شما اینجا هستید
شهرستان » مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران: دپوی جزیره‌ای راه‌حل مدیریت پسماند نیست کاهش ۳۰ درصدی زباله با اجرای طرح تفکیک

به گزارش کناریها به نقل از خبرگزاری بلاغ،مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران گفت: هدف از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی زباله است که باید از روش‌های نو و مشوق‌های خوبی را برای اهالی روستا استفاده کنیم.

حسن اصغریان رستمی عصر امروز در نشست با دهیاران بخش مرکزی و گیلخواران شهرستان جویبار گفت: جویبار یک ویژگی‌ منحصر به فردی نسبت به سایر شهرستان‌های دیگر دارد زیرا تولید زباله به ۳۰ تن در بخش مرکزی و گیلخواران است و با حضور واحدهای بازیافتی می‌تواند مشکلات کمتری نسبت به پسماندها داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد دپوی جزیره‌ای زباله در استان داشته باشیم که چهره‌ای زشت و نازیبا در استان خواهیم داشت.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ اشاره و عنوان کرد: هدف از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی زباله است که باید از روش‌های نو و مشوق‌های خوبی را برای اهالی روستا استفاده کنیم.

اصغریان رستمی با بیان اینکه باید تهدید زباله‌ها را به فرصت تبدیل کنیم اظهار کرد: بسیار از موادی که در پسماندها وجود دارد قابل استفاده مجدد یا بازیافت است که می‌تواند توجیح اقتصادی داشته باشد و دولت نیز در این رابطه تسهیلات هشت درصدی خوبی را برای مدیریت پسماند زباله برای دهیاری‌ها در نظر گرفته است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری و تحلیلی کناریها | سایت خبری کناریهای فریدونکنار