آموزش وردپرس
خانه / شهرستان / نقش دانشگاه و دانشجو در توسعه و پیشرفت فریدونکنار

نقش دانشگاه و دانشجو در توسعه و پیشرفت فریدونکنار

به گزارش کناریها،

۱۶ آذر یادآور ایستادگی دانشگاه و دانشجو در برابر استبداد با برافراشتن پرچم آزادی و آزادگی بود ، دانشجویانی برآمده از دانشگاهی که ظلم را نپذیرفت و با آگاهی پا در میدان انقلابیگری گذاشت تا حلقه مردم و علما را کامل کند و در برابر دولت و حکومت دلباخته غرب قد علم کند و جان خود را پای آرمان ها قربانی کرد.

دانشگاه های امروزی ضعف های عدیده ای دارند و جزء چند دانشگاه معتبر و رسمی مابقی دانشگاه ها دانشجو پرور نشده بلکه دانشجوی نمره پرور و مدرک گرا و تنبل و …. بار آورده و قدرت تفکر و آزادی بیان را از او گرفته است دانشگاهی که نه به استعدادهایش احترام می گذارد و نه به اساتیدش ، دانشگاهی که اغلب اساتیدش هم فرم غربی به خود گرفته اند و راه آزادی و پیشرفت را در غرب و مدل غربی جست و جو می کنند برای همین نتوانسته در اوضاع نابسمان اقتصادی و گاها تهاجمات بیرحمانه فرهنگی به کمک کشور بیاید و سپر دفاعی قابل اتکایی باشد چرا که از مکتب جعفری فاصله و روی به مکتب غربی آورده است.

اما فریدونکنار شهر بی دانشگاهی که البته چند سالیست دانشگاه غیرانتفاعی پردیسان آن در فریدونکنار با ورود به رشته های فنی دانشجو می پذیرد و دانشگاه صنعتی علوم و فنون شمال که کسی از کارکرد آن در بهترین نقطه ساحلی این شهر با خبر نیست اما سوالی ذهنم را درگیر کرده اینکه اگر به گفته دکتر بهشتی دانشجو  موذن است ، صدای دانشجویان این شهر کی و کجا شنیده می شود ؟! آیا فریدونکنار دانشجوی شجاع و با مطالعه ندارد تا درباره وضعیت اسف بار فریدونکنار چه از لحاظ جامعه شناختی و چه از لحاظ مباحث فنی و عمرانی دست به قلم ببرند و نظر دهند !؟ آیا فریدونکنار مهندس و دانشجو و معلم و اساتید دانشگاهی ندارد که بنویسند و بگویند راه های برون رفت از مشکل و عدم توسعه و پیشرفت فریدونکنار چیست و چگونه می توان از ظرفیت های این شهر به شکل تئوری و عملی استفاده کرد ؟!

فریاد امید ،عقلانیت ،  پیشرفت از دانشجوی این شهر شنیده نمی شود و این سکوت مرگبار و دست به قلم نشدن آن ها و عدم نگارش متن و مقاله ای برای توسعه و پیشرفت این شهر و تئوریزه نکردن مباحث جامعه شناختی و مباحث فنی و عدم دیدگاه های بلند مدت و استراتژیک ضربه مهلکی را به این شهر می زند و شهر را به جای پیشرفت علمی صرفا با پیشرفت تجربی جلو می برد و تجربه ای که با علم آمیخته نشود و بلعکس علمی که تجربه ای را پشتوانه خود نکند نمی تواند مثمر ثمر باشد.

هر چه که هست عدم وجود یک دانشگاه به تمام معنا علم پرور و دانشجو پرور در مباحث علوم انسانی و علوم فنی در شهر احساس می شود و همچنین سکوت و انزوای دانشجویان گذشته و اساتید و مهندسان فعلی شهر باعث شده در این دیار پر از ظرفیت های نهفته سکوتی مرگبار را شاهد باشیم که هیچ آینده خوبی برای فرزندانش قابل پیش بینی نیست.

۱۶ آذر روز دانشجو بر همه کسانی که در پی دانش هستند گرامی باد و امید بر اینکه از لایه محافظه کاری خلاص شوند و فریاد عدالتخواهی و پیشرفت و رفع تبعیض و …. در این شهر سر دهند و خود را درگیر امورات پیش پا افتاده نکنند و در کنار درگیری های شخصی به محیط پیرامون خود نیز بیاندیشند چرا که واژه های  امید و  عقلانیت و  پیشرفت از حلقوم دانشجو باید فریاد زده شود.

اساتید ، فرهنگیان ، دانشجویان ، شهروندان شما می توانید در مباحث مختلف شهری مطالب و متن نوشته و مقاله و دلنوشته های خود را برای ما به آیدی زیر راسال نمایید تا در پایگاه خبری،تحلیلی کناریها با نام شما منتشر کنیم ، بیاییم همه باهم در جهت پیشرفت شهر همصدا شویم

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

حسین یکتا در سالگرد شهید مدافع حرم علی عابدینی: لشکرهای مقاومت در دنیا دشمن را عصبانی کرده است/ دولت پس از ۲ سال به پیش‌بینی رهبری رسید

روایتگر دفاع مقدس گفت: امروز به برکت خون شهدا لشکرهای مقاومت در دنیا شکل گرفته و دشمن از دست جمهوری اسلامی ناراحت است که به فرموده رهبری این‌ها نفس‌های آخر را می‌کشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 2