیشتر باشد به اداره آب اطلاع می‌دهند تا اصلاح شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار تصریح کرد: معدوم کردن ۳ هزار و ۶۷۲ کیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی، بازدید از ۴ هزار و ۴۴۳ مورد از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، برگزاری ۱۰ جلسه تخصصی کارگروه سلامت و امنیت غذایی با حضور مدیران دستگاه‌های شهرستان، و نمونه برداری میکروبی از ۳۳۱ مورد  آب انجام شده که کاملا مطلوب بودند از فعالیت در بخش سلامت محیط بوده است.

نصرتی در خصوص اقدامات بخش سلامت روان، گفت: شناسایی ۶۵۹ نفر از بیماران در حوزه اختلالات روان که در بخش شهری ۲۲۷ نفر و در روستاها ۴۳۲ نفر وجود دارند.

وی درخصوص انجام غربالگری سلامت روانی اجتماعی و مصرف مواد افزود: تعداد هزار و ۴۹۹ نفر در ۹ ماهه نخست سال ۹۶ در شهر آموزش دیدند و همچنین هزار و ۸۹۶ در روستاها آموزش دیده اند و تعداد ۲۵۳ نفر در بخش سلامت روان شهری غربالگری شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار تصریح کرد: ۳۱ نفر در بخش خشونت خانگی شهری، ۱۹ نفر در بخش سلامت اجتماعی شهری و ۵۴ نفر در بخش اختلالات مصرف مواد شهری غربالگری شدند.

نصرتی یادآور شد: برپایی چادر کمپین افسردگی بمدت ۳ روز، انجام غربالگری رواشناسی بصورت رایگان و توزیع پمفلت و سی دی آموزشی و مشاوره رایگان به عموم از دیگر اقدامات در بخش سلامت روان بوده است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش مبارزه با بیماری‌ها و انجام غربالگری بیماران و خطرسنجی به صورت رایگان، گفت: تعداد ۱۴ هزار و ۸۸۷ نفر در زمینه بیماری قلبی و عروقی، ۳ هزار و  ۵۰۲ نفر در زمینه سرطان دهانه رحم، ۵ هزار و ۳۷۸ نفر در زمینه سرطان پستان، ۳ هزار و ۷۳۵ نفر در زمینه سرطان دستگاه گوارش و ۱۴ هزار و ۳۶۹ نفر در زمینه بیماری سل مورد آزمایش قرار گرفتند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار افزود: درمان ۱۹۶ بیمار حیوان گزیده بصورت رایگان، تلقیح واکسن آنفلوانزا به ۹۹۰ پرسنل بهداشتی درمانی جانبازان و مددجویان کمیته امداد بصورت رایگان، انجام غربالگری بیماری ایدز به صورت رایگان ۲۹۵ نفر و مادران باردار ۲۶۱ نفر، شناسایی و پیگیری و مراقبت بیماران دیابت به تعداد ۳ هزار و ۳۳۸ نفر و فشار خون بالا ۴ هزار و ۱۷۶ نفر، ویزیت تعداد ۶ هزار و ۷۸۷ نفر از  جمعیت شهری و ۴ هزار و ۳۷۱ نفر روستایی بصورت رایگان  توسط پزشکان انجام شده است.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

فرماندار فریدونکنار: پرورش کرم ابریشم در فریدونکنار رونق می گیرد

  فرماندار فریدونکنار گفت: پرورش کرم ابریشم برای نخستین بار در این منطقه در حال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *