آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / اقتصادی / عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: ضمانتی با تصویب FATF در بهبود بازار و قیمت ارز نیست/تحريم‌ها ربطی به FATF ندارد/مسئولان به خواسته به حق مردم توجه کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: ضمانتی با تصویب FATF در بهبود بازار و قیمت ارز نیست/تحريم‌ها ربطی به FATF ندارد/مسئولان به خواسته به حق مردم توجه کنند

به گزارش کناریها به نقل از بلاغ، ولی‌الله نانوا‌کناری طی گفت‌وگویی درباره‌ لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (یکی از لوایح مرتبط با FATF) اظهار کرد: این موضوع در دستور کار این کمیسیون بود که بررسی شد و نظراتی دادیم، یک تبصره هم به این لایحه اضافه کردیم و با این شرط برای صحن مجلس فرستادند. دوباره عودت داده شد تا بررسی شود و نظرات اروپا هم اخذ و بعد تصمیمات جدیدی گرفته شود. این موضوع در دستور کار است که بررسی شود و به صحن بیاید تا رأی‌گیری شود.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس با اشاره به اینکه بررسی کردن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، قبل از مشخص شدن نتایج مذاکرات با اروپا مانعی ندارد، افزود: چند مسئله وجود دارد، اول اینکه نظرات اروپا در رابطه با بحث برجام چیست، دوم نگاه به مسائل جهانی در این رابطه چیست و سوم کار کارشناسی که انجام می‌دهند تا بر اساس آن تصمیماتی اتخاذ کنند، این‌ها الان در دستور کار است.

نانوا‌کناری با تاکید بر اینکه اجرای بخش اعظم برنامه اقدام FATF توسط ایران، اثر مثبتی بر تحریم ها و نرخ ارز نداشته است، گفت: من فکر می‌کنم آمریکایی‌ها به بهانه‌های مختلف سنگ‌اندازی می‌کنند و ربطی به FATF هم ندارد. اگر ایران حتی با شرط و شروط بپذیرد که نگاه آمریکا این نیست و اگر ۱۰۰ درصد برنامه اقدام FATF را اجرایی کنیم هم باز آنها دنبال بهانه دیگری می‌گردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه آمریکایی ها به دنبال بهانه‌هایی هستند که بتوانند به خواسته خود برسند و اروپایی‌ها و دنیا مخالف این اقدامات آمریکا هستند، افزود: ما برجام را با توافق با کشورهای ۵+۱ پذیرفتیم، همه این کشورها امضا و تعهد کردند و بر آن پایبند بودیم، اما آنها بدعهدی کردند و آمریکا یکطرفه از برجام خارج شد. حالا چگونه و چه کسی می‌تواند ضمانت کند که با تصویب و اجرای لوایح مرتبط با FATF، وضعیت روابط بانکی بهبود و قیمت ارز کاهش یابد؟

وی افزود: در نتیجه، نمی‌شود به اینها اعتماد کرد، ما هوشیاری خود را حفظ می‌کنیم و براساس منافع خودمان تصمیمات لازم را می‌گیریم تا خودمان برای خودمان چاه درست نکنیم، هیچ ضمانتی برای بهبود روابط بانکی در صورت تصویب لوایح مرتبط با FATF وجود ندارد.

مسیر خودکفایی برای رسیدن به اقتدار اقتصادی 

این مسئول با بیان این‌که «ما در مسیر خودکفایی برای رسیدن به اقتدار هستیم» گفت: اکنون ما به اقتدار سیاسی رسیده‌ایم، اما باید تمامی دستگاه‌ها برای رسیدن به اقتدار اقتصادی تلاش کنند.

نانواکناری گفت: ما در همه ابعاد اقتدار داریم. البته در مسیر رسیدن به خودکفایی اقتصادی هستیم و توانستیم به اقتدار سیاسی دست پیدا کنیم.

مسئولان به خواسته به حق مردم توجه کنند

وی درخصوص پیگیری به حق مطالبات مردم گفت: مردم باید مطالبات به حق خود را پیگیری کنند و مسئولان باید به خواسته آنان دقت کنند تا مطالبات اقتصادی جنبه امنیتی پیدا نکند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امروز مسئولان به خواسته به حق مردم دقت کنند تا مطالبات اقتصادی جنبه امنیتی پیدا نکند. باید به مطالبات به حق مردم جواب مثبت داده شود تا این مسیر به سمت و سوی دیگر پیش نرود.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار: مشکلات کشور با الگوی حماسه خرمشهر برطرف می‌شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار گفت: مشکلات امروز کشور ما با الگوی حماسه خرمشهر قابل برطرف شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

29 + = 38