آموزش وردپرس
خانه / شهرستان / فریدونکنار را دریابید/ فقری پنهان زیر برگ های سبز آن نهفته است

فریدونکنار را دریابید/ فقری پنهان زیر برگ های سبز آن نهفته است

به گزارش کناریها،

۱-این تیتری که برای این نوشته انتخاب کردم تیتری بود از بیانات مقام معظم رهبری در بازدید از مازندران در سال های دور که خیلی زود مورد توجه قرار گرفت ، جمله ای که همه را به فکر فرو برد و بعد از آن در بیان بسیاری از مسئولین استانی این جمله را می توانستید بشنوید و البته فقط بشنوید : ” فقر مازندران ، زیر برگ های سبزش پنهان است” حال خواستم به   فریدونکنار ، این دیار سبز همیشه نادیده گرفته شده بپردازم و این تیتر را برای این   خطه  مبارک ، خطه ای پهلوان خیز و نخبه پرور و هنر دوست به کار ببرم.

۲- بخشی زیادی از عقب رفت این شهر و نادیده گرفته شدن آن بر می گردد به خود ما ، عدم اتحاد شهری مختص زمان حال نیست بلکه می توانید این   چند  قطبی شدن ها و اختلافات دامنگیر و گاها حزبی برخورد کردن ها و جناح بندی ها و برچسب زنی ها که فلانی در تیم فلانی هست را از گذشته این شهر جست و جو کنید آنجا که این شهر دو امام جمعه داشت و در دو مکان نماز جمعه برپا بود،آنجا که فلان طایفه با فلان طایفه بر سر زمین و ملک و املاک درگیری های عظیمی داشتند که این قومی عمل کردن ها و قبیله ای رای دادن ها و ندیدن   شایستگی  ها و کشیدن   نردبان  موفقیت از زیر پای یکدیگر لطمات زیادی را به خود ما وارد کرده است.

۳- هشت کیلومتر   ساحل آزاد و بکر ، نزدیک ترین شهر ساحلی به پایتخت ، شهری مرزی با دارا بودن   بندر تجاری ، دارای   جنگل های بکر باریکرود جنوبی و ازباران و سوته ، شهری پر از   رودخانه ، شهری پر از آب بندان شهری دارای   تالاب بین المللی ، زیستگاه   پرندگان مهاجر و تک   درنای سیبری ، دارای بهترین   برنج و خوش طعم ترین   ماهی و   خاویار کدام شهر همه این ها را باهم دارد ؟! و چرا با این همه خصوصیات   سرمایه  گذاری را به این شهر نمی کشاند جای تعجب است و هنوز پاسخ روشنی دریافت نشده است!

۴- شهری با   نیروهای  انسانی شگفت آور در همه زمینه ها علمی ، فرهنگی ، ورزشی ، هنری ، شهری که دارای توانمندترین نیروها در سطوح مختلف مدیریتی کشور در حال فعالیت هستند اما چرا این ظرفیت ها را قدر دان نبودیم ؟ و چرا نخبگان فراری و دیگران   پشت  میزهای  مدیریتی این شهر هستند پاسخی است که تا حال بی جواب مانده است ! و نبروهای بومی خدماتی ها و نیروهای غیربومی کارمندان ادارات این شهر شده اند.

۵- فرزندان حال و آینده این شهر به چه باید دلشان خوش باشد ؟ مسئولی که کوچکترین تفریح خود را در شهرهای دیگر می گذراند نمی تواند جواب این سوال را بدهد که فریدونکنار چرا خالی از امکنه های تفریحی و فرهنگی مناسب از جمله   استخر و   سینما است ؟ چرا در بحث توریست پذیری اینقدر کم رمق است و چرا از لحاظ درآمدی آنقدری ضعف داریم و توسعه و درآمد پایداری نتوانستیم برای شهر ایجاد کنیم که حال تصمیم به   فروش یکی دیگر از   ویلاها در یکی از شهرک های این شهر گرفته ایم ؟!

۶- مسئولین شهری باید به این درک برسند که هیچ کسی به تنهایی خودش همه چی دان نیست و   مشورت  پذیری از   نخبگان می تواند دوای هر دردی باشد ،   حذف  جوان و حذف فکر جوان و حذف منتقد و ارائه شکوایه به جای جوابیه مستدل و منطقی هیچ وقت نمی تواند به بالارفتن و توسعه مسائل فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی این شهر کمک کند ، این شهر نیاز به   تغییر  نگرش دارد ، نیاز به این تفکر دارد که باید برای موفقیت های هم دعا کنیم و از اینکه   شهروند شهر من تلاش میکند تا شهر به جایگاه رفیع توسعه برسد همه باهم خوشحال شویم و دست یکدیگر را بگیریم.

سید عباس بردبار

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

نقد…! چالش یا فرصت

نقد را میتوان جدا کردن سره از ناسره و شناختن خوبی‌ها و بدی‌های یک چیز، تعریف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

99 − 92 =