شما اینجا هستید
اقتصادی » خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران: بنادر مازندران نقش بیشتری در تجارت کشور ایفا کنند

خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران: بنادر مازندران نقش بیشتری در تجارت کشور ایفا کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: بنادر استان مازندران با توجه به ظرفیتی که دارند، باید نقش موثرتری در تجارت، حمل و نقل و ترانزیت کشور ایفا نمایند.

حسن خیریانپور روز یکشنبه در جلسه کمیته ویژه هماهنگی تأمین به موقع نهاده های دامی و خوراک طیور که در ساری برگزار شد، افزود: به جهت اهمیت و ضرورت تأمین به موقع نهاده های دامی و خوراک طیور باید فضای هماهنگی بین دستگاه ها برای تسریع در تخلیه محموله های کشتیها در بنادر استان انجام شود.
وی ادامه داد: هماهنگی برای حمل و نقل و برخورد قاطع با دریافت مبالغ غیر قانونی پشت بارنامه و همچنین نظارت توسط دستگاه های مسئول برای تأمین و توزیع درست این نهاده ها انجام شود و برخورد جدی با هر گونه افزایش قیمت و تخلفات احتمالی صورت گیرد.
معاون هماهنگی استانداری مازندران اعلام کرد که مقرر شد به جهت اهمیت موضوع کمیته هایی برای تسریع در ترخیص محموله ها و تأمین به موقع نهاده ها و نیز مقابله و برخورد با هر گونه افزایش قیمت و تخلفات احتمالی شکل گرفته و به صورت هفتگی روند امور را رصد و گزارش اقدامات به استانداری ارائه گردد.
خیریانپور گفت: بنادر امیرآباد، نوشهر و فریدونکنار با داشتن ۲۸ اسکه و بالغ بر ۱۷۶ هزار متر مربع انبارهای مسقف حدود ۱۳ میلیون تن ظرفیت دارند که پتانسیل خوبی به استان برای ایفای نقش گسترده تر و بیشتر در تجارت و جابه جایی کالا می دهد.
وی افزود: می طلبد که برای تکمیل عملکرد بنادر جنوبی کشور نقش مهمتری به بنادر استان مازندران به جهت موقعیت و اتصال به راه آهن کشور داده شود تا بخشی از نیازمندی های استان های کشور از طریق استان مازندران ترانزیت گردد.‎
از سواحل ایران در دریای خزر بیش از ۳۳۸ کیلومتر ساحل مربوط به استان مازندران است که بیشترین میزان ساحل در میان سه استان شمالی را دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری و تحلیلی کناریها | سایت خبری کناریهای فریدونکنار