آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار از کشت کلزا در بیش از ۹ هکتار از اراضی شهرستان فریدونکنار خبر داد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار از کشت کلزا در بیش از ۹ هکتار از اراضی شهرستان فریدونکنار خبر داد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار از کشت کلزا در بیش از ۹ هکتار از اراضی شهرستان فریدونکنار خبر داد.

محمد هادی زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار با اشاره به اینکه در سال جاری امسال ۹ هکتار از اراضی شهرستاان فریدونکنار به کشت کلزا اختصاص یافته است، خاطر نشان کرد: میزان تولید کلزا در سال زراعی گذشته در این شهرستان ۳/۲ تن بوده و پیش بینی می شود در سال زراعی جاری افزون بر ۳۲ تن دانه روغنی کلزا در فصل برداشت از مزارع این شهرستان برداشت گردد.

وی افزود: در سال جاری ۵۴ کیلوگرم بذر کلزا در بین زارعین این شهرستان توزیع شده بطوریکه ارقام کشت شده شامل ارقام هایولا ۵۰ و ۴۸۱۵ می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار اضافه کرد: از خصوصیات بارز ارقام هیبرید عملکرد بالا در واحد سطح و یکنواختی در رسیدگی محصول است که این موضوع برداشت را راحت‌تر می کند.

هادی زاده برگزاری کارگاه‌های آموزشی و اجرای برنامه های آموزشی گسترده در خصوص مزایای کشت کلزا، تامین بذور هیبرید و مقاوم به ریزش و سرما با عملکرد بالا و تامین کارنده های کلزا را از جمله اقدامات انجام شده در راستای ترغیب و تسهیل شرایط کشت برای کشاورزان عنوان کرد و افزود: طی بازدیدهای صورت گرفته، با توجه به رعایت اصول و فنون کشت گیاه کلزا سطح سبز مزارع از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

🔸 وی خاطر نشان کرد: دستیابی به نتیجه مطلوب مستلزم ارتباط نزدیک کارشناسان با کشاورزان است بطوریکه این مدیریت در تمامی مراحل تا برداشت در کنار کشاورزان خواهد بود و در حال حاضر کلزاکاران می بایست با توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی اقدام به آبیاری و مبارزه با علف های هرز کنند.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

اقناع مشروط نانواکناری از پاسخ های وزیر کشور

نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر کشور به شرط برگزاری جلسه ای با حضور مسئولان مربوطه درخصوص دپوی زباله در شهرهای استان مازندران با مجمع نمایندگان استان مازندران، قانع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

23 − 15 =