آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / روستایی / سیدمحمدحسینی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان: نقطه مشترک زندگی هنرمندانه و هنرمندانه زندگی کردن کجاست ؟

سیدمحمدحسینی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان: نقطه مشترک زندگی هنرمندانه و هنرمندانه زندگی کردن کجاست ؟

به گزارش کناریها،یادداشت سیدمحمدحسینی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان.

باسمه تعالی

فعالیت های فرهنگی مذهبی در مجموعه های مختلف بر #اندیشه و شکل گیری بافت اجتماعی #نسل_آینده موثر است .
آثار و فعالیت های فرهنگی و هنری در مجموعه های مختلف از جمله #کانون_پرورش_فکری و بستر های مختلف و جریانات #جهادی و خصوصی در ابعاد مختلف می تواند با آموزه های دینی و فرهنگی از جمله مبانی #آئیینی همچون #عاشورا و … پیوند بخورد ، بارش فکری و فضاسازی ذهنی با خود به همراه داشته باشد و در زیبایی و زیباسازی اندیشه نسل نو موثر باشد .
#هنر و زیبایی در انتقال آموزه های دینی و فرهنگی از جمله مباحثی همچون حماسه عاشورا و یا فرهنگ قرآنی و … بسیار به چشم می خورد و کاربرد فراوانی دارد .
بسیاری از هنرمندان بزرگ کوشیده اند تا #بهشت را در زمین تجسم ببخشند و نگاره هایی بر اساس توصیفات و تشریحات از منابع آیات و روایات استخراج نموده و تصویرگری نمایند ، که نمونه آن در مکتب هنری اصفهان و … در دیوار و سقف نگاری ها و کاشی کاری ها و گچ بری ها و گره چینی ها و کتیبه سازی ها و پرچم و کتل ها و پارچه های محتشم نویسی شده به چشم می خورد .
اگر انسان بتواند زیبایی های به ودیعه گذاشته شده در درون خود را بیدار نماید و آن را در رفتار و برخورد و مشی زندگی خود به نمایش گذارد به بالاترین تجلی هنر انسانی ( که همان الهی شدن است ) دست یافته است .
بهترین وجه اشتراک و ترکیب دو هنر در این نقطه ترکیب ” هنر تجسمی-تصویری-ادبی ” با
” زندگی هنرمندانه یا هنرِرفتاری ” است .
حال اگر محفلی برای تعالی هر دو این هنرها بکوشد و متربیان خود را آن گونه #پرورش دهد که در رفتار و سبک زندگی متخلق به #اخلاق پسندیده و در اندیشه #متفکر و در #خلاقیت و آفرینندگی محیط پیرامونی خویش را همچون بهشت سازند به مرور افرادی را تقدیم #جامعه خواهد کرد که هم زندگی هنرمندانه و هم هنرمندانه زندگی کردن را آموخته اند و به سایرین تعمیم می دهند.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

هادی زاده، مدیر جهاد شهرستان فریدون‌کنار خبر داد: تولید بیش از 20 تن عسل در فریدونکنار

به گزارش کناریها به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *