آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / فرماندار فریدونکنار: پرورش کرم ابریشم در فریدونکنار رونق می گیرد

فرماندار فریدونکنار: پرورش کرم ابریشم در فریدونکنار رونق می گیرد

 

فرماندار فریدونکنار گفت: پرورش کرم ابریشم برای نخستین بار در این منطقه در حال پیگیری است و به دنبال رویکرد تنوع بخشی در زمینه اقتصاد هستیم.

 

به گزارش کناریها؛محمدمهدی نصیری کناری در نشست رسانه‌ای فرماندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی فریدونکنار با اصحاب رسانه که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد،در پاسخ به سوالی درخصوص تنظیم سند توسعه شهرستان اظهار کرد: فریدونکنار از نخستین شهرهایی بوده که سند توسعه شهرستان را تنظیم و ارسال کرده است.

وی با اشاره به وضعیت کلینیک ویژه بیمارستان امام فریدونکنار، خاطرنشان کرد: کارهای خوبی صورت گرفته اما در حال حاضر به خاطر دوگانگی تصمیم گیری مدیریتی که بین شبکه و بیمارستان وجود دارد، این پروژه به سرانجام نرسیده که امیدواریم با رفع تعارضات این مشکلات برطرف شود.

فرماندار فریدونکنار تاکید کرد: مشکلات موجود در سیستم نوبت دهی بیمارستان از مطالبات جدی ما است اما بخشی از این مشکل مربوط به منایع و همچنین سیستم بیمارستان ها است که که حتی در تمام کشور با آن درگیر هستند و فقط مختص فریدونکنار نیست.

* مشکل زباله باید با توان و علم خارجی برطرف شود

وی همچنین درخصوص محل دپوی زباله، تصریح کرد: مشکل زباله باید با توان و علم خارجی برطرف شود چراکه علم داخل پاسخگوی این معضل نیست.

نصیری در پاسخ به سوال مطرح شده در مورد مجوزهای صادر شده برای تغییر کاربری های صورت گرفته در فریدونکنار، گفت: تغییر کاربری ناشی از درخواستی است که به شورای شهر و شهرداری ارائه می شود اما در کارگروه و کمیته تلفیق، شورای برنامه ریزی و ماده صد مطرح می شود و از مشکلات اقتصادی ما مجزا نیست.

فرماندار فریدونکنار خاطرنشان کرد: تور پره شاهد و انقلاب از جمله مواردی است که قرار است دانشگاه علامه طباطبایی در قالب پایان نامه ها مورد بررسی قرار دهند و ما پیگیر این امر هستیم.

*احیا شدن آب بندان های بیشه محله و شیر محله

نصیری با اشاره به وضعیت آب بندان های روستاهای بزرگ بیشه محله و شیرمحله گفت: این مورد از جمله طرح های ملی است که مطالعات آن به پایان رسیده و به احتمال فراوان تا اسفند ماه پس از ۴۰ سال رها شدن دوباره احیا می شود.

فرماندار فریدونکنار با بیان اینکه به دنبال گرفتن مکانی برای ایجاد موزه شهدای خطه مبارک هستیم تصریح کرد: در حال پیگیری برای گرفتن منزل قدیمی در یکی از روستاهای ازباران برای این کار هستیم اما به دلیل وضعیت نامناسب بودجه هنوز محقق نشد.

وی درخصوص عدم تشکیل کمیته تسهیلگران توسعه در فریدونکنار یادآور شد: برای این موضوع با دقت بیشتر در حال کار هستیم.

نصیری همچنین در مورد کنارگذاشتن گروه مشاوران جوان در این دوره از مدیریت فرمانداری فریدونکنار اشاره کرد و عنوان داشت: از دوره اسلامی استاندار سابق مازندران طی دستوری گفته شد که از داشتن مشاوران در هر عنوانی خودداری به عمل آید اما با توجه به ارتباط نزدیکی که ما با جوانان داریم همیشه تاثیرگذاری آن را حس می کنیم.

فرماندار فریدونکنار با بیان رتبه اقتصادمقاومتی این شهرستان گفت: در زمانی که مدیریت این شهرستان به ما سپرده شد در زمینه جذب اعتبار و تسهیلات در رتبه ۲۱ شهرستان های مازندران قرار داشتیم اما هم‌اکنون با تلاشی که صورت گرفته به رتبه دوم استان رسیدیم.

نصیری کناری همچنین خاطرنشان کرد: در جذب منابع اعتباری با توجه به اینکه ۳۲ میلیارد ریال سهمیه داشتیم اما توانستیم ۵۲ میلیارد ریال جذب داشته باشیم که با پرداخت ۱۶۰ درصد اعتبار نشان داده ایم که می توانیم در زمینه های اقتصادمقاومتی و اشتغال و کارآفرینی به خوبی عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه تنوع بخشی در اشتغال یکی از مباحث مهم اقتصادمقاومتی است، ادامه داد: با توجه به این امر پرورش کرم ابریشم برای نخستین بار در این منطقه در حال پیگیری است و به دنبال رویکرد تنوع بخشی در زمینه اقتصاد هستیم.

در پایان این نشست مقرر شد که در هر فصل یک بار نشست خبری بین اصحاب رسانه و مدیران دستگاه های اجرایی فریدونکنار برگزارشود، همچنین هر کدام از ادارات باید یک نفر آشنا به مسائل روابط عمومی را برای اداره خود معرفی کنند و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملزم شد تا قبل از پایان سال نسبت به شناسایی فوری فعالان رسانه ای و تشکیل جلسه و ارائه صورت جلسه اقدام کند.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

جلسه قرارگاه جوادالائمه در شهرستان فریدونکنار

به گزارش کناریها ، دومین جلسه استانی قرارگاه جوادالائمه با موضوع پیگیری امورات محله اسدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50 − 44 =