آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران اعلام کرد: احداث ایستگاه جست‌وجو و کنترل دریایی در بندر فریدونکنار/ قرارداد، پاشنه آشیل بندر فریدونکنار

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران اعلام کرد: احداث ایستگاه جست‌وجو و کنترل دریایی در بندر فریدونکنار/ قرارداد، پاشنه آشیل بندر فریدونکنار

به گزارش کناریها به نقل از بصیرنیوز، محمدتقی انزان‌پور در مراسم رونمایی از تندیس مرحوم مهندس محمد مجدآرا نماینده فقید شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار که در بندر فریدونکنار برگزار شد، اظهار کرد: بندر فریدونکنار نخستین بندر در کشور بود که به بخش خصوصی واگذار شد.

وی با اشاره به مزیت‌های بندر فریدونکنار، خاطرنشان کرد: این بندر دارای مزیت‌های فراوانی مانند قرار داشتن در کنار جاده بین شهری است  و می‌تواند در ایجاد اشتغال نقش به‌سزایی داشته باشد.مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران پاشنه آشیل مشکلات بندر فریدونکنار را قراردادهای موجود دانست و تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی بندر فریدونکنار موضوع قرارداد مابین دولت و شرکت‌های خصوصی فعال در این بندر است و تا این موضوع به صورت کلان برطرف نشود همیشه مشکل بندر پابرجا است.

این مسئول با تاکید بر اینکه حل مشکلات اساسی بندر فریدونکنار و نوشهر از ماموریت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی است، افزود: با مذاکراتی که با چهار شرکت فعال در بندر فریدونکنار انجام شد به‌زودی بسیاری از چالش‌های موجود برطرف می‌شود.

انزان‌پور یادآور شد: با پیگیری‌های نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی میدان رو به روی بندر با المانی از دریانوردی و همچنین فعال کردن ۱۵ هکتار از اراضی برای بخش گردشگری در دستور کار قرار دارد که می‌تواند در زمینه اشتغال‌زایی موثر باشد.

وی اظهار کرد: بندر فریدونکنار با در اختیار داشتن ۶۸ هکتار اراضی دارای ظرفیت زیادی برای سرمایه‌گذاری است و شرکت راهبران توانسته ۳۱ هزار متر انبار سرپوشیده را در بندر احداث کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به اینکه دو اقدام اساسی از سوی سازمان بنادر در بندر فریدونکنار انجام می‌شود، گفت: راه‌اندازی ایستگاه جست‌وجو و نجات و همچنین احداث کنترل دریایی با توجه به قرار گرفتن فریدونکنار در مرکز مازندران از اقداماتی است که از سوی سازمان بنادر در بندر فریدونکنار انجام می‌شود.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

نانواکناری: مذاکره جایگاهی در ادبیات دیپلماسی سعودی ندارد/ سازمان ملل پروژه توافق ملی یمن را کلید بزند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اگر بحران یمن به زودی حل نشود یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *