آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / رئیس اداره ثبت اسناد و املاک فریدونکنار تاکید کرد: لزوم اطلاع‌رسانی مسئولان برای بالارفتن سواد حقوقی شهروندان

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک فریدونکنار تاکید کرد: لزوم اطلاع‌رسانی مسئولان برای بالارفتن سواد حقوقی شهروندان

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک فریدونکنار بر لزوم اطلاع‌رسانی مسئولان برای بالارفتن سواد حقوقی شهروندان تاکید کرد.

به گزارش کناریها به نقل از بصیرنیوز،مرتضی خواجوی رئیس اداره ثبت اسناد و املاک فریدونکنار در گفت‌وگو با بصیرنیوز اظهار کرد: خدمات اداره ثبت فریدونکنار علاوه بر فعالیت در شهر، ۲۳ روستا را نیز در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه پنج دفتر اسناد رسمی، سه دفتر ازدواج و طلاق در فریدونکنار در حال فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: ثبت شرکت‌ها، اجرای چک و مهریه، درخواست تفکیک و غیره از فعالیت‌های هر روزه اداره ثبت اسناد و املاک است.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک فریدونکنار تصریح کرد: نقشه کادادستر در کل شهر تدوین شد و روستاها هم در حال انجام نقشه‌برداری جامع روستایی هستند.

خواجوی با بیان اینکه بسیاری از روستاهای فریدونکنار دارای سند هستند، یادآور شد: تعداد کمی در صف سنددار شدن هستند و این شهرستان ۳۲ هزار پرونده وجود دارد و در هر ماه حدود ۴۰۰ سند صادر می‌شود.

وی بر بالارفتن سواد حقوقی مردم تاکید کرد و گفت: البته این امر نیازمند اطلاع‌رسانی و تعامل بیشتر سه قوه  و صدا و سیما است.

رئیس اداره ثبت سند و املاک فریدونکنار افزود: برای کمک به اعلام و اطلاع‌رسانی به مردم نیازمند تعامل با رسانه و خبرنگاران هستیم.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های سازمان به سامانه شمیم مجهز شده است که هم‌اکنون کارشناسان به بهره‌گیری از دستگاه روور نسبت به تثبیت و جانمایی املاک اقدام می‌کنند ، گفت: این دستگاه در محل با اختلاف بسیار کم تعیین مختصات می‌کند که این امر در فریدونکنار راه‌اندازی شده است و کارها به سرعت انجام می‌شود.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک فریدونکنار با بیان مزایای این دستگاه، خاطرنشان کرد: با این دستگاه نقشه‌ها با سرعت و دقت بیشتری ترسیم می‌شود و کمترین اختلافی ایجاد نمی‌شود.

خواجوی با اشاره به اینکه بیش از ۳ هزار و ۶۵ سند مالکیت تک برگ کاداداستری به نام اشخاص صادر شد، اظهار کرد: در همین بازه زمانی بیش از ۸۰ سند مالکیت تک برگ کاداداستری به نام دولت نیز صادر شد.

وی افزود: در همین بازه زمانی تعدادی اسناد به نام مسکن مهر و دو فقره سند مالکیت پررقبه به نام اداره اوقاف صادر و تسلیم شده است.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک فریدونکنار از بازداشت ۳۷۴ فقره سند در سطح فریدونکنار خبر داد و تصریح کرد: ۲۸۷ فقره رفع بازداشت نیز در این مدت انجام شده است.

خواجوی از ثبت ۳۴۷ واقعه ازدواج در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: ۲۳۰ واقعه طلاق در سال جاری در دفتر طلاق شهرستان ثبت شد.

وی با بیان اینکه تعداد ۳۸۷ فقره تفکیک انجام شد، اظهار کرد: هزار و ۵۲۸ فقره اسناد قطعی منقول به ثبت رسد و همچنین هزار و ۱۲۹ فقره ثبت اسناد قطعی غیرمنقول در دفاتر این حوزه ثبتی به ثبت رسیده است.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک فریدونکنار گفت: مبلغ ۱۶۷ میلیارد ریال از مطالبات بانک‌ها تاکنون وصول شده است.

خواجوی با تاکید بر تعویض اسناد دفترچه‌ای قدیمی به تک برگ اظهار کرد: اداره ثبت اسناد این آمادگی را دارد که در کوتاهترین زمان ممکن برای تعویض اسناد اقدام کند.

وی تصریح کرد: ادارات دولتی بر اساس قانون و آئین نامه حدنگار موظف به ارائه اطلاعات املاک در اختیار خود به اداره ثبت و تثبیت و سنددار نمودن آنها هستند.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) فریدونکنار خبر داد مراجعه بیش از ۶۰۰ مسافر در ایام نوروز به بیمارستان امام خمینی فریدونکنار

سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) فریدونکنار با اشاره به آمار مسافران ویزیت شده، گفت: ۶۱۴ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *