آموزش وردپرس
خانه / شهرستان / رشد 243 درصدی صادرات محصولات شیلاتی از مازندران

رشد 243 درصدی صادرات محصولات شیلاتی از مازندران

در سه ماه امسال 18 تن گوشت ماهیان خاویاری پرورشی به ارزش 274 هزار دلار به کشور روسیه و 744 تن ماهی پرورشی تازه به ارزش 3 میلیون و 300 هزار دلار به کشور عراق صادر شده است.

صادرات محصولات شیلاتی از مازندران ، سه ماه نخست امسال از لحاظ ارزش اقتصادی، رشد چشمگیری داشت.

به گزارش کناریها به نقل از خبرگزاری صداوسیما ، مدیر کل شیلات مازندران گفت:  در سه ماهه نخست امسال، حدود 4  میلیون دلار محصولات شیلاتی از مازندران به خارج از کشور صادر شد .

ولی اله محمدزاده افزود: در این مدت 18 تن گوشت ماهیان خاویاری پرورشی به ارزش 274 هزار دلار به کشور روسیه و 744 تن ماهی پرورشی تازه به ارزش سه میلیون و سیصد هزار دلار به کشور همسایه عراق و اقلیم کردستان و 270 تن خوراک آبزیان نیز به ارزش 270 هزار دلار به کشور عراق صادر شده است.

به گفته وی با تلاش و همت بهره برداران شیلاتی استان مازندران در سه ماهه نخست سال جاری، شاهد رشد صادرات محصولات شیلاتی به خارج از کشور بودیم که در مقایسه با مدت مشابه سال 96 ، از لحاظ وزنی حدود 4 درصد و از نظر ارزش اقتصادی رشد243 درصدی را نشان میدهد.
مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به اینکه تقویت صادرات محصولات شیلاتی یکی از سیاستهای این اداره کل در سال جاری است تصریح کرد: در این مدت 32 تن کنسرو ماهی به ارزش160 هزار دلار نیز به کشور عراق صادر شده است.
محمدزاده سهم شهرستان ساری در صادرات این مدت  را 77 درصد و شهرستانهای بابلسر و بابل را 12  و 11 درصد اعلام کرد.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

جمعه ها ، جمجمه جوانان شهر در خطر است

سید عباس بردبار 1- تا حالا  عاشق شدید ؟ نه از این عاشق شدن های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *