آموزش وردپرس
خانه / روستایی / سیدمحمدحسینی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان: نقطه مشترک زندگی هنرمندانه و هنرمندانه زندگی کردن کجاست ؟

سیدمحمدحسینی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان: نقطه مشترک زندگی هنرمندانه و هنرمندانه زندگی کردن کجاست ؟

به گزارش کناریها،یادداشت سیدمحمدحسینی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان.

باسمه تعالی

فعالیت های فرهنگی مذهبی در مجموعه های مختلف بر #اندیشه و شکل گیری بافت اجتماعی #نسل_آینده موثر است .
آثار و فعالیت های فرهنگی و هنری در مجموعه های مختلف از جمله #کانون_پرورش_فکری و بستر های مختلف و جریانات #جهادی و خصوصی در ابعاد مختلف می تواند با آموزه های دینی و فرهنگی از جمله مبانی #آئیینی همچون #عاشورا و … پیوند بخورد ، بارش فکری و فضاسازی ذهنی با خود به همراه داشته باشد و در زیبایی و زیباسازی اندیشه نسل نو موثر باشد .
#هنر و زیبایی در انتقال آموزه های دینی و فرهنگی از جمله مباحثی همچون حماسه عاشورا و یا فرهنگ قرآنی و … بسیار به چشم می خورد و کاربرد فراوانی دارد .
بسیاری از هنرمندان بزرگ کوشیده اند تا #بهشت را در زمین تجسم ببخشند و نگاره هایی بر اساس توصیفات و تشریحات از منابع آیات و روایات استخراج نموده و تصویرگری نمایند ، که نمونه آن در مکتب هنری اصفهان و … در دیوار و سقف نگاری ها و کاشی کاری ها و گچ بری ها و گره چینی ها و کتیبه سازی ها و پرچم و کتل ها و پارچه های محتشم نویسی شده به چشم می خورد .
اگر انسان بتواند زیبایی های به ودیعه گذاشته شده در درون خود را بیدار نماید و آن را در رفتار و برخورد و مشی زندگی خود به نمایش گذارد به بالاترین تجلی هنر انسانی ( که همان الهی شدن است ) دست یافته است .
بهترین وجه اشتراک و ترکیب دو هنر در این نقطه ترکیب ” هنر تجسمی-تصویری-ادبی ” با
” زندگی هنرمندانه یا هنرِرفتاری ” است .
حال اگر محفلی برای تعالی هر دو این هنرها بکوشد و متربیان خود را آن گونه #پرورش دهد که در رفتار و سبک زندگی متخلق به #اخلاق پسندیده و در اندیشه #متفکر و در #خلاقیت و آفرینندگی محیط پیرامونی خویش را همچون بهشت سازند به مرور افرادی را تقدیم #جامعه خواهد کرد که هم زندگی هنرمندانه و هم هنرمندانه زندگی کردن را آموخته اند و به سایرین تعمیم می دهند.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

رئیس اداره گردشگری فریدونکنار خبر داد آمادگی بیش از ۱۲۰ واحد اقامتگاهی برای پذیرایی از مسافران نوروزی در فریدونکنار

رئیس اداره گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی فریدونکنار از آمادگی بیش از ۱۲۰ واحد اقامتگاهی برای پذیرایی از مسافران نوروزی در فریدونکنار خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 + = 32