آموزش وردپرس
خانه / اقتصادی / معاون حقوقی رییس جمهور:دانشگاه مازندران از دانشگاه های مهم کشور است و باید به آن توجه کرد/ این دانشگاه استعداد پیشرفت زیادی دارد

معاون حقوقی رییس جمهور:دانشگاه مازندران از دانشگاه های مهم کشور است و باید به آن توجه کرد/ این دانشگاه استعداد پیشرفت زیادی دارد

دکتر لعیا جنیدی معاون حقوقی رییس جمهور با ابراز خرسندی از حضور در استان مازندران و به ویژه دانشگاه مازندران گفت: باعث افتخار است که فرصت مغتنم و ارزشمندی پیش آمد تا به جایی که به آن تعلق دارم و به فکرش هستم بازگردم. تعلق خاطر زیادی به مردم و دانشجویان عزیزی دارم که آینده کشور را با خود پیش خواهند برد. امید این است که برای یک ایران بهتر و آینده روشن تر به فرزندان خود کمک کنیم.

دکتر جنیدی با تاکید بر این که این نقد به تمامی دستگاه های اجرایی کشور وارد است که کشوری که تمامی منابع را به خوبی دارد، چرا باید دانشجویان و فرهیختگانش برای تحصیل به خارج کشور بروند، افزود: من توصیه می کنم که این نسل جوان با تمامی سختی ها تلاش کنند تا در اینجا بمانند. فرزندان کشور باید بدانند که بارها در تاریخ این کشور چنین مشکلاتی بوده، ولی پیش از ما بودند که ایستادند و مقاومت کردند. امیدوارم که اساتید در این توسعه فرهنگی که موجب می شود تا نسل جوان در انتهای کار خود به کشور خود برگردند و در آبادانی این کشور سهیم باشند بکوشند. وقتی که یک دانشجوی مستعد با این تلاش می آید و تعلیم می بیند و به نقطه بلوغ ذهنی می رسد، حیف است نتوانیم از او برای کشور استفاده کنیم.

معاون حقوقی رییس جمهور به قدمت دانشگاه مازندران و پتانسیل های موجود در آن اشاره کرد و افزود: با تکیه بر این توانمندی و پتانسیل، می توان محیط مناسبی برای فعالیت های محلی، ملی و منطقه ای ایجاد کرد. اگر دانشگاه مازندران تمایل داشته باشد، می توانیم مرکز مطالعات منطقه ای دریای خزر را در اینجا ایجاد کنیم و ما هم از نظر حقوقی کمک می کنیم. این دانشگاه از دانشگاه های مهم کشور است و باید به آن توجه کرد. این دانشگاه استعداد پیشرفت زیادی دارد. جایگاه اصیل ما همین دانشکده ها و همین بحث ها است. این ماموریت اصلی ما است.

دکتر جنیدی در ادامه به بحث بانکداری در ایران اشاره کرد و اظهار داشت: سیستم بانکداری ما از دو جهت تحت فشار است: اول به دلیل تحریم های نامشروع ایالات متحده که در دادگاه بین المللی گفته شد که ایالات متحده نباید جلوی ارتباطات بانکی ایران را بگیرد، چرا که این تحریم ها به روابط بانکی ما صدمه زده و باعث هزینه های زیادی شده است.

وی افزود: بخش دیگر، مساله استانداردها است. واقعیت این است که دنیا، دنیایی به هم پیوسته است خیلی مشکل است که فکر کنیم می توانیم در انزوا باشیم نمی توان تصور کرد که منزوی باشید. حتما باید به دنبال تئوری ارتباط بود. ایران با این همه منابع و بر سر شاهراه ارتباطات تمدنی دنیا ایستاده است و چنین کشوری نمی تواند منطق انزوا داشته باشد. نسل جوان می خواهد ارتباط برقرار کند و می خواهد به یک زندگی موفق دست یابد و نباید اجازه دهیم جلوی توسعه کشور به این دلایل گرفته شود.

معاون حقوقی رییس جمهور  بر لزوم پیوستن ایران به معاهدات بین المللی تاکید کرد و ادامه داد: ما هم متقابلا باید امتیازات بین المللی داشته باشیم. باید به سیستم بانکداری بین المللی برای صادرات و واردات متصل بشویم و استرداد مجرمان و انتقال محکومان و … را مطالبه کنیم.

دکتر جنیدی در پایان سخنان خود گفت: معاونت حقوقی بر این عقیده است که الحاق ما به این معاهدات به مصلحت کشور است. بحث من بحث کارشناسی است. من دعوت می کنم از اساتید، دانشجویان، متخصصان حوزه مالی، بانکی، اقتصادی و حقوقی و بقیه رشته های ذیربط تا در این امر همکاری کنند و نظرات خود را بیان کنند./محمدسعیدسیدعلی‌پور/کناریها

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

بهره برداری از بزرگترین بیمارستان تخصصی دامپزشکی شمال کشور در فریدونکنار این بیمارستان در چهار طبقه و با سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد تومانی به بهره برداری رسید.

بیمارستان تخصصی دامپزشکی دکتر حسن زاده فریدونکنار با مساحت هزار متر مربع در چهار طبقه و با سرمایه گذاری 25 میلیارد تومانی و با مجهزترین امکانات و روش روز به بهره برداری رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

32 + = 38