آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / ورزشی / بازی “برد – برد” ورزش فریدونکنار با رفع مشکل حقوقی استادیوم آزادی

بازی “برد – برد” ورزش فریدونکنار با رفع مشکل حقوقی استادیوم آزادی

به گزارش کناریها،فریدونکنار با دارا بودن بیش از ۲۰ تیم فوتبال در رده‌های سنی مختلف و حضور در لیگ‌های استانی و کشوری، همواره یکی از قطب‌های فوتبال مازندران به ویژه در رده پایه محسوب می‌شود.

حضور تیم‌های شهرداری، دانش و فرابرتر فریدونکنار در رقابت‌های مختلف کشوری و استانی در رده‌های بزرگسالان و  پایه و دعوت بازیکنان فریدونکناری در اردوهای مختلف تیم‌های ملی و حتی بازی در رقابت‌های آسیایی و جهانی، نشان از اهمیت این ورزش در این شهرستان دارد.

با این وجود، مهم‌ترین مشکلی که این استادیوم با آن روبه‌رو شده معضل حقوقی این ورزشگاه است که از وزیر ورزش و جوانان دولت تدبیر و امید، مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، فرماندار سابق و رئیس سابق اداره ورزش و جوانان فریدونکنار وعده رفع سریع آن را داده بودند و به نتیجه نرسیده بود اما بالاخره به نظر می رسد به آرامی این مشکلات در حال بر طرف شدن است.

معضل حقوقی که تا به امروز مانع شکوفایی و رفع مشکلات سخت‌افزاری این استادیوم مانند تکمیل سکوی تماشاگران آن پس از ۲۰ سال انتظار شده است.

به گفته قهرمان کلیج رئیس اسبق اداره ورزش و جوانان فریدونکنار، در سال ۹۴ برای احداث و تکمیل فاز دوم سکوی تماشاگران و پیست دومیدانی ۲۸۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده بود که به دلیل مشکلات حقوقی، این اعتبار جذب نشده بود.

معضل ۴۰ ساله برطرف می‌شود؟!

انصار آری رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار در گفت‌‌و‌گو با ایسنا مازندران با تشریح آخرین وضعیت حقوقی این استادیوم، اظهار کرد: زمین فوتبال کریم آزادی فریدونکنار، با یک معضل ۴۰ ساله در خصوص سند مالکیت رو به رو بود که از ابتدای ورود‌مان به این شهرستان با هماهنگی و حضور نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرکل ورزش و جوانان، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و جوانان، شهردار و شورای اسلامی شهر طی نشستی در فرمانداری فریدونکنار بخشی از مشکل این زمین برطرف شد.

وی تصریح کرد: بخش دیگری از این زمین در تملک اداره راه و شهرسازی قرار دارد که باید به اداره‌کل ورزش و جوانان انتقال یابد.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار افزود: بخش دیگری از این زمین ورزشی نیز متعلق به کمیته امداد است که مقرر شد وزارت ورزش طی مکاتبه ای با فتاح رئیس کمیته امداد کشور، به نام ورزش معاوضه شود.

آری تصریح کرد: بخش دیگری از این زمین، متعلق به بخش خصوصی و افراد حقیقی است که مقرر شد نشستی با حضور شهرداری و ادارات راه، مسکن، شهرسازی و ورزش صورت گیرد و شهرداری زمینی را که به نام راه و شهرسازی دارد به نام آنها معاوضه کند و سند افراد حقیقی نیز به نام ورزش انتقال یابد.

فریدونکناری‌ها؛ در انتظار تحقق وعده‌ سردار!

بر این اساس و با وجود نزدیک شدن به رفع کامل مشکل استادیوم آزادی فریدونکنار، مردم این شهرستان در انتظار وعده سردار ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی نیز هستند.

نانوکناری وعده داده بود در صورت رفع مشکل حقوقی این استادیوم، ۲۰۰ میلیون تومان برای تکمیل این طرح‌های ورزشی در استادیوم آزادی از سوی وی تامین شود.

به گزارش ایسنا مازندران، رفع شدن مشکل حقوقی استادیوم شهید کریم آزادی فریدونکنار، علاوه بر رفع معضل ۴۰ ساله، می تواند زمینه‌ساز تحقق وعده‌های مسئولان در تامین و جذب بودجه‌های مورد نیاز برای تکمیل طرح‌های ورزشی این استادیوم نیز باشد.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

برگزاری نخستین فستیوال ورزش‌های همگانی در فریدونکنار

نخستین قستیوال ورزش‌های همگانی با حضور شهروندان فریدونکناری در ورزشگاه شهید کریم آزادی این شهرستان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 2