آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / نوشته سیدعباس بردبار/ تحلیل و نقدی بر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فریدونکنار

نوشته سیدعباس بردبار/ تحلیل و نقدی بر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فریدونکنار

به گزارش کناریها،

به رئیس اداره ارشاد پیشنهاد میکنم دوباره مطالعه ای بر حوزه های کاری خود داشته باشد و سیاست های اجرایی اداره مربوطه از جمله #راهبردها ، #اهداف و #وظایف را برای خود سرمشق بگیرد و به این اداره بی تحرک و بی جان در شهر خونی تازه تزریق کند.

🔻 نقد من به اداره ارشاد فریدونکنار در ۵ حوزه است ، #حوزه_فرهنگی ، #حوزه_هنری ، #حوزه_رسانه ، #حوزه_آسیب_های_اجتماعی ، #حوزه_نشر که با فعالین هر ۵ حوزه در شهر تا قبل از نگارش این متن صحبت کردم و آن ها نیز از عدم #حمایت و #هدفمندی مناسب این اداره #گله_مند بودند.

🔻 حوزه #فرهنگ را می توان در بخش های فرهنگ دینی و فرهنگ عمومی خلاصه کرد ، معاونت قرآن و عترت در استان برای همین شکل گرفت تا بتوان فرهنگ دینی را با اشاعه امورات قرآنی ترویج نمود ، حال که #بهترین_قاریان استان و حتی کشور را در این شهر داریم اما متاسفانه هیچ تحرک هدفمند درست قرآنی را در شهر شاهدش نیستیم، در مقوله فرهنگ عمومی که بماند ! نه تشویق و ترویجی در این زمینه داریم و نه حتی پیگیری کوچکی در زمینه ایجاد تاسیسات و تجهیزات مناسب برای گروه های #تئاتر و #سینما و ….

🔻 در حوزه #هنری هم نخبه ها و توانمندان زیادی را در این عرصه داریم و در شهر ما هنر در موسیقی ، عکاسی ، خطاطی ، نقاشی و نگارگری خلاصه می شود که اساتید برجسته ای در فریدونکنار داریم که گاها انجمن های ناکارآمدی از قبل شکل گرفت و حتی دریغ از یک هم فکری ساده و پیگیری پیرامون مشکلات آن ها و حتی عدم کوچکترین حمایت و از سویی لغو و یا اجازه ندادن و یا در جریان نبودن نسبت به برگزاری برنامه های آن ها که بسیار تامل برانگیز بود.

🔻 در حوزه #رسانه هم متاسفانه هیچ نقشی را اداره ارشاد ایفا نمی کند و مطمنا رئیس اداره ارشاد معیاری برای هدفمندسازی رسانه ها و خبرنگاران شهری در نظر نگرفته است و همچنان هرکسی با ساختن یک کانال خبرنگار می شود و هیچ ساز و کار مناسبی برای آن تعریف نشده و منتظر هستند تا دیگران حرکتی کنند و آن ها استفاده تصویری نمایند.

🔻 در حوزه #آسیب_های_اجتماعی هم که درد زیاد و بی درد ترین اداره مرتبط همین اداره ارشاد است ، یا مسئول این اداره تعاریف جدید سازمانی را نمی داند و از آن بی اطلاع است یا خود را در کناری پنهان کرده تا از آسیب دور بماند هر آنچه که هست عدم حضور و عدم برنامه ریزی در این زمینه است که جای بحث زیاد و مجال کم .

🔻 در حوزه #نشر ، نویسندگان توانمندی را در این شهر میشناسم که می توانند با حمایت کتاب های خود را چاپ کنند و حتی شاعران زیادی در این شهر هست که باید پویاتر و فعال تر باشد ، البته در زمینه شعر در جریان هستم مکانی به آن ها تعلق گرفته و این حمایت را پاس می داریم و انجمن شعر از جمله انگشت شمار انجمن ها فعال این اداره می باشد.

🔻 رئیس اداره ارشاد باید بداند اینجا فریدونکنار است و مطمنا در این شهر رئیسی که بخواهد حرکت نکند و صبح تا ظهر به صرفا جلسه کاری بدون خروجی بگذراند مورد نقد قرار خواهد گرفت و باید به این مردم و جوانان این شهر جوابگو باشد و ما نیز منتظر پاسخ از این اداره بسیار مهم و استراتژیک اما کم رمق در شهر هستیم.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

جلسه قرارگاه جوادالائمه در شهرستان فریدونکنار

به گزارش کناریها ، دومین جلسه استانی قرارگاه جوادالائمه با موضوع پیگیری امورات محله اسدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 3