آموزش وردپرس
خانه / شهرستان / خزانه گیری ۲۰ درصد شالیزارهای فریدونکنار

خزانه گیری ۲۰ درصد شالیزارهای فریدونکنار

 

به گزارش کناریها،محمد هادی ‌زاده با اشاره به آب تخت اولیه ۹۸ درصد شالیزارها و نیز ۶۵ درصد شخم و شیار زمستانه در فصل زراعی جدید پیش بینی کرد: در صورت مساعد بودن آب و هوا مانند سالهای گذشته، محصول خوب و مناسبی از این مزارع برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار با بیان اینکه برنج این شهرستان با دارا بودن عطر و طعم مطبوع در سطح کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار است گفت: تالاب فریدونکنار هم برخلاف دیگر تالاب های موجود در ایران فصلی و در واقع همان زمین های شالیزاری بوده که در فصل پاییز و زمستان مکان امنی را برای انواع پرندگان مهاجر مهیا می کنند.
هادی ‌زاده افزود: وجود میلیون ها قطعه پرندگان مهاجر در شالیزارها موجب تزریق تدریجی مقادیر زیادی فضله در شالیزار شده و به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی ازت و فسفر تاثیر مهمی در غنی شدن خاک شالیزارهای منطقه داشته و مصرف انواع کودهای شیمیایی را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار با اشاره به اینکه این پرندگان با تغذیه انواع حشرات و کرم ها، نیاز به مصرف سموم برای دفع آفات شالیزارها را به حداقل می رسانند گفت: این شهرستان دارای ۶ هزار و ۲۱ هکتار شالیزاری است.vخبرگزاری صدا و سیما

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

نقد…! چالش یا فرصت

نقد را میتوان جدا کردن سره از ناسره و شناختن خوبی‌ها و بدی‌های یک چیز، تعریف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

86 − 81 =