آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / محیط زیست فقط مختص به صید پرنده نیست.

محیط زیست فقط مختص به صید پرنده نیست.

به گزارش کناریها،

در روزهایی که شاهد   تخریب شهر بصیر و بصیرت بعلت صید پرندگان در رسانه‌های مختلف هستیم که مشکلات زیست محیطی در این شهر بیداد میکند؛ مشکلاتی از قبیل   پسماند،   ورود  فاضلاب  به  دریا،   سگهای  ولگرد و غیره.

این موضوع منجر به این شد که   نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار به این موضوع واکنش نشان دهد و به تهمت‌زنندگان بگوید ” این تهمت‌ها که به مردم شهر میزنید در شان خودتان هست”

سال گذشته دامگاه‌داران بصورت   خودجوش تعداد کِرِس های خود را به ۱ عدد کاهش دادند‌ تا از   تهمت‌ ها و ترکش انتقادات بیجا رسانه‌هایی که دارای قدرت هستند در امان باشند اما باز هم امسال شاهد این انتقادات بیجا هستیم.

در مهرماه امسال دامگاه‌داران فریدون‌کنار با کلی تلاش و پیگیری توانستند آب را به   تالاب  بین‌المللی  فریدون‌کنار برسانند تا   میزبان این پرنده‌ها باشند زیرا در نبود آب، پرندگان مهاجر در زمین‌های کشاورزی فرود می‌آمدند و آب   مسموم زمین‌های کشاورزی را میخوردند و  تلف میشدند. تعداد زیادی از پرندگان هم توسط   شکارچیان  غیرمجاز با   تفنگ شکار میشدند اما دامگاه‌داران با رساندن آب به تالاب و فرود پرندگان در تالاب بصورتی از آنها محافظت میکنند زیرا کسی حق ورود به این مکان را ندارد.

این دامگاه‌داران با روش   مجاز و سنتی  دوما آنها را صید میکنند؛ روشی که بیش از ۳۰۰ سال قدمت دارد.

اما تفاوت صید و شکار چیست؟

تفاوت صید و شکار در این است که صید توسط   دام انجام میشود اما شکار با   اسلحه و   تفنگ.
در دامگاه فریدون‌کنار فقط از دام استفاده میشود زیرا اسلحه موجب ناامنی و به هم ریختن آرامش دامگاه میشود.

این افراد به سیاه‌نمایی و تهمت‌های ناروا آبروی شهر بصیر و بصیرت را بردند و قلب مردم این   خطه‌مبارک را جریحه‌دار کردند زیرا در کشورهای دیگر بصورت بیرحمانه این پرندگان را شکار میکنند.
این مستند‌های نسنجیده حتی باعث آبروریزی در دنیا شدند درصورتیکه که در کشورهای دیگر شکار بصورت آشکار و بدون منع قانونی انجام میپذیرد‌ حتی تصاویر و فیلم‌های خود با شکار را در   اینترنت و   فضای‌مجازی به اشتراک میگذارند.

لازم بذکر است سال گذشته   بازار  پرندگان بصورت خودجوش توسط بازاریان برچیده شد.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

جلسه قرارگاه جوادالائمه در شهرستان فریدونکنار

به گزارش کناریها ، دومین جلسه استانی قرارگاه جوادالائمه با موضوع پیگیری امورات محله اسدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 2