آموزش وردپرس
خانه / شهرستان / جمعه ها ، جمجمه جوانان شهر در خطر است

جمعه ها ، جمجمه جوانان شهر در خطر است

سید عباس بردبار

۱- تا حالا  عاشق شدید ؟ نه از این عاشق شدن های آبکی ، از آن عشق بازی هایی که جانتان را هم برایش بدهید ؟! از آن عشق بازی هایی که هر روز اگر آن را نبینید یا کنارتان نباشد یا برایش هدیه ای نخرید مریض می شوید ؟! از آن عشق بازی هایی که جنون بیاورد ، مثل مجنون عاشق لیلی شود یا از آن دیوانه بازی های که مثل فرهاد کوه را بخواهد از جایش بکند !

۲- حالا بگذارید از یک عشق_بازی_جنون_آمیز در شهرمان پرده برداری کنم عشق به موتور ، عشق به ویراژ دیوانه وار در خیابان ها ، عشق به اینکه بخواهیم این وسیله رام نشدنی را تقویت کنیم ، صدای اگزوزش را زنبوری و آزار دهنده کنیم و هرچه قدر صدای زنبوری آن تیز تر باشد بیشتر توی چشم میوفتیم ، از آن عشق بازی هایی که هر روز برایش هزینه می کنیم و تغییر ظاهری می دهیم ، حتی آنقدر این عشق برایمان عزیز است که برایش لقب هم میگذاریم گرگ بیابان ،

وحشی جاده ها !

۳- نمی دانم تا اینجای متن توانستم این عشق دیوانه وار و جنون آور را برایتان ترسیم کنم ؟! این عشق آنقدری با دل و ذهن آدم بازی می کند که هرکسی حرفه ای تر باشد بیشتر توی چشم است،گاهی از جلو و گاهی از پشت با یک چرخ با این موجود دو چرخ می توان یک مسیر طولانی را طی کرد و تصور این می شود چرا اصلا موتور را دو چرخ ساخته اند ، حرکات_نمایشی ،سرعت ، تک چرخ و …. همه این ها با جان آدم بازی می کند و آیا جز عشق جنون آمیز می توان نام دیگری رویش گذاشت ؟!

۴- جمعه ها مسیر و گذرتان به کمربندی فریدونکنار خورده است ؟! آنجا که عاشق ها دور هم جمع می شوند و عشقشان را به یکدیگر نشان می دهند ! با یک نظم خاصی به طور خودجوش کنار هم جمع شده و باهم نهایت سرعت را تجربه می کنند ، نهایت عشق به مرکبشان را به یکدیگر نشان می دهند !

۵- اما عدم امکانات برای این شور و اشتیاق جوانانه درد آور است ، اینکه آن ها عاشق هستند و آن ها دوست دارند با موتور حرکات نمایشی انجام دهند خوب این هم در نوع خودش هنر است و باید هدفمندش کنیم ، اما چه خوب می شد که برایشان جایی را در نظر می گرفتیم تا حداقل امکاناتی هم داشت ، تا قوانینی هم برایش وضع می کردیم ، تدابیر امن هم برای شان در نظر می گرفتیم و ۲ ساعت را در هفته به آن ها توجه می کردیم ، مردم و خانواده ها هم می آمدند برای تماشا ، فضایی را ایجاد می کردیم تا همه آن ها نهایت عشقشان را نه در خیابان های خطرناک بلکه در یک پیست با حضور یک آمبولانس و تشکیلات امن به همه نشان می دانند ، کاش راهکارهایی برای این عشق بازی ها در نظر گرفته میشد ، کاش …. جان_بچه_های این شهر یک به یک گرفته می شود ، هیچ کسی هم به فکرشان نیست ، هیچ کسی انگار نه انگار که این ها بچه های خود ما هستند و اگر در این چند سال اخیر آمار فوتی ها را بنگریم میفهمیم که چه فاجعه ای اتفاق افتاده است ! به امید روزی که مسئولین درک کنند یا قوانین درستی را تهیه کنند و این امر را محدود کنند و یا تصمیم درست دیگری بگیرند!

۶- صحبتی با این موتور سواران اغلب جوان و نوجوان ، میدانم کسی به شما توجه نمی کند اما شما هم باید حواستان به همشهریانمان باشد به آن خانه ای که  مریض دارد به آن پیرمرد و پیرزن و معلول در خیابان ، به آن مسافری که برای شهر ما نعمت است ، شما باید دلتان برای خانواده تان بسوزد و کمی به آن ها فکر کنید و حرفشان را گوش دهید وقتی شما با موتور بیرون هستید  دل مادرتان پر از استرس است و چشمش نگران بازگشت شما ، به  مادر و پدر و خانواده تان فکر کنید لطفا ! خواهش میکنم ، این یک درد دل است همه این شور و حال ها بزودی تمام می شود پس بگذارید خوب تمام شود.

♦️پایگاه خبری،تحلیلی کناریها

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

برگزاری مراسم سومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم علی عابدینی

سومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم علی عابدینی در روستای فرم فریدونکنار برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + = 22