آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / اقتصادی / رئیس اتحادیه برنج‌فروشان فریدونکنار خواستار شد هر کیلوگرم برنج فریدونکنار ۳۵ هزار تومان!

رئیس اتحادیه برنج‌فروشان فریدونکنار خواستار شد هر کیلوگرم برنج فریدونکنار ۳۵ هزار تومان!

رئیس اتحادیه برنج‌فروشان فریدونکنار گفت: با توجه به تورم و افزایش قیمت بسیار فراوان اجناس در کشور، برنج فریدونکنار باید به کیلیویی ۳۵ هزار تومان می رسید اما در واقع اینگونه نیست.

عباس پورباقری در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت کنونی جامعه، پروژه نشان جغرافیایی برنج از اهداف اصلی خود فاصله گرفته است، گفت: هدف اصلی از طراحی نشان جغرافیایی برنج جلوگیری از سوء استفاده‌های موجود در بازار و مخلوط کردن برنج بوده است اما به دلیل عدم همکاری با اتحادیه برنج، این امر به نتیجه مطلوب دست نخواهد یافت.

وی با بیان اینکه قانون‌های صنفی برای مقابله با متخلفان کافی نیست و اتحادیه‌ برای مقابله با آنها مشکلات فراوانی دارند، تصریح کرد: استانداری خرید تضمینی برنج را اعلام کرد اما با توجه به کشش بازار بسیار متفاوت است.

رئیس اتحادیه برنج‌فروشان فریدونکنار با اشاره به اینکه قیمت خرید تضمینی با قیمتی که کشاورزان برنج را به فروش می رسانند تفاوت فراوانی دارد، اظهار کرد: به طور طبیعی کشاورزان به کشش بازار توجه کرده و برنج خود را بر اساس قیمت خرید تضمینی برنج نمی فروشند.

پورباقری با بیان اینکه کشاورز با خرید و فروش تضمینی که از سوی دولت اعلام شده است، متضرر می شود، گفت: زمانی که تقاضای برنج بیشتر می شود با توجه به کشش بازار قیمت برنج نیز افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه برای فروشندگان برنج تنها برگشت پول مهم است و قیمت ملاک نیست، اظهار کرد: با توجه به تورم و افزایش قیمت بسیار فراوان اجناس در کشور، برنج فریدونکنار باید به کیلیویی ۳۵ هزار تومان می رسید اما در واقع اینگونه نیست.

رئیس اتحادیه برنج‌فروشان فریدونکنار افزود: کیفیت برنج در این شهرستان به اندازی مطلوب است که هر یک کیلوگرم آن را ۸ نفر می توانند استفاده کنند.

پورباقری با تاکید بر اینکه اگر مسئولان می خواهند به کشاورزان و برنجفروشان مازندرانی کمک کنند نگذارند هیچ برنجی در طول سال به این استان وارد شود، تصریح کرد: مازندران به اندازه نیاز برنج تولید می کند و وارد شدن برنج به این استان موجب افزایش و چند قیمتی آن می شود.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار: مشکلات کشور با الگوی حماسه خرمشهر برطرف می‌شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار گفت: مشکلات امروز کشور ما با الگوی حماسه خرمشهر قابل برطرف شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 50 = 58