آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / اقتصادی / ✍️به قلم #قربانعلی_خباز‌کناری ؛ خبرنگاری در فضای مجازی، #تهدید یا #فرصت ؟ / #پول و #قدرت عامل جلوگیری #واقعیات و #آگاهی درست مردم در #فریدون‌کنار

✍️به قلم #قربانعلی_خباز‌کناری ؛ خبرنگاری در فضای مجازی، #تهدید یا #فرصت ؟ / #پول و #قدرت عامل جلوگیری #واقعیات و #آگاهی درست مردم در #فریدون‌کنار

✍️به قلم #قربانعلی_خباز‌کناری ؛ خبرنگاری در فضای مجازی، #تهدید یا #فرصت ؟ / #پول و #قدرت عامل جلوگیری #واقعیات و #آگاهی درست مردم در #فریدون‌کنار

🔸امروزه در عصری که عنوان ارتباطات را با خود به یدک می‌کشد نقش اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی بیش از گذشته مورد توجه قرار دارد و با ظهور پدیده‌ای بنام فضای مجازی سرعت انتشار اخبار بطور چشمگیری افزایش یافته اگرچه هر کدام از این رسانه‌ها جایگاه خود را دارند و دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند اما آنچه مسلم است استقبال گسترده‌ی مردم دنیا از #فضای_مجازیست .

🔹علت‌های مختلفی میتوان برای این موضوع بیان کرد ، از جمله : در دسترس بودن همیشگی بخصوص در وقت فراغت که میتوان به راحتی و در کم‌ترین زمان ممکن با تلفن همراه خود اخبار مورد علاقه را بدست آورد و مورد بررسی قرار داد و از مسائل مختلف آگاهی پیدا کرد ، زمان و سرعت انتقال اخبار با زدن فقط یک دکمه ظرف مدت کوتاهی میشود منتشر کرد ، راحت بودن و سهول در انجام کار توسط مخاطبین و …

🔸اما میخواهیم به وضعیت فضای مجازی و خبرنگاری در منطقه خودمان بپردازیم ، براستی فضای مجازی در #فریدون‌کنار فرصت است یا تهدید ؟!

🔹از نظر نگارنده فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید، باید از نقاط قوت و فرصت آن به خوبی بهره گرفت و تهدید آن را نیز به فرصت تبدیل کرد. مراجع ذیصلاح نیز باید برای جلوگیری از رشد قارچ گونه #خبرنگارنماها و هتاکان به ساحت قلم و خبر و خبرنگاری اقدام عملی را در دستور کار خود قرار داده و در میدان عمل به صورت پایدار فضای آرامش را برقرار سازند.

🔸امروزه در فریدون‌کنار #رپرتاژ‌های خبری بلای جان #آگاهی درست و واقعی به مردم شده که قدرت مقابله خیلی از افراد با واقعیات را کاسته است ، هر مسئولی در این شهر به هر خبرنگار و خبرگزاری رسیده از آنها خواسته در قبال پول ، هدیه و یا هر چیزی که بتوان روی آن قیمت گذاشت به خبرنگار یا مجموعه خبری پرداخت میکند ، برای آن مسئول گزارش عملکردی بنویسد یا خبرهای گل و بلبلی از فریدون‌کنار از درگاه خبریشان خارج کند در واقعیت یعنی : من به شما پول میدهم شما هم از ما تعریف و تمجید کنید و جالب اینجاست درست همین قضیه گاها برعکس میشود یعنی خود خبرنگارها پیشنهاد چنین کاری به مسئولین میدهند واقعا تاسف بار است که برای صفحاتشان در روزنامه‌ها ، خبرگزاری‌هاو … قیمت گذاشته اند ، یعنی بطور مثال صفحه اول روزنامه یا فلان قیمت وبسایت ایکس تومان قیمتش است یا فلان صفحه یا فلان جای سایت اینقدر قیمت دارد .

🔹سوال اینجاست کدام خبرنگار یا مجموعه خبری که در جهت آگاهی دادن درست برای مردم تلاش میکند چنین قدرتی دارد تا زمانی از مسئولی پول و هزینه‌ای دریافت میکند می تواند آن مسئول را نقد و از عملکرد آن انتقاد کند ؟
از نظر نگارنده یک خبرنگار میتواند با ارشدترین مسئولین در سطح شهر در جهت مطالبات درست مردمی کلنجار برود ولی در مقابل پول نمیتوان مبارزه کرد ، چراکه پول دروغ را درست جلوه میدهد و درست را میتواند به غلط تبدیل کند

🔹واقعا ببینید اینهمه مشکل و عقب‌ماندگی در فریدون‌‌کنار وجود دارد اما خبرهایی که از این شهر خارج میشود چه اخباریست ؟ به چه قیمتی و از چه راهی میخواهیم کاسبی کنیم ؟ آنهایی که در این شهر مسئولیت دارند برای نگه داشتن میزشان چقدر هزینه میکنند؟ و آنهایی که رسالت آگاهی و اطلاع رسانی به مردم را دارند آیا واقعیات را به مردم میگویند ؟

🔸برای خبرنگاران و #رسانه‌های_متعهد در انجام رسالت تنها مثلث قانون، اخلاق و انصاف ملاک است و نقد و نقادی منصفانه باعث رشد و پویایی و بالندگی جامعه خواهد شد.

🔹رفتار درست و عاقلانه با منتقدان ریشه در دین مبین اسلام دارد، حضرت رسول اکرم .ص. می‌فرمایند: آن که عیب تو را به تو می‌نمایاند دوست توست و آنکس که عیب تو را پنهان می‌نماید بدترین دشمن تو به شمار می‌رود.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

برداشت برنج از ۷۵درصد از شالیزاری فریدونکنار استان مازندران

به گزارش کناریها ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران به نقل از مدیرجهادکشاورزی شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 3 =