شما اینجا هستید
شهرستان » مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران اعلام کرد: احداث ایستگاه جست‌وجو و کنترل دریایی در بندر فریدونکنار/ قرارداد، پاشنه آشیل بندر فریدونکنار

به گزارش کناریها به نقل از بصیرنیوز، محمدتقی انزان‌پور در مراسم رونمایی از تندیس مرحوم مهندس محمد مجدآرا نماینده فقید شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار که در بندر فریدونکنار برگزار شد، اظهار کرد: بندر فریدونکنار نخستین بندر در کشور بود که به بخش خصوصی واگذار شد.

وی با اشاره به مزیت‌های بندر فریدونکنار، خاطرنشان کرد: این بندر دارای مزیت‌های فراوانی مانند قرار داشتن در کنار جاده بین شهری است  و می‌تواند در ایجاد اشتغال نقش به‌سزایی داشته باشد.مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران پاشنه آشیل مشکلات بندر فریدونکنار را قراردادهای موجود دانست و تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی بندر فریدونکنار موضوع قرارداد مابین دولت و شرکت‌های خصوصی فعال در این بندر است و تا این موضوع به صورت کلان برطرف نشود همیشه مشکل بندر پابرجا است.

این مسئول با تاکید بر اینکه حل مشکلات اساسی بندر فریدونکنار و نوشهر از ماموریت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی است، افزود: با مذاکراتی که با چهار شرکت فعال در بندر فریدونکنار انجام شد به‌زودی بسیاری از چالش‌های موجود برطرف می‌شود.

انزان‌پور یادآور شد: با پیگیری‌های نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی میدان رو به روی بندر با المانی از دریانوردی و همچنین فعال کردن ۱۵ هکتار از اراضی برای بخش گردشگری در دستور کار قرار دارد که می‌تواند در زمینه اشتغال‌زایی موثر باشد.

وی اظهار کرد: بندر فریدونکنار با در اختیار داشتن ۶۸ هکتار اراضی دارای ظرفیت زیادی برای سرمایه‌گذاری است و شرکت راهبران توانسته ۳۱ هزار متر انبار سرپوشیده را در بندر احداث کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به اینکه دو اقدام اساسی از سوی سازمان بنادر در بندر فریدونکنار انجام می‌شود، گفت: راه‌اندازی ایستگاه جست‌وجو و نجات و همچنین احداث کنترل دریایی با توجه به قرار گرفتن فریدونکنار در مرکز مازندران از اقداماتی است که از سوی سازمان بنادر در بندر فریدونکنار انجام می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری و تحلیلی کناریها | سایت خبری کناریهای فریدونکنار