شما اینجا هستید
سیاسی » نانواکناری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: طالبان اجازه فعالیت داعش در قلمرو خود را نمی‌دهد

به گزارش کناریها،

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است گروه داعش به عنوان یک گروه تروریستی چند میلیتی هیچ‌گاه نمی‌تواند در کنار طالبان در افغانستان حرکت کند.

ولی‌الله نانواکناری، با اشاره به دور جدید مذاکره آمریکا با طالبان در افغانستان گفت: بعد از شکست داعش در عراق و سوریه، امروز آمریکا به دنبال فربه کردن این گروه تروریستی در افغانستان هستند.
نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آمریکا نیروهای داعش را در اطراف ایران به گردش درآورده است، یادآور شد: تا دیروز داعش در عراق و سوریه حضور داشتند و امروز در افغانستان متمرکز شده اند تا به نوعی دیگر در نزدیکی ایران باشند.
تحرکات داعش در افغانستان برای چین و روسیه مزاحمت ایجاد می‌کند
وی در ادامه با بیان اینکه تحرکات داعش در افغانستان برای چین و روسیه نیز مزاحمت ایجاد می کند، عنوان کرد: آمریکا نگاهی اقتصادی و امنیتی به افغانستان دارد و می خواهد از این طریق جایگاه خود را در منطقه تثبیت کند تا پیش از اینکه روسیه و چین به قدرت برسند.
نانواکناری در ادامه ایجاد ناامنی در منطقه را از اهداف شماره یک آمریکا دانست و افزود: در نهایت طالبان از خود افغانستانی ها هستند اما داعشی ها از آنها نیستند و طالبان روی خوش به آنها نشان نخواهند داد.
مذاکره آمریکا با طالبان نتیجه نمی‌دهد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه داعش به عنوان یک گروه تروریستی چند ملیتی نمی تواند هیچگاه در کنار طالبان در افغانستان حرکت کند، خاطرنشان کرد: در این مسیر مذاکره آمریکا با طالبان قطعا شکست خواهد خورد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری و تحلیلی کناریها | سایت خبری کناریهای فریدونکنار