✍️به قلم محمدسعید سیدعلی پور؛ فریدونکنار ، شهر سرداران پر آوازه بصیر ، شهر درنا ، شهر برنج و ماهی و پرنده

به نام خدا

فریدونکنار ، شهر سرداران پر آوازه بصیر ، شهر درنا ، شهر برنج و ماهی و پرنده

🔻همیشه گفته ایم که #صنعت_توریسم میتواند در پیشرفت و شکوفایی هر منطقه ای چه در زمینه اقتصادی و فرهنگی و چه در حوزه شهرسازی و نحوه مدیریت شهری آن منطقه بسیار تاثیر گذار باشد.

🔻زمانی که #فریدونکنار را با پتانسیل های موجودش با دیگر شهر های هم جوارش مقایسه کردم به نکته جالبی دست یافتم که فریدونکنار علاوه بر اینکه چیزی از دیگر شهر ها کم ندارد بلکه شاخصه های با ارزش تری نیز در خود داراست و میتوان در موضوع سرمایه گذاری در بخش توریست پذیر کردن این شهر و در جهت تحول اقتصادی آن که پر از برندهای ناب و نادیده گرفته شده است قدم برداشت.

🔻شهرستان فریدونکنار یا بهتر بگویم #خطه_مبارک شهری خوش آوازه در ۸ سال دفاع مقدس و دفاع از حریم اهل بیت است که افراد والا مقامی همچون #بصیر ها و #شالیکار ها را به صحنه روزگار معرفی کرده که از آنها به عنوان قهرمانان بلا منازع و اسطوره های ماندگار این شهر یاد میشود.

🔻خطه ای هنر پرور و ورزش دوست که پهلوانانش بر سکو های جهانی ورزش پای نهاده اند و امثال #عباس_حاج_کناری ها پرچم داران نسل پر آوازه کشتی ایران در دنیا میباشند و #مصطفی_زمانی ها سوپر استارهای پر فروغ هنر این شهر در کشور هستند

🔻شهرستانی بندری که به دارا بودن اولین #بندر خصوصی کشور و شهرک های تفریحی همچون #خزرشهر و #فرزاد_شهر در ایران شهره است.

🔻منطقه ای حاصل خیز که با کیفیت ترین محصول #برنج شمال کشور در زمین های مرغوب آن کشت میشود که لقب پایتخت برنج ایران به راستی برازنده آن است.

🔻خانه ای امن برای نایاب ترین گونه ی #درنای جهان و گونه های مختلف پرندگان وحشی که هر ساله در آغوش آرام خود از آنها میزبانی میکند.

🔻شهری که جنگل نادیده شده آن و ساحل و دریای بکرش و همچنین #تالاب_بین_المللی آن همواره زبان زد همگان بوده و هست.

🔻شهرستانی که بازار روز و بازار هفتگی اآن و همینطور بازار ماهی فروشانش با آن ماهی های همیشه تازه و خوش طعمش سالیانه بیش از هزاران مسافر را به سمت خود میکشاند .

🔹حال یک سوال پیش می آید که فریدونکنار چگونه از این همه ظرفیت های ارزشمند برخوردار است ، اما همچنان #شهری_تنها و کمتر دیده شده باقی مانده؟؟

🔹در جواب باید گفت:

🔻فریدونکنار نسبت به دیگر شهرهای شمال کشوربه حدی تنها مانده که برای عدم اتصال آن به شهر های همسایه اش در سکوت کامل بر سر راهش دیوار کشی میکنند که مبادا خاک فریدونکنار با خاک آن شهر هایی که روزی نگاهشان تنها به فریدونکنار بود یکی شود.

🔻شهری پر از #آرزوهای زیبا که همت مسئولین در تحقق آنان بسیار پر اهمیت است، از جمله آرزوی داشتن یک #کمربندی مناسب ، یک جاده ساحلی آرام و زیبا ، #پارک تفریحی متناسب برای خانواده ها ، کارخانه و شرکتی در جهت #اشتغال_جوانان ، ورود سرمایه گذار در بحث ساحل و ساخت و ساز متناسب با بافت شهری ، و همچنین داشتن #سینما و #استخر که مطالبات جمعی مردم این شهرستان است.

🔻 آیا به راستی شهری که با وجود دارا بودن ظرفیت های انسانی خلاق ،ماهر و توانا برای جلوه بخشیدن به خود از متخصصان غیر بومی کمک میگیرد، قابلیت یک پیشرفت چشم گیر را داراست؟! شهری که در مسئولیت های بالا از جمله معاونت وزیر پتانسیل و ظرفیت انسانی دارد آیا در راستای #پیشرفت_شهری از آن ها استفاده شده است؟!

🔹حرف ها، حرف گله و نارضایتی نیست بلکه #درد_دل است…

در حالی که این شهر مذهبی ،ولایت مدار و طبیعت دوست سالیان درازیست میزبان پرندگان مهاجر میباشد چگونه میشود که در سایه بی مهری های فراوان به آن لقب کشتارگاه پرندگان را نسبت دهند؟، آیا توریست پذیر کردن یک تالاب بین المللی کاری سخت و دشواریست ؟؟!

🔹شهر بصیر جایگاهش کجاست؟!

🔻فریدونکناری که در دفاع از سرزمین ،دفاع از ناموس و اسلام همواره در خط مقدم جبهه حق علیه باطل ایستادگی کرده است و در ایستادگی در برابر ظلم و ظالم هیچگاه حد و مرز نشناخته و دلیرمردان و شیرزنانش با عشق به اهل بیت و نظام و ایران پا به صحنه نبرد با بدخواهان این سرزمین گذاشته اند تا نام ایران همواره جاوید و استوار بماند قطعا جایگاهش بسیار بالاتر از اینها خواهد بود ….

🔻 با وجود تمام اینها فریدونکنار اکنون رنگ و بوی بومی شدن را به خود گرفته است که اندکی بر روی زخم های این شهر مرحم شده اما مردمان مهربان و سخت کوش فریدونکنار انتظارات زیاد و بجایی از مدیران بومی و همچنین مسولین توانا ، باتجربه و مدیران جوان و پرتلاش خود دارا هستند زیرا فریدونکنار سالیان درازیست که تجربه داشتن یک شهر ایده آل و پر رونق را نداشته و اکنون بیش از هر زمان دیگری خواهان ورود و به کارگیری تفکرات جدید و تاثیر گذار بومی و شایسته میباشد.

🔻به امید روزی که قدر داشته هایمان را بیشتر بدانیم تا دیگران از آنها بیش از خودمان بهره مند نشوند.

و من الله توفیق

نویسنده: محمدسعید سیدعلی پور

۹۷/۱/۳۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 12 =