آموزش وردپرس
خانه / شهرستان / مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار از کشت کلزا در بیش از ۹ هکتار از اراضی شهرستان فریدونکنار خبر داد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار از کشت کلزا در بیش از ۹ هکتار از اراضی شهرستان فریدونکنار خبر داد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار از کشت کلزا در بیش از ۹ هکتار از اراضی شهرستان فریدونکنار خبر داد.

محمد هادی زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار با اشاره به اینکه در سال جاری امسال ۹ هکتار از اراضی شهرستاان فریدونکنار به کشت کلزا اختصاص یافته است، خاطر نشان کرد: میزان تولید کلزا در سال زراعی گذشته در این شهرستان ۳/۲ تن بوده و پیش بینی می شود در سال زراعی جاری افزون بر ۳۲ تن دانه روغنی کلزا در فصل برداشت از مزارع این شهرستان برداشت گردد.

وی افزود: در سال جاری ۵۴ کیلوگرم بذر کلزا در بین زارعین این شهرستان توزیع شده بطوریکه ارقام کشت شده شامل ارقام هایولا ۵۰ و ۴۸۱۵ می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار اضافه کرد: از خصوصیات بارز ارقام هیبرید عملکرد بالا در واحد سطح و یکنواختی در رسیدگی محصول است که این موضوع برداشت را راحت‌تر می کند.

هادی زاده برگزاری کارگاه‌های آموزشی و اجرای برنامه های آموزشی گسترده در خصوص مزایای کشت کلزا، تامین بذور هیبرید و مقاوم به ریزش و سرما با عملکرد بالا و تامین کارنده های کلزا را از جمله اقدامات انجام شده در راستای ترغیب و تسهیل شرایط کشت برای کشاورزان عنوان کرد و افزود: طی بازدیدهای صورت گرفته، با توجه به رعایت اصول و فنون کشت گیاه کلزا سطح سبز مزارع از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

🔸 وی خاطر نشان کرد: دستیابی به نتیجه مطلوب مستلزم ارتباط نزدیک کارشناسان با کشاورزان است بطوریکه این مدیریت در تمامی مراحل تا برداشت در کنار کشاورزان خواهد بود و در حال حاضر کلزاکاران می بایست با توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی اقدام به آبیاری و مبارزه با علف های هرز کنند.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

آمار تصادفات نوروزی در فریدونکنار به صفر رسید

رئیس راهنمایی و رانندگی فریدونکنار اظهار کرد: در ایام نوروز تصادفاتی که منجر به جراحت شدید و فوت شده باشد خوشبختانه در فریدونکنار رخ نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

59 − = 54